thor4ever

volvo s40 2005-2006

292 posts in this topic

dau eu la tine un s80

nu pai ce copara cu un s40

motor d5

consum 5 / 6 la suta depinde cum calci

cutie automata

[iele si multe altele

ninmatriculat

6900 euroi

are volan pe dreapta ;D:D;D

:D :D :D :D ;D ;D

asta e numai pt soferii adevarati

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmm.chiar ma gandeam ce simt soferii cu volan pe dreapta.ce senzatia in trafic.bani ar fi de cumparat masini de clasa superioara ,dar nu si de intretinut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa nu crezi ca intretinerea e mai scumpa

cine ti=a spus asa te=a pacalit

Share this post


Link to post
Share on other sites

s40-ul din 2006 cred ca merita daca zici ca arata bine.

trebuie totusi sa verifici ce urmeaza sa schimbi la masina caci are destui km si cam pe la km astia la o masina urmeaza o revizie ampla. Din pacate intretinerea la volvo in general este foarte scumpa iar lucrurile importante ( nu schimbat de filtre ) cred ca trebuie facute totusi la reprezentanta daca vrei sa ai o masina bine intretinuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

intre timp am mai gasit si altele si la 44mii km pe la 11mii.

Share this post


Link to post
Share on other sites
cred ca trebuie facute totusi la reprezentanta daca vrei sa ai o masina bine intretinuta.

Cu citatul asta nu sunt de acord !

Se stie foarte bine de ce

Share this post


Link to post
Share on other sites

aceleasi probleme la reprezentanta volvo ca si la celelalte marci?fac totul de mantuiala?sau de ce zici?sau pret mare?

Share this post


Link to post
Share on other sites

aceleasi probleme la reprezentanta volvo ca si la celelalte marci?fac totul de mantuiala?sau de ce zici?sau pret mare?

Tot ce ai spus + mai poti adauga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt chestii care nu se pot face dupa ureche si trebuie facuta la reprezentanta chiar daca unii nu vor sa recunoasca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interfata bat-o vina

Share this post


Link to post
Share on other sites

@thor4ever  Cum spui tu atunci.Totusi , ar fi fost bine sa ai un prieten(pont) in Germania sau sa stii germana bine si mergi pierzind vreo 3,4 zile acolo, iar la particular gasesti la pret bun.Daca nu vbesti limba sau nu ai pe cineva  acolo, nu da doi bani pe tine neamtul daca vrei sa ii cumperi masina de acasa.O cumperi de la altii din parcuri (mai rau daca sint  turci ,cehi ,rusi ,polonezi etc)si mai dai matalutza inca vreo 800-1000euro in plus.Sfat fara bani doar asa sa vezi cum sta 'calimera' pe acolo.Spun asta ca am vazut ca ai "ochit "un Volvo dupa mobile.de.Sint multe alte siteuri.In fine .

  Daca nu ,ia-o de aici de la noi si gata.Se permuta proprietarii de masini Volvo si asta nu este rau ,raminem in familie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am mai mult in germania.si in ausburg un preten bun,lucreaza ca mecanic la opel.si un var care face germania 1 data pe sapt dupa masini si are pe cineva acolo care ii gaseste.nu cumpar nimic de la noi pan nu dau tura acolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se merita sa mergi IN Germania dupa masina..am cumparat cateva masinia dar de la om de acasa.f multumit.aaproape totu schimbat..ultima data un audi a4 din 95..omu a ingropat 1500 inainte sa o vanda..iar cele de la parc sunt cam varza majoritatea..nu imi pot da seama de ce  dar asta e..reccomand proproietar ca i neamt polonez / alta natie..dar e obligat sa intretina masina ;);D  altfel nu i da ITp ul Bfta

Share this post


Link to post
Share on other sites

mersi de informatie

Share this post


Link to post
Share on other sites

poate sa mi spuna si mie niste preturi aprox la kitu de distributie,pivoti, rulmenti,bucse sau ce mai cedeaza pe drumurile noastre marete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na hooo, ca nu e Dacie de 13 ani

Nu cedeaza ele in halul ala  ;D

La mine nu a cedat inca nimic, are 166k ( de la 150 in RO ) si drumurile din Arad sunt.......ma rog, nu veni in Arad.

Distributia e cam 5 mil la T5, asta incluzand curea, curele auxiliare + role. Pompa de apa nu se prea schimba la Volvo ( Bogdan G parca stia mai multe despre treaba asta ) dar daca chiar vrei e cam 220 de lei.

Preturile sunt de la magazinul lui Alex ( @MC )

Bucse parca Roskat a schimbat ceva, dar am impresia ca el si-a pus poliuretanice deci nu prea are legatura cu cele originale cel putin la pret.

Share this post


Link to post
Share on other sites

macar artera principala ii facuta in arad.am stat 6 ani in tm nu cred ca ii mai rau ca acolo.avand in vedere ca vreau si sper sa intru in posesia unui volvo cat de curand vreau sa aflu cat de cat despre masina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pfew, credema, Timisoara e beton pe langa Arad.

Acuma de juma de an au inceput sa lucreze la drumuri, evident tot de mantuiala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

acu 3 ani am plecat din tm... se pare ca s or mai shimbat lucrurile

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu toate modelele au la bancheta din spate suportul pt pahare?cumva cele cu tapiterie normala nu au? sau doar cele cu echipare superioara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu am dar nush ce echipare e, am tapiterie Piele + T-Tec

Share this post


Link to post
Share on other sites

cjocaru27 tu ai tapiterie de aia faina normal sa ai.dar din unele poze vad ca este si stofa normala si sezutu la scaune nu are formele alea faine.la modelele acelea multe am vazut ca nu au suportul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cotiera din spate din cate stiu eu este optionala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now