Guest

Stabilire data pentru Nationala

Cand sa fie ?   55 votes

  1. 1. Cand sa fie ?

    • Primul weekend din Septembrie
      28
    • Ultimul weekend din August
      23
    • Alta ....
      4

Please sign in or register to vote in this poll.

43 posts in this topic

Ca sa rezolvam aceasta problema ...propun sa votam o data care sa ramana batuta in cuie , si sa nu mai avem discutii in fiecare an.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cred ca dau tonul primul cu toate ca ar fi trebuit s-o faca domnu cu votul.  ;)

este un lucru bun sa se stabileasca o data exacta. S-a mai incercat acum ceva timp acelas lucru. sper ca acum cand impresiile nationalei inca sunt calde sa va determine sa fiti mai constiinciosi si cu simtul raspunderii ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Avand in vedere ca primul week-end din Sept. este pe 3-4-5, cred ca mai prindem zile cu soare  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

de regula se prind zile cu soare dar mai este o problemuta si anume ca unii, poate multi, isi rezerva primul WE pentru pregatirea copiilor pentru scoala. Unii poate o fac din timp altii o lasa pe ultima suta de metri. Din acest motiv eu am votat ultimul we din august

Share this post


Link to post
Share on other sites

de regula se prind zile cu soare dar mai este o problemuta si anume ca unii, poate multi, isi rezerva primul WE pentru pregatirea copiilor pentru scoala. Unii poate o fac din timp altii o lasa pe ultima suta de metri. Din acest motiv eu am votat ultimul we din august

Pai , se poate face pregatirea copiilor pentru scoala ,  dupa weeked-ul de la intalnire...ma rog, o zi- doua pauza, pentru revenire...  ;D

In septembrie avem avantajul de a fi in extrasezon, si se poate negocia mai bine cu locatia, in august s-ar putea sa nu gasim atatea locuri disponibile pentru un grup...sa speram:(mai) MARE!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai , se poate face pregatirea copiilor pentru scoala ,  dupa weeked-ul de la intalnire...ma rog, o zi- doua pauza, pentru revenire...  ;D

In septembrie avem avantajul de a fi in extrasezon, si se poate negocia mai bine cu locatia, in august s-ar putea sa nu gasim atatea locuri disponibile pentru un grup...sa speram:(mai) MARE!

Aici :@:sfc are dreptate:

1. Banii. In extrasezon, teoretic, preturile sunt mai mici, conditiile mai accesibile asa ca isi vor permite mai multi membri sa participe la intalnire.

2. Scoala. Astazi, a fost prima zi de scoala si pentru fiica-mea  si singura problema cu pregatirea, a fost ca... nu mai incepea scoala!

post-952-12877866693682_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aici :@:sfc are dreptate:

1. Banii. In extrasezon, teoretic, preturile sunt mai mici, conditiile mai accesibile asa ca isi vor permite mai multi membri sa participe la intalnire.

2. Scoala. Astazi, a fost prima zi de scoala si pentru fiica-mea  si singura problema cu pregatirea, a fost ca... nu mai incepea scoala!

Aveti dreptate, si sper ca doar eu sa fiu cel care s-a gandit la problema scolii. In ce priveste banii si sezon sau extrasezon, pai tot romanul se duce la mare in aceasta perioada, si cum zonele alese de noi de regula nu au nimic comun cu marea, nu vad cu ce ar putea afecta pretul, mai ales ca se discuta de cazarea unui grup (indiferent de numarul participantilor) si se poate negocia o reducere bunicica. In fine nu am nimic impotriva, mai ales ca eu inca nu am copil de dat la scoala, si chiar de as avea cu certitudine l-as pregati din timp si nu pe ultima suta de metri.  8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Personal imi convine primul week-end din sept.

Asta cu atat mai mult cu cat de regula, firma la care lucreza are deja stabilit prin Regulamentul de Ordine Interioara ca intreaga firma are dreptul la concediu, si obligatoriu in perioada 15-30 august, 23 dec-5 ian si 3 zile de Paste. Se intelege in firma si cazurile de exceptie, dar asta e regula.

Prin urmare... eu de regula voi fi la mare in ultimul week-end din august. Anul asta a fost o exceptie, si abia am reusit sa ajung pt cateva zile prin iulie.

Eu propun insa sa incercam sa reluam discutiile privind Statutul unui Club INREGISTRAT, cu membri clar inscrisi, si prin care sa se prevada clar aceste date de Intrunire Nationala. Cred ca si acesta e un motiv pentru care Clubul nostru nu e luat in considerare de catre Volvo Suedia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am votat varianta a doua,adica ultimul wekend din august,doar pentru ca eu cred ca poate mai prindem ceva caldura,si poate ploaia si vantul ne lasa in pace,nu ca acum,cand am tremurat ceva noaptea si a trebuit sa ma cert un pic cu patroana de la Poiana ca sa dea drumul la caldura :D

Pana la urma cred ca ambele data sunt ok,si o sa ma supun majoritatii ;D:-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu propun insa sa incercam sa reluam discutiile privind Statutul unui Club INREGISTRAT, cu membri clar inscrisi, si prin care sa se prevada clar aceste date de Intrunire Nationala. Cred ca si acesta e un motiv pentru care Clubul nostru nu e luat in considerare de catre Volvo Suedia.

SUBSCRIU

Nu inseamna ca doar cei inregistrati se pot intalni, dar o sa fie cat de cat un pic de organizare.

Eu zic ca putem face un "upgrade " la clubul asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie dati-mi voie sa ma supun alegerii voastre, pentru ca anul viitor voi fi acolo indiferent de data sau locatie.

Nu mai am de gand sa va las doar pe voi sa va distrati si sa nu va pese de nimic  :P  :D.

De restul...toate cele bune tuturor.

Astept cu viu interes locatia si data.

Va pup pe toti  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

De votat am votat primul week-end din septembrie. De venit, vin oricand si oriunde. De ce? Pentru ca merita  :thumbsup2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu propun primul wee din septembrie si ar fi bine sa ramana stabilita o data.

Daca ne dorim cu adevarat sa fim prezenti la intalnire atunci vom face tot posibilul sa fim acolo.

Important e sa se stie din timp.

Si eu o sa imi fac programul de concedii in functie de intlanirea nationala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cu certitudine nu-mi programez concediu. De cati va ani buni concediu inseamna ceva spontan si o intalnire a clubului poate face parte din programul concediului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De votat am votat primul week-end din septembrie. De venit, vin oricand si oriunde. De ce? Pentru ca merita   :thumbsup2:

Dar sa nu vii fara aia mica... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am inteles, sa traiti  :salut: Daca-i ordin, cu placere  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haideti domnilor ...doar 28 de votanti pana acum ...... iar in caz ca ramane prima saptamana din Septembrie or sa rasune o gramada de voci nemultumite . Haideti domnilor ...mai cu tupeu  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danyx dragule - inca nu ti-ai dat seama...citi votanti sint - cam astia sintem la Nationale, de vreo 2 ani incoace...  Vrei sa voteze 100 si sa "nu poata veni" decit 25 ?

:beertogether:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iete ca ma begai si io pe vot.

Revenindu-mi, va pup iar pe toti :-* (sau, daca va place, pi tati)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ultimul w/e din august, dar vin oricind daca sint in tara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am votat primul weekend din sept, dar eu vin oricand, votul meu se poate considera la toate variantele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

        Eu nu am  votat si nici nu am sa votez!

        Mie si familiei mele, ne-a placut atat de mult la ultima intalnire incat oricand s-ar organiza urmatoarea, ne-am spus ca vom participa, daca nu va interveni o situatie de forta majora.

        Cu data pentru nationala, oricum nu se poate sa-i multumesti pe toti. Un pasionat va participa indiferent de data sau vreme.

        Este insa important sa se stabileasca si sa ramana stabilita o asemenea data pentru ca in zilele astea, timpul este pretios pentru cei care stiu sa-l aprecieze si isi fac planuri pentru anul urmator din cursul anului curent.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am votat si eu primul w/e din septembrie.Anul asta nu am putut ajunge,dar sper sa ajung la anu'!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.