iulirx

Inchiriez (gratis) ,pentru testare, power-box pentru motoare D5

25 posts in this topic

daca va asumati riscul, si vreti sa vedeti ce va poate motorul, va pot pune la dispozitie, gratuit, pentru o perioada rezonabila (sa zicem 1-2 saptamini), power-box-ul meu.

va pot anunta , pe cei care aveti filtru de particule, ca riscati sa-l infundati, si costa cam 1200 euro unul nou.

nu stiu sigur daca acest cip se poate modifica in functie de motor si/sau de anul de fabricatie .

ideea este sa-l folositi DOAR UN TIMP LIMITAT fara a va distruge motorul, DOAR CA SA VEDETI SI SA SIMTITI ce-ar putea acesta. dupa aia faceti o remapare la o firma serioasa.

expertii (si avem citiva) sint rugati sa-si dea cu parerea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) U are funny

Eu mi-am facut direct remapare, e mult altceva .

Share this post


Link to post
Share on other sites

mie mi se pare foarte buna ideea lui Iuli - nu toti au bani pentru remapare Bogdane tata... Vezi ce poate motorasul si apoi, treaba ta cind te vei decide sa bagi banii in remapare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Il vreau eu.  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

la motorul meu, dupa parerea mea - n-am fost la dyno cu el - am ajuns undeva la 220-225 cp (de la 185) si la 450-460nm (de la 400). cipul se conecteaza intre sonda de citire a presiunii in bara si calculator. motarea dureaza 5 -10 min si nu e nevoie de nici o scula. e ,pur si simplu "ceva" care pacaleste calculatorul. nu il recomand decit pentru teste si atit.

sint unii care nu stiu ce inseamna 20 nm in plus si 20cp in plus. e greu sa explici ce inseamna prin vorbe. e mai usor sa simta direct respectivul. dupa aia vede el ce face mai departe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Il vreau eu.  ;D

0726-717-962

telefonul lui alexandru (fii-miu), vorbeste cu el cind, cum ti-l da. eu acu sint in nigeria.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu bagai si tu unu' de T5 pe felie sa am si io cui sa dau o palinca de cluj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

n-am d-asta....

daca vrei sa vezi cum merge T5-ul cu cip mai asteapta 3-4 luni si-ti arat io cum merge daca vii pina la ploiesti  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

sper...

stii ce e interesant ?  il iau in cadrul programului rabla , deci dau pe el si ultima mea dacie. (fie-i rugina usoara !)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@iulirx, vezi ca acum se pot da 3 masini la programul rabla, indiferent de cat timp le ai. Dar cred ca deja la tine este prea tarziu ca esti cu masina aproape de poarta casei  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

sper...

stii ce e interesant ?  il iau in cadrul programului rabla , deci dau pe el si ultima mea dacie. (fie-i rugina usoara !)

Tu sa fi sanatos!  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

gata , nu mai am nici o dacie !

mai am un logan la socru cu care n-am mers decit 150 de METRI . (buna masina, da' n-are motor,caroserie, confort)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@iulirx, vezi ca acum se pot da 3 masini la programul rabla, indiferent de cat timp le ai. Dar cred ca deja la tine este prea tarziu ca esti cu masina aproape de poarta casei  :D

vorbesti serios sau glumeai???apropo:de cat timp trebuie sa detii masina veche pt a o putea duce la programu rabla?

iulirx:

T5?ala nou???????

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu sint sigur : motorul de pe focus RS este o evolutie a motorului T5 de pe volvo.

sau a motorului de pe s60R.

cine stie mai bine sa ma corecteze !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala e da, e un T5 modficat putin, am impresia ca s-a trecut la un singur ax cu came, ceva pe la emisii, injectoare, intercooler, la turbocharger cate ceva, s.a.m.d

Share this post


Link to post
Share on other sites

tare-as fi curios , dupa ce-l primesc, sa vad cum sta cu un S60R...

asta daca avem p-aci vre-un posesor de S60R

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic ca ar trebui sa faca S60-ul. Este si mai usoara masina cu vreo 100 de kg.

Offtopic : am vazut azi un RS verde in zona costin georgian. Arata super masina. Dar eu tot un S60R as prefera  ;D . Nu are un look asa sport ca RS-ul, e mai discret.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vorbesti serios sau glumeai???apropo:de cat timp trebuie sa detii masina veche pt a o putea duce la programu rabla?

iulirx:

T5?ala nou???????

Vb. serios. Nu conteaza de cat timp ai masinile. Asta era acum aprox. 2 luni. Intereseaza-te!

Share this post


Link to post
Share on other sites

deja e aranjata treaba sa-l duc la 350cp/540nm, numai sa vina odata ca nu mai am rabdare !

sper sa fiu si eu printre cei 4 din romania care vor avea rs.(raspunsul imi vine din germania in decembrie)

mersi oricum !

cind il voi lua, daca o sa am bafta, un plin il rezerv pentru cine vrea sa -l plimb cu un rs nemodificat.

un alt plin va fi pentru cel modificat...(valabil doar pentru volvo club, nu si pentru club ford!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

cind il voi lua, daca o sa am bafta, un plin il rezerv pentru cine vrea sa -l plimb cu un rs nemodificat.

un alt plin va fi pentru cel modificat...(valabil doar pentru volvo club, nu si pentru club ford!)

ma bag!!!!! :headbang:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now