andy.ro

Oficial: Noul Volvo S60 - sneak preview

53 posts in this topic

F frumoasa masina.

ce sa zic.

Poate peste 3 ani daca ne-o fi bine in tara asta o sa imi fac upgrade la al meu.

Sa speram ca volvo ramane volvo

Multumim pentru filmulet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu interiorul nu exista un filmulet ceva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moama ce BeMeWeu ;))

Bordul seamana cu cel de S80, deci nu e asa de mare socul, exteriorul este senzational .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumoasa foc.

PS: modelul vechi o sa aiba ceva discount? Ca parca as face un leasing.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Senzational...totul...si masina, si prezentarea.

Irinuca mea a zis doar atat: "Asta e Volvo?"  "F  R  U  M  O  S"    ;D

Cadou de revelion :) 

Numai maine nu-i revelionul,Andy. Il gasesc la usa la miezul noptii...?  ^-^

Share this post


Link to post
Share on other sites

interesanta. Pacat doar de manualul in...chineza si inscriptia pe spate (discreta totusi):

VOLVO

by Geely

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Frumos .Aduce asa un pic cu Ford . . Are alura finuta si f. sport totodata fata de vechiul model si parca imprumuta asa ca design de la diverse modele de caroserii concepute de Pininfarina,Bertone .Daca ar avea si motor de peste 350-400cp ar fi "jale" pt restul masinilor din gama sa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am pe undeva niste preview-uri cu interiorul din blind man preview. le caut si le postez aici.

Am observat o schimbare la consola centrala. Luata de la XC60 si modificata putin. Tot orientata spre sofer, dar, doar o speculatie e ca au scapat de prostia aia de radio de sus, si daca e sa ma dau cu parerea au integrat navigatia cu radioul in acelasi display (dar nu cred $$$).

Daca ne uitam la butoanele de la XC60 de la consola avem 1,2,3,4,5,6,6,8,9,0 si restul butoanelor cu functiile masinii (senzori de parcare, xenoane adaptive, collision warning) sunt pe orizontala sub 1,2,3,4,5........ ei acum cateva din butoanele astea sunt in jurul 1,2,3,4.5 etc.

Combinatii noi la interior, culori /tapiterii. Preluate de la xc60 dar altceva ;)

Revin cu detalii.

Despre motorizari ... T6 se duce mai sus putin, si o sa fie fix cu cel de la BMW de 305 cp, audi S3 ... 333 cp ... o sa fie pe acolo.

Cat despre un T6 manual, nu prea curand.

Betty, modelul vechi a avut discount de pana la 30% de 8 luni incoace. S-au dus toate din pacate. Era un pachet de la Volvo unde alegeai doar culoarea si motorizarea, restul veneau standard.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunteti putin carcotasi.

Masina e absolut bestiala !

Share this post


Link to post
Share on other sites

La exterior arata uluitor, problemele la vechiul S60 erau stabilitatea si puterea, chiar in varianta R tot nu se putea bate cu RS4 sau M3 ul .

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu stiu cati isi vor mai cumpara volvo si sa dea si o gramada de bani pe el,...pe o chinezarie.Imi pare rau ca a ajuns volvo in halul asta, sa fie facut de chinezi..... >:(.Nu cred ca va mai fi cineva care sa dea zeci de mii de euro pe un volvo facut in china

Share this post


Link to post
Share on other sites

volvo tot in suedia se va face , tot de oamenii aia ....poate sa faca si chinezii o fabrica pentru piata lor ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chinezi au de mult fabrica Volvo pt piata lor, de fapt exista fabrici Volvo in multe tari, multa lume poate nici nu stie ca XC90ul se fabrica in doua locatii, Suedia si Malaysia asta la momentul aparitiei in 2003, dupa care din cauza cererii a inceput productia in noua fabrica din Tailanda in care se fac mai multe modele Volvo .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu vreau sa vad AICI, pe forum, pe cel care o sa dea 40-50000 de euro pe s60-ul facut in China. Nu a spus nimeni ca masina nu e frumoasa, e doar ideea de a sta la volan intr-o masina...chinezeasca  :D 

Noi nu am vrut sa fim carcotasi, e doar crudul adevar  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volvo nu a fost niciodata o masina americana ...desi a fost detinut de ford. Nu vad de unde pana unde acum e masina chinezeasca.

S60ul R nu a  concurat niciodata cu M3 sau cu S4 ...volvo a vrut doar sa arate ca se poate. Plus ca S60ul R ofera mult mai multe ca un M3 sau S4, dar nu si la capitolul sportivitate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa fim obiectivi... din punct de vedere economic, productia din Suedia trebuia mutata de mult.

Datorita standardelor de viata de acolo, sunt generate costuri uriase cu productia.

Trebuiau sa vanda 200.000 de s/v40-uri pe an pentru a fi profitabila productia la Nedcar... si asta acum ceva ani buni... si nici macar nu era Suedia.

Daca aveau inspiratia sa mute cateva linii de productie intr-o tara mai bine cotata din fostul bloc comunist, poate lucrurile ar fii stat mai bine acum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu ma gindesc la ce m-a facut sa-mi iau volvo, la motivele care m-au determinat ,in urma unor comparatii, sa prefer volvo in fata concurentei.

intr-un rezumat extrem de lapidar , decizia pe care am luat-o s-a bazat pe raportul calitate-pret-incredere.

pentru mine, s60-ul a fost masina care mi-a oferit atunci, la momentul cumpararii, compromisul cel mai bun intre lux, sportivitate,siguranta si incredere la banii pe care eram dispus sa-i cheltui pentru achizitionarea unei masini de familie. nu eram un fan volvo, in general nu eram fanul nici unei marci. nu am ales masina in urma vreunui sentiment. am devenit fan volvo dupa ce am simtit ca masina imi ofera ceea ce mi-am dorit, chiar mai mult.

imi aduc aminte, cu placere - de ce sa nu recunosc - de faptul ca am eliminat din start toate marcile care nu-mi inspirau incredere (italia,franta). asiaticilor (cu exceptia japonezilor) nu le-am facut nici macar onoarea sa-i consider buni de eliminat de pe lista, pur si simplu ei nu exista pentru mine ca producatori de masini.

nu vad nici un motiv sa-mi schimb parerea, chiar daca asta inseamna sa recunosc ca viitorul marcii pe care acum o iubesc e compromis definitiv.

ma simt ca si cum am pierdut un prieten.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multi ani in urma se ferea lumea sa cumpere produse de orice fel pe care scria MADE IN JAPAN. In aceasta postura acum e China, dar aveti rabdare, vom conduce si noi masini bune Made in China.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now