ipo

Bine v-am gasit

41 posts in this topic

Salutare tuturor!

Urmez si eu indemnul de pe forum de a ma prezenta. Sunt din Bucuresti si sunt proaspat proprietar al unui S40 de 1.8 pe benzina. E prima mea masina, si am ajuns la Volvo atat dintr-o intamplare, cat si din faptul ca imi place de mult marca (la fel ca si Saab, Volvo fiind un producator european de traditie). Masinuta e destul de veche si alergata, 1998 si 190.000 km, dar din ce m-am uitat eu pe la ea, si mai ales mecanicul, e in stare buna, iar in vanzator am deplina incredere, pentru ca il cunosc de mult timp. O sa revin cu niste impresii dupa ce ajungem sa ne cunoastem mai bine, sa treaca cateva macar o luna-doua si vreo mie de km.

Eram curios daca exista vreun sfat pentru un S40 de vartsa asta, dar oricum ma apuc sa sap cu incredere in sectiunea dedicata modelului. :)

Asa cum scriam in totlu, bine v-am gasit!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit si felicitari pt achizitie!Stai linistit ca la cei 190000 nu a dat tot ce putea ;);D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoooopaaaaaaa ....vine redbull-u '  ;D

Bine ai venit .....io sincer te astept de ceva vreme ....mai ales ca anul asta nimica nimica , in alta ordine de idei ..... tre sa te vedem si personal si cu masina , musai joia la polivalenta . Danette iti va explica cum e cu redbull-ul  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Erm, pai trebuie sa-mi explice cu redbull-ul, ca nu m-am prins.  ???

Abia am postat ceva pe forum si ma cunoaste cineva? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoooopaaaaaaa ....vine redbull-u '  ;D

Bine ai venit .....io sincer te astept de ceva vreme ....mai ales ca anul asta nimica nimica , in alta ordine de idei ..... tre sa te vedem si personal si cu masina , musai joia la polivalenta . Danette iti va explica cum e cu redbull-ul  ;D

:D :D :D :D :D :D

Se vede ca e criza!N-ai lins nici un red bull pana acu pe anu asta???Noroc ca mai vin oameni noi pe forum ca altfel....dadeau faliment aia de la redbull ;D

Acu serios vorbind ;)noi ne intalnim in fiecare joi la ora 18 in parcarea de la sala polivalenta,cum urci dealul prima pe dreapta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Erm, pai trebuie sa-mi explice cu redbull-ul, ca nu m-am prins.  ???

Abia am postat ceva pe forum si ma cunoaste cineva? :)

Danete ...iar prin vecini ?..... ia treci de misca'ti fizicu' acasa ,ca nu stie omu cum e cu redbull'u .

Daca vrei sa ....pupi  ;D....implica-te  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa traiti, dom' Danyx, prezenta la ordin cu intarziere...vecinii astia...am fost retinuta mai mult decat trebuia...nu se mai intampla, dom' general  :D

Sa trecem la subiect...avem un incepator Volvo...bun asa!!!

Ipo, te rog fii foarte atent ca acest instructaj se face doar o data: joia viitoare, adica 21.01.2010, TREBUIE sa vii sus in parcarea de la Polivalenta cu cel putin un Red-Bull (Danyx e mai nesatul si dupa cum bine vei afla, are multe guri de hranit ;D ). In cazul in care din diverse motive personale, profesionale sau de forta majora nu vei putea ajunge joia viitoare, la urmatoarea intalnire va trebui sa oferi doza dubla. E criza mare, ce sa facem? La fel ca politicienii cand sunt la putere, jupuim cat putem, cand putem si pe cine putem  ;)

In cazul in care mai ai intrebari, striga-ma si voi veni...cu mici intarzieri, din cand in cand, dar sunt pregatita oricand cu explicatii sau sfaturi 'bune'  ;D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vazurati bre ?....... dupa asemenea raspuns pot io sa nu'i dau si bonuri de masa ?  :rolleyes2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. Bun venit in club.  Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea multi km.

te asteptam la polivalenta in fiecare JOI  de la ora 18.00.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit !

Alex, ia modifica Termenii si Conditiile cu care trebuie sa fii de acord cand iti faci cont pe forum, si baga acolo fraza cu RedBull OBLIGATORIU pt Danyx, inventezi tu ceva.

Daca nu te descurci cu platforma SMF contacteaza-ma ca iti arat unde sa modifici.

Eventual poti include si micul instructaj de mai sus =))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf, credeam ca ma luati la xxx, nu doar la bascalie! :)

Normal ca o sa vin la intruniri, daca sunt un Bucuresti! Eu cam plec pe la casa de la munte ( a lu' socru, stati usor, nu-s bogatan) dar ma pasioneaza masinutele astea suedeze. Va rog doar sa ma luati usor, ca desi folosesc netul de 10 ani, nu le am cu forumurile si cu regulile lor.

Impresii pe scurt: masina merge bine, in pofida km, am dus-o la service BTD (Ford/Mazda), testerul zice de bine, fara erori, am doar un bec ars in proiectoare, cu martor pe bord aprins. Am primit si carte service de la fosstul proprietar, care se opreste la 120.000 km. Imi propun sa o completez de acum in colo, ca sa fie ok pt urmatorul om care o va lua de la mine. A, cand fac rost de bani de C30! :P

Sfaturi ceva, la varsta asta, sau pe alt topic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Impresii pe scurt: masina merge bine, in pofida km, am dus-o la service BTD (Ford/Mazda), testerul zice de bine, fara erori, ....bla bla bla

Danette iti tai bonurile ...... iete cu ce impresie a ramas omu' dupa discursul tau . ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, nu inteleg, e un misto, e o avertizare? Nu sunt bine primir?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit! O sa-ti placa aici.

Cat despre Red Bull, vino cu unul pentru Danyx, ca deh, asa este traditia, si restul o sa vezi tu. Oricum trebuie sa-ti iasa din minte ideea ca cineva iubitor de aceasta marca nu este bine venit. Deci, in fiecare joi, la 18.00, in parcare la Polivalenta, cum intri, prima pe dreapta.

Apropos, stii care este diferenta intre un barbat si o femeie?

Barbatul are ficatul in dreapta, iar femeia cum intri, pe stanga. :salut:

Deci, te asteptam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buhuhu!

Am prins ideea, spala dintii ci Norvea! :)

OK, am inteles acu' poanta. Nu stiam cand va vedeti... aaa... ne vedem! Eu nu prea sunt user de forumuri si m-am... jenat. Clar vin la o intalnire, sunt diliu cu Volvo, chit ca-i prima mea masina, Sunt chiar curios ce imi pot recomanda "batranii" despre masinuta asta. Batrani, cica, ca eu sunt treizecist (asa se scrie daca ai 30?). :D

Culmea, redbull am in frigider, whiskey ba. A, dar suntem designated drivers acum, nu?  ;)

Ne vedem baieti si sper sa ne auzim cu sfaturi pt pufarezi ca mine aici!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stai linistit, toti am fost cindva "pufarezi" cind am intrat aici. Dupa ce o sa-ti dai seama (peste citeva intilniri) in ce comunitate ai intrat, nu o sa mai schmbi marca asta de masina.  ;)

Te asteptam cu drag.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Matrixx: sigur, am incredere ca oamenii Volvo au ceva... Nu sunt uracios, m-am speriat doar. :D

Sper sa ne vedem la meetinguri la sala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei, hai sa spun cum merge "caruta". Bine! :)

Intai a mers nevasta-mea cu ea, venita de pe A2 DSG, nou. Cica, bai merge bine, credeam ca-i o rabla sh! Era sa iasa scandal in familie! :P Pe urma eu, incepator. Usor de condus, servo tocmai buna, nu prea moale (scoala pe Logan fara servo), cutia mai bine decat pe Leon. A, am avut oferta de Leon 03, de la cunostinta, 70.000 km, da, na, bani? Si nu era Volvo, nu? Nici macar S))ab... (scuze)

Masinututa merge brici, am de schimbat consumabile, si cam atat. Un cauciuc care era pe 60 l-am pus pe 65, deci o sa traga. Dar asta e probleme mai usoara, ca pun cauciucul de pe rezerva si aia e. Soar ca jantele sunt varza (aliaj). Zgariate, lovite.

Unde le repar, si cat ma costa? Mi-a propus un om de la vulcanizare 4=500.000 rol de roara, dar mi se pare prea ieftin. E ok?

Scuze admin daca sunt offtopic. A, si fac typos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine v-am gasit,iubitori si posesori de VOLVO ! Sunt Nelly,si am primit cadou un VOLVO S 40 din 2001, motor de 1870 pe motorina.La prima vedere,masina m-a intimidat.Acum ,dupa un an in care am condus-o,o iubesc de-a dreptul ! VOLVO e o bijuterie !!! Cei cunoscatori,poate ma vor ajuta sa o conduc cat mai bine ,sa-mi lamuresc unele lucruri pe care nu le stiu. Deh..... sunt femeie ! Si recunosc ca barbatii sunt mai dexteri la masini !(....spun doar un adevar. Nu va suparati ,fetelor !!!) Va salut cu drag pe toti !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit IPO  :-* Ai sa vezi ca o sa ti placa foarte mult la intalniri  ;D

Bine v-am gasit,iubitori si posesori de VOLVO ! Sunt Nelly,si am primit cadou un VOLVO S 40 din 2001, motor de 1870 pe motorina.La prima vedere,masina m-a intimidat.Acum ,dupa un an in care am condus-o,o iubesc de-a dreptul ! VOLVO e o bijuterie !!! Cei cunoscatori,poate ma vor ajuta sa o conduc cat mai bine ,sa-mi lamuresc unele lucruri pe care nu le stiu. Deh..... sunt femeie ! Si recunosc ca barbatii sunt mai dexteri la masini !(....spun doar un adevar. Nu va suparati ,fetelor !!!) Va salut cu drag pe toti !

Bine te am gasit si noi !! si sa te bucuri in continuare de masinuta asa cum te ai bucurat si pana acum !! si sa o iubesti  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine v-am gasit,iubitori si posesori de VOLVO ! Sunt Nelly,si am primit cadou un VOLVO S 40 din 2001, motor de 1870 pe motorina.La prima vedere,masina m-a intimidat.Acum ,dupa un an in care am condus-o,o iubesc de-a dreptul ! VOLVO e o bijuterie !!! Cei cunoscatori,poate ma vor ajuta sa o conduc cat mai bine ,sa-mi lamuresc unele lucruri pe care nu le stiu. Deh..... sunt femeie ! Si recunosc ca barbatii sunt mai dexteri la masini !(....spun doar un adevar. Nu va suparati ,fetelor !!!) Va salut cu drag pe toti !

Bine ai venit!O sa iti placa la nebunie aici.Incearca sa iti faci un topic separat cu prezentarea ta...ca sa te putem primi cum se cuvine ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now