iulirx

Nationala 2010 - Vot nominal

62 posts in this topic

@matrixxx

- in primul rand, eu iti spun doar, ce impresie imi fac cele scise de tine

- in alta ordine de idei, eu nu am avut de unde sa stiu, ca sunt oameni care iti scriu pm si se plang/nu sunt multumiti

- mai de graba ar trebui acei nemultumiti sa scrie aici si sa ceara justificare despre voturi

- si nu inteleg: o mana de oameni care merg oriunde, dar pana la urma tot nu ar merge oriunde...

- dar ai tu dreptate, eu nu am nici votat si nici nu stiu daca voi veni sau nu la intalnire, nu m-am implicat nici la organizare, nu reprezint pe nimeni, asa ca nici nu ar trebui sa ma bag. dar fiind membru acestui forum si citind aceste subiecte, m-am aflat in treaba. scuze. succes in continuare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Nu

2. Vin 99%.

Nu va mai certati.

Matrix are dreptate. E totusi f departe si trebuie cantarit bine daca mergem sau nu acolo.

Cel mai corect era in mijlocul tarii. Wee trecut am facut Nadlac Bucuresti in 11 ore (600 km).

Data trecuta (pana la Poiana Negri) am facut 12 ore, e adevarat ca am avut un copil mic si o masina lenesa dupa noi dar......

Eu zic ca trebuie sa cantarim bine totul si sa luam o decizie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@fan-volvo

Uitandu-ma la profilele celorlalti, am vazut ca la tine totul este ascuns, nu ar fi bine sa te prezinti si sa dai mai multe date despre tine si masina (daca ai)?

Asa, noi discutam cu un barbat din Baia-Mare, si atat. Nu asa se face!:nono:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@popicu

daca consideri tu si altii de pe acest forum, ca merita de luat in seama cele scrise de mine, atunci nu ar trebui sa conteze ce varsta am, ce masina conduc, ce numar la masina am sau numarul meu de telefon (cum pun altii in profil). mie nu imi place sa ma expun. si din moment, ce nu este obligatoriu ca sa completez profilul, aleg varianta sa nu o fac. asta inseamna lumea virtuala...

sau daca insisti: am 16 ani, nu am masina, merg la scoala profesionala, am inaltimea de 1,72 m si cantaresc 68 de kilograme, pe parintii mei ii cheama ileana si razvan si am un caine pe nume brutus... deci daca prefer sa completez profilul cu niste date oarecare, ca sa pot sa imi dau cu parerea pe acest forum, o voi face-o 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pentru mine e clar ! votul locatiei nu reprezinta dorinta celor care vor veni acolo !

si asta e o timpenie !

n-am nimic cu locatia, insa e o prostie ca cei care vor sa vina , sa vina ,nu unde vor ei, ci unde vor cei care nu vin !

mai votam inca o data si ce iese, iese si gata !

propun asa :

1 faza premergatoare

voteaza doar cei care stiu aproape sigur  ca vin. votul e nominal.

in urma acestui vot se aleg primele 2 locatii, in ordine 1 si 2, in functie de numarul de voturi primite.

2 faza terminala

se plateste avansul, de catre toti cei care au votat. cine nu plateste , pierde votul si exista posibilitatea ca in urma anularii votului lui, locatia  sa fie inlocuita cu lalta locatie , care acum are majoritate.

sa dau un exemplu : sa zicem ca in prima faza au votat 35 de volvisti si a iesit pe locul 1 maramuresul cu 12 voturi, iar pe locul 2 ploiestiul cu 10 voturi iar pe 3 caracal cu 9 voturi

daca in faza 2 din 35 de votanti platesc doar 25, insemna ca voturile celor 10 care n-au platit se anuleaza si se recalculeaza iar cite voturi are fiecare locatie. si uite-asa iese caracalul pe primul loc !

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa zicem : vot 1 luna (pina la 1 martie)

plata avans 2 luni (pina la 1 mai)

recalculare locatie (daca e cazul) si anunt oficial pina la 15 mai.

discutii si injuraturi, va rog !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate mai corect ar fi sa voteze doar cei care au virat deja un avans in contul organizatorului . Astfel nu isi mai dau cu parerea cei care nu au de gand sa vina . Eu personal nu am votat pt ca nu stiu sigur daca pot sa vin .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Avand in vedere discutia de AICI , va rog s aimi permiteti sa incui acest subiect ....lucru care imi va face o placere enorma , tinand cont ca nu l-am suferit de cand a fost deschis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici eu nu l-am suferit - insa s-a dovedit util...asa am descoperit "cum" se voteaza o Nationala....

Subiect inchis.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.