iulirx

Nationala 2010 - Vot nominal

62 posts in this topic

1. NU ( am votat Hunedoara sau Sibiu parca tot din cauza ca e in centrul tarii ), dar in final chiar nu ma intereseaza unde e, fac eu cumva rost de bani si vin

2.DA

Share this post


Link to post
Share on other sites

1-Eu nu eram in club cand s-a votat. : 2-Voi veni,indiferent de locatie ! Abia astept sa va cunosc !

te iubesc ! (platonic)

si mc sa danseze cu bucatareasa , ca tu ai treaba !

AM FOST OFF TOPIC. M-AM PENALIZAT !

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Da

2. Da, indiferent unde se va tine

Share this post


Link to post
Share on other sites

9Eu nu am votat desi aveam de gand sa votez dar cand m-am trezit si eu ca vreau sa votez deja expirase timpul de vot.

In orice caz nu as votat Maramuresul,as fi votat in schimb o zona mai in centrul tarii care sa fie accesibila tuturor.

P.S.99% am sa vin la intalnire :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Nu (nu am apucat sa votez)

2. Da.

Sa ne vedem sanatosi si in numar cat mai mare!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am votat asa

Dupa am aflat de la danyx ca puteam vota 3 locatii.

Nu e important ce am votat, oricum vin oriunde se va tine Nationala 2010.

post-3150-12877872884195_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Nu

2. Daca in final ramane Maramures, probabil ca am sa vin

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, deci pina acum sint 12 contra si 8 pro...Cool.

Mai asteptam, sa vedem unde a fost "glasul" poporului care a decis aceasta locatie. Credeam ca o sa fie usor si simplu sa scriem aici, dar vad ca o gramada mai asteapta un imbold, un fir de curaj, sau cine stie ??...

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Da, am votat Maramuresul

2. Tocmai eu sa nu vin !? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Si eu tot Maramures

2. Daca nu apare ceva nasol atunci, vin.

Exaact asa zic si daca locatia ar fi in Bucuresti sau Bolintin. Nu ma intereseaza locatia, vin oriunde daca nu apare ceva.

Dle Matrixxx, care esti asa impotriva Maramuresului, de ce nu te-ai gandit de la inceput cum sa fie votul sau sa nu existe regiuni asa indepartate de Bucuresti (ca vad ca voi nu va ganditi ca mai sunt si oameni din acea zona care vin. Si probabil ei ar fi venit fara sa zica nimic si in Bucuresti) ca sa nu mai fie acum atata dezgust si atatea certuri??? De ce nu se accepta locatia stabilita prin vot, dupa cum s-a hotarat si se incearca schimbarea ei? Sunt multe intrebari si multe de zis, dar sincer...pentru prima oara, nu mai am chef sa zic nimic...

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Da, dar dupa ce am votat Tulcea si Hunedoara.

2. Foarte probabil, caci fiind din Suceava, nu e nici departe si nici financiar nu e mult. Doar chestiuni ce nu pot fi anticipate la acest moment m-ar putea tine departe de aceasta intalnire.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PS: Chiar nu imi doream sa iasa Maramuresul, dar am votat asa pentru ca aveam 3 posibilitati. Eu speram la alte variante, sa pot face un concediu mai indelungat, si sa conduc mai mult.

Share this post


Link to post
Share on other sites

claudette, te rog daca esti asa pusa pe cearta, nu mai polua topicul si scrie-mi PM cu toate offff-urile tale, poate am sa incerc sa le rezolv.  Ce nu iti convine de intervii aici ? Ce nu este de inteles in ceea am spus eu ? Nici o clipa nu am spus ca nu sint de acord cu locatia stabilita, insa sint sigur ca printre cei 99 de votanti sint mai mult de jumatate care au votat - la plezneala, fara sa se gindeasca dinainte la toate (newbies, altii votind 3 locatii ca poate n-o iesi Maramuresul, etc). De aceea ma intereseaza Personal  cine a votat aceasta locatie si nu va veni pina acolo atunci, din varii motive. Ca aceasta votare "secreta" sa nu se mai intimple - sa stim cu totii deciziile fiecaruia, preferinte, etc. Asa uite ce se intimpla, da-i 3 click-uri si nu te stie nimeni ce ai votat. Si pentru ce sa te stie cineva, ca doar nu ai nici o obligatie votind...nu ? Daca o luam asa.

- De aceea, acest topic este facut Tocmai pentru aceasta situatie - nu am cerut nimic nerealizabil, injositor, fara scrupule, schimbarea locatiei sau alte aberatii !

Sint doua puncte la care trebuie raspuns scurt si la obiect.

-1)

-2)

Nu se poate fara atitea comentarii ? Comentariile se pot face cite vrem la topicul "Nationala", nu aici.

So, No comment.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.Nu                                                                                                                                                              2.Putin probabil dar mai aproape(Alba, Cluj,Mures,Hunedoara) -sanse mari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Da, am votat Maramures pe langa Hunedoara si Sibiu (care sunt oarecum in centrul tarii). Maramuresul a fost alegerea in cazul unui sejur mai indelungat (macar 4 zile, concediu planificat comun Volvo-Club), poate va amintiti de posturile mele pe aceasta tema.

2. Da, voi veni 99,99%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. nu - cred ca ar trebui sa precizez si eu ca nu am votat deloc !!!, mai ales ca sunt din maramures  Wink

2. da

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Nu.

2. Da.

ok, deci pina acum sint 12 contra si 8 pro...Cool.

Mentionez ca nu am votat contra. Nu am votat nimic si nici nu am sa votez.

O data stabilita data pentru intalnirea nationala, mi-am planificat concediu o saptamana inaintea acesteia si una dupa, pentru a avea posibilitatea sa ajung oriunde in conditii de siguranta si chiar sa prelungesc escapada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. nu (Sibiu, in ideea , ca e in centrul tarii si nimeni nu e dezavantajat de distanta)in rest locatia mi-e cam indiferenta. fiind din mures, sunt la aproximativ aceeasi distanta de aproape oricare colt al tarii, exceptand litoralul...

2. Da. Exceptie-caz de forta majora

Share this post


Link to post
Share on other sites

mda, cum banuiam....pina la ora actuala mi-am format o parere proasta dar adevarata: nu s-a dorit Maramuresul - dar a iesit aceasta locatie pentru ca a strins voturi de la:

-cei care au votat Maramu` ca fiind o a 3-a varianta (din cele 3 - a fost gresita din start varianta de 3 locatii ce puteau fi alese...) ;

-cei care locuiesc in preajma zonei ;

-cei care s-au grabit si nu au luat in calcul toate "greutatile" acestui drum lung prin mioriticul nostru trafic ;

-cei care sint newbies (sau alti citiva) si, tragind cu ochiul la rubrica "vezi rezultatul" au zis: what the fuck, hai sa pun si eu click-ul de mouse aici, oricum nu stiu daca vin.

Mina de oameni care vin la orice Nationala sau Intermediara neconditionat nu o pun la socoteala, pentru ca aici ma gasesc si eu.

Avind in vedere ca cei "99!" de votanti (conform scriptelor) se "inghesuie" sa ne spuna daca au votat sau nu Maramuresul (de parca ar cadea cerul pe ei daca ar recunoaste), nici macar nu mai astept alte posturi... Daca vreti bal, apoi sa fie bal...

Al vostru Matrixxx.

Share this post


Link to post
Share on other sites

stimate domnule Matrixxx,

- cel mai mult dai tu impresia ca nu doresti maramuresul

- daca lumea a putut sa aleaga, atunci a si ales

- nu cred ca s-a votat doar de cei din preajma zonei... daca iesea ceva pe langa bucuresti era pt tine mai bine, dar pt restul?

- cei care s-au grabit, s-au grabit... adica s-a putu vota mult timp, eu personal nu vreau sa cred ca oameni in toata firea au dat click pe ceva judet fara sa se gandeasca chiar deloc

- faptul ca esti newbie nu conteaza, sau doar voi, cei care aveti mai multe stele in frunte aveti dreptul la stabilirea locatiei?

- facand presiune si aratindu-ti supararea pt judetul ales, chiar astepti de la toti cei care au votat, sa se si arate in public? mai ales poate fiind newbie nu vor sa se puna cu un moderator...

- cele scrise sunt doar o parere personala si nu au nimic cu tine, "al nostru Matrixxx"  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Draga @ Matrixxx, daca tu consideri ca locatia nu e satisfacatoare, am mai zis ; si propun din nou, revotarea locatiei, dar doar de cei care confirma, mai sigur, doar de cei care trimit avansul. Inca e devreme sa dezbatem locatia, s-a dorit o anticipare a Nationalei, considerand ca asa avem timp mai mult sa ne organizam si sa ne hotaram daca vrem locatia respectiva. E posibil ca unii sa-si faca concediul in zona respectiva si apoi sa vina si la intalnire. Eu zic ca, aceasta a fost dorinta lui @Danyx.

Mi-ar parea rau sa vad ca si pe aici a aparut "flacara mov"  8) . Si sa facem frectie la piciorul de lemn... Cand s-a propus votul, n-a comentat nimeni, acum vad ca ne codim,unii,(no offense). Dar, daca am avut timp atatea luni sa alegem, se putea discuta mai mult pe tema asta. Acum , ca oameni de cuvant ce suntem, ma repet:

1.ori ramane asa(cuvantul dat=datorie )

2.Ori mai facem un vot , cu cateva luni inainte de intalnire, voteaza doar cei ce dau avans.Si nu  mai comenteaza nimeni!

3. Pune-te si invata sa canti  populara!!...din asta cu tipurituri!!! ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

stimate fan-volvo

"cel mai mult dai tu impresia ca nu doresti maramuresul" . Eu sint VOCEA unor PM-uri primite - care se face auzita ! Si apartin si acelei MAINI de Oameni care vin la orice Nationala sau Intermediara neconditionat, cum am si spus pentru cei care nu stiu inca...

Prin acest topic nu se urmareste schimbarea locatie, ce draq !  Am fost curios sa stiu doar cine a votat si DACA va fi acolo. Atita tot, am repetat de ma dor mainile de la tastat...

Prin urmare, eu zic sa recitesti din nou ce am scris - si sa imi mai raspunzi o data.

Nu am pus nici o presiune - iar daca sugerezi ceva ciudat cu "mai ales poate fiind newbie nu vor sa se puna cu un moderator..." deja m-ai suparat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.