avx

Intalnire INTERMEDIARA 2010

393 posts in this topic

Indiferent cine o sa stranga bani eu sunt pentru !!

SI eu,acolo cat de cat :rolleyes2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu zic ca ar fi bine sa strangem ceva bani pentru a face stickere, sepci, etc. pentru membrii forumului.  Despre invitatiile celorlalti, sa fim seriosi! Noi de-abia ne punem de acord intre noi....

Totusi imi place optimismul care inca se mai pastreaza pe forum, eu zic ca intai sa apucam sa le rezolvam pe ale noastre si sa nu mai visam la ceea ce fac altii.

Cine merge la intalnirile saptamanale din Bucuresti/tara, a participat macar o data la o intalnire intermediara/nationala stie ce atmosfera de mare familie exista. Pentru ceilalti membrii care posteaza ocazional sau conjuctural, este un forum interesant unde pot afla fel de fel de lucruri utile, dar este numai atat. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa faca cineva 100 (nu mai mult, fix 100) de stickere cu volvo-club romania, numerotate de la 001 la 100. sa fie unice. eu le platesc (max 500 euro).

sa fie ceva aniversar, sau ,oricum sa reprezinte ceva pentru membrii clubului.

rezervam primele numere pentru fondatorii,moderatorii si administratorii clubului. acestia le vor inmina pe cele care ramin celor carora considera ei ca merita. fara voturi, decizia lor.

nu trebuie neaparat inminate toate. sa doreasca lumea sa le aiba. si ar trebui pastrate citeva pentru diferite ocazii mai speciale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dati-mi idei si eu le desenez vectorial ...... la banii de care vorbeste iuli facem gravuri autocolante  ;) si ie secsi rau  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dati-mi idei si eu le desenez vectorial ...... la banii de care vorbeste iuli facem gravuri autocolante  ;) si ie secsi rau  ;D

in astia 500 intra si redbull-ul, sa nu mai ceri, ca nu-ti mai dau !  ;D ;D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

imi permit sa intervin si eu, evidentiind un trecut la care multi dintre voi nu au participat.

aceste discutii au tot avut loc (impreuna cu ideea de a infiinta un club "cu acte in regula"), in care s-a vorbit si de aceasta cotizatie. din punctul meu de vedere, fara un cadrul reglementat si acceptat de toti, fara a avea o persoana/mai multe persoane dedicate, responsabile si care sa raspunda pentru "cheltuieli", fara a avea o idee clara despre ce dorim a se face in viitor, intotdeauna, mai devreme sau mai tarziu, vor exista discutii. se va trezi cineva sa puna la indoiala cum si de ce s-au cheltuit banii pe care i-a donat clubului sau ca in urma banilor trebuie sa primeasca un avantaj (proportional cu valoarea sumei).

imi pare rau sa o spun, dar inca nu avem maturitatea necesara (ca si comunitate) pentru a organiza asa ceva.

va dau un exemplu: daca la intalnirea de la Paltinis, pe langa costurile legate de masa si cazare, ar fi trebuita platita si o taxa de participare, din 18 masini cate ar mai fi fost prezente? probabil pana in 10... iar cele 10 ar fi dorit ceva cu totul si cu totul "special" pentru contravaloarea patriciparii...

nu vreau sa judec sau sa jignesc pe nimeni, dar acesta este adevarul... prin natura lui, omul este construit sa doreasca si sa primeasca ceva in urma serviciilor/banilor oferiti. noi, ca si club, nu am fi putut oferi nimic la intermediara in plus de ceea ce am oferit deja...

am mai spus-o si cu alte ocazii (si nu vreau sa ma laud cum multi probabil ca o sa gandeasca), fac parte din doua cluburi de acest fel. la unul, ca si aici pana mai deunazi, fac parte dintre membrii fondatori, la celalalt sunt un membru simplu, dar pentru fiecare in parte lucrurile sunt mult mai asezate. sunt constient de statutul, obligatii si avantajele pe care mi le ofera fiecare pozitie in parte astfel incat stiu ce am de facut. in aceasta comunitate inca nu stie stanga ce face dreapta. daca o idee intruneste mai multe acceptiuni atunci aceea este cea mai buna si cine doreste poate / i se impune sa participe. cui nu-i convine, n-are decat sa taca. ei, domnilor, nu este chiar asa! daca esti membru al unei comunitati ai si responsabilitati, iar daca nu ti le-ndeplinesti suporti consecintele pe care le-ai acceptat cand ai devenit membru.

in aceasta comunitate, oamenii s-au impartit in grupulete care comunica atunci cand simt nevoia sau este necesar sau au anumite interese....

imi cer scuze anticipat celor care le-am naruit visele sau sperantele...  poate nu a fost nici timpul si nici locul pentru cele de mai sus, dar simteam nevoia sa spun lucrurilor pe nume, asa cum de fapt sunt...

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uite , io nu vreau nimic. nu ma intereseaza cine si ce face cu banii mei. ii dau cu placere si nu vreau nimic in schimb.

danyx, faci stikerele alea odata ? poate ies urite, ca nu mai bei redbull mult timp (poate doar cu paiul) !

;D:D;)::)

sa ma anunti cind ai nevoie de bani, 500 cash. mai departe , nu mai e treaba mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@iulirx, MULT RESPECT !

Ba te intereseaza ce se intampla cu banii tai. Ceva util si benefic pt. membrii acestui club / familii  ;)  Altfel nu l-ai "mangaia" pe Danix  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@iulirx, MULT RESPECT !

Ba te intereseaza ce se intampla cu banii tai. Ceva util si benefic pt. membrii acestui club / familii  ;)  Altfel nu l-ai "mangaia" pe Danix   ;D

Sa te amendez ......sau nu ....e uite ca de data asta te iert  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apreciez. Sa torn o bere in cinstea ta  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Indiferent de suma care o sa o pot varsa in contul respectiv, nici pe mine nu o sa ma intereseze ce se intampla cu ea.

Am incredere ca oricare dintre cei care se vor ocupa de gestionarea respectivilor banuti vor face ceva bun pentru noi toti.

Acum ma duc sa beau si eu o bere ca mi-a facut pofta @Victor!  :occasion14:

Cele bune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic sa faca "cineva" acel "efort" de a deschide un cont.Cine "vrea " pune acolo ,cine nu "nu".NU toata "lumea " este obligata.Tind sa cred ca aici suntem mai multi pasionati de Volvo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragii mosului ...dupa cum bine v-am informat ...acel cont exista ...si este facut exclusiv pt. clubul volvo  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai pune-l la indemana sa putem sa-l umplem. ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok sefu :salut:.

Dau un red pt ca n-am fost atent.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar fi foarte normal sa se perceapa o suma lunara(de ex 10lei, care nu este mult deloc, cine plateste pe un an intreg 100 lei). O sa se stranga multi bani. Daca sunt bani puteti organiza multe chestii f faine si garantez ca o sa fie atrasi si din alte tari.

Pt asta ar trebui sa fie cineva disponibil sa se ocupe. Sincer eu chiar ma pot lipsi de 100 lei sau chiar mai mult, nu ii o suma extraordinara.

Sa zic incepem de anul acesta. Platim fiecare cate 100 lei. Cine nu plateste pana la sfarsitul anului cei 100 lei sa poate intra doar ca vizitator. O sa vedeti ca o sa fie mult mai "inchegat" clubul.

Parerea mea:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa zic incepem de anul acesta. Platim fiecare cate 100 lei. Cine nu plateste pana la sfarsitul anului cei 100 lei sa poate intra doar ca vizitator. O sa vedeti ca o sa fie mult mai "inchegat" clubul.

Parerea mea:)

:hammer:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar fi foarte normal sa se perceapa o suma lunara(de ex 10lei, care nu este mult deloc, cine plateste pe un an intreg 100 lei). O sa se stranga multi bani. Daca sunt bani puteti organiza multe chestii f faine si garantez ca o sa fie atrasi si din alte tari.

Pt asta ar trebui sa fie cineva disponibil sa se ocupe. Sincer eu chiar ma pot lipsi de 100 lei sau chiar mai mult, nu ii o suma extraordinara.

Sa zic incepem de anul acesta. Platim fiecare cate 100 lei. Cine nu plateste pana la sfarsitul anului cei 100 lei sa poate intra doar ca vizitator. O sa vedeti ca o sa fie mult mai "inchegat" clubul.

Parerea mea:)

Tu crezi ca cineva plateste,fii serios..

Doar cei sa zicem "vechi" sau nu stiu cum sa le zic..

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu e normal sa platesti cotizatie , doar nu sintem partid !

cine vrea sa faca ceva sa faca ! nu trebuie cotizatie pentru asta, ci vointa.

putem sa avem o idee, ne stringem mai multi si-o ducem la bun sfirsit.

uite io ma gindesc sa sponsorizez un concurs de baut ....apa ! ( danyx, doar premiul e redbull )

cine bea cea mai multa apa in 2 min , atita redbull primeste ! (premiul e la alegere : redbull, bere sau vin)

poate astia care au firme vin si ei cu promotii pentru locul 2 si 3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no comment!

deja nu mai are rost sa continui. cum doriti, dragilor, este vb numai si numai de voi.

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce nu faceti voi un topic separat in care sa discutati despre umplerea contului bancar al Volvo Club si cum sa fie folositi acei bani .

Share this post


Link to post
Share on other sites

pentru ca aceasta problema s-a mai discutat de "n" ori si e deschis si un topic in acest sens

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu m-as putea ocupa de producerea stickerelor. vreau o macheta vectoriala, si dimensiuni. va comunic pret. sper cu discount deoarece persoana ceare le va face e fan volvo.  :hello2:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.