Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Florin_55

VAND frane EBC, Suspensii fixe si reglabile AP, KW, Weitec, Bilstein, bucsi

79 posts in this topic

Da, sunt foarte multumit, cu unele mici exceptii:

- Placutele yellowstuff se consuma foarte repede si murdaresc rau janta. Stiam de la inceput, sunt foarte moi ... In 10.000 de km le consumi fara mari batai de cap si cine stie ce frane violente (a nu se intelege totusi ca nu se merge sportiv). Totusi nu uzezi discul atat de mult ca si cu redstuff (ceramice) iar ca franare sunt superioare celor redstuff.

- La rece comportamentul nu este ideal, dar asta stiam. Oricum mai bine decat RedStuff. Odata incalzite, franele 'tin' extrem de bine. In schimb, scartaie foarte tare. Nu sunt deloc silentioase.

- Odata cu ele incinse la maxim simt nevoia de conducte de frana otelite (de aici intrebarea mea de pret pt goodridge).

- NU merg orice tip de placute pe orice tip de discuri. pe cele mai ieftine discuri daca pui RedStuff care sunt ceramice le-ai terminat!

Cu ocazia asta am vazut ca a aparut si Blue-stuff, deci vreau pret fata/spate pt acelasi S40 2.0T4 2002 147kw.

Thanks,

Vlad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit, Florine :D 

Ti-am zis eu ca o sa gasesti clienti pe aici, nu?  ;)

O sa revin si eu cu comanda pentru S40-ul meu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Florin, da-mi si mie pe PM pretul pentru :

Pentru spate : 2 discuri turbo groove + placute green stuff pentru ca trebuie sa le schimb.

"rabla" e un 850 t5 break, an 1996 -  care abia se taraie cu 1 bar boost pressure ;)  Parca 280 mm au dimensiunea (roti pe 16'' -momentan, spre rusinea mea)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Le vreau  - cum facem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut.

Ma intereseaza si pe mine pentru 460 din '93 discuri standard, placute green stuff, furtunele de frana (roti pe 14).

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, poti sa dai comanda - daca stii (dupa dimensiuni) ca se potrivesc la mine 100%.

Numai bine !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, poti sa dai comanda - daca stii (dupa dimensiuni) ca se potrivesc la mine 100%.

Numai bine !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna seara. Am inceput sa ma ocup de asta de foarte putin timp si ca orice incepator am facut o gafa imensa. Toate preturile pe care le-am dat pana acum la DISCURILE de frana sunt pe bucata NU pe set. Ca sa mai repar oarecum greseala, va ofer si partea mea de 10% pentru toate produsele pentru care am afisat deja preturile, desigur daca mai sunt doritori. Va multumesc pentru intelegere, sper sa nu fiu prea aspru criticat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stai linistit, chiar se discuta chestia asta ieri la intrunire si BiriV a zis ca mai mult ca sigur preturile sunt PER DISC !

Vanzare buna sa ai !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
:(  nu am bani pentru ele, atunci...Alta data...Anuleaza comanda... Inapoi in criza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi pare foarte rau pentru confuzie, sper sa nu mi-o luati in nume de rau! Reducerea de inca 10% pentru ce am dat mai sus inca mai e valabila. Va multumesc inca o data pentru intelegere. O seara buna tuturor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Discuri TAROX

g88.jpgsportj.jpgf2000.jpg

_______G88________________________SportJapan__________________F2000

Pentru mai multe detalii despre discuri dati click pe poza.

(corectie linkuri)

Share this post


Link to post
Share on other sites

PROMOTIE la Goodridge !!!! Pentru orice kit de furtune cu camasa metalica de la Goodridge, se ofera gratuit lichidul de frana de la EBC necesar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. Pentru S70 este 97euro, tva inclus. Au garantie pe viata, fata de furtunele standard care au garantie doar 5 ani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Colegu`, pune si tu ->te rog<- niste preturi informative la discuri pentru jenti de 15",16" si 17". Asa avem termen de comparatie la pret fata de cele originale care is ca pixu` la S60. Io nu vreau sa cumpar acuma, ci peste vre-o doua luni, dar sa stiu cum ma orientez, ca parca mi-as pune si eu ceva discuri mai rasarite....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arcuri  Fata spate pt S80  99'  la ce pret sunt ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Colegu`, pune si tu ->te rog<- niste preturi informative la discuri pentru jenti de 15",16" si 17". Asa avem termen de comparatie la pret fata de cele originale care is ca pixu` la S60. Io nu vreau sa cumpar acuma, ci peste vre-o doua luni, dar sa stiu cum ma orientez, ca parca mi-as pune si eu ceva discuri mai rasarite....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. Oferta de pret pentru discuri, placute, suspensii, etc, o fac in functie de modelul masinii, anul de fabricatie si motorizare, nu in functie de jantele cu care este echipata masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

arcuri  pentru volvo s60 d5 din 2002 -30mm ai? sau ce arcuri sau suspensie ai pentru acest model

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atunci spune-mi te rog un pret pentru discuri ventilate fata, Volvo S60 2002, motorizare - 2401cmc. Nu ma pricep la Jenti, banuiam ca are importanta...

Share this post


Link to post
Share on other sites