Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Florin_55

VAND frane EBC, Suspensii fixe si reglabile AP, KW, Weitec, Bilstein, bucsi

79 posts in this topic

arcuri  pentru volvo s60 d5 din 2002 -30mm ai? sau ce arcuri sau suspensie ai pentru acest model

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Salut. Spune-mi te rog ce discuri ai acum pe masina de 286mm sau de 305mm. Pe spate ai de 288mm. Mersi"

Grea problema. Sunt cele originale ale masinii. Ma ajuta cineva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, nu am arcuri sport pentru S60 acum. Te-ar interesa o suspensie sport completa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sal

Doresc o oferta pentru bucsi Powerflex, urmatoarele coduri:

- PFF19-601;

- PFF19-602.

Sunt de duritati diferite (mai moi, mai tari, etc...) sau e un singur model?

Merci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut.

- PFF19-601 - 225 ron/buc

- PFF19-602 - 225 ron/buc

Sunt un singur model. Cu placere!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu dau turcii ba dau.Eu trimis PM la Florin si nu primit raspuns.Eu nu avut numar telefon la el.Poate ajutat cineva la mine cu numar telefon vreau si eu Green sau Red stuff repede.Raspunde greu sau din amintiri la mesaje.

Deci vreau pret si timp de livrare la Green sau Red pentru S60 D5 2005 discuri 305mm fata.Aveam nevoie de sapt trecuta,da merge si acum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Contact:

ID messenger : florin_b_20

e-mail: florin_b_20@yahoo.com

Tel : 0722.213.593 0765.488.705

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merci!

Cum de nu am intrebat aici?Eu am trimis PM si am asteptat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, vreau si eu placutele frina spate la a mea (S40 2005, jenti 16"), un pret te rog pentru Greenstuff si daca le ai pe stoc, merci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu dau turcii ba dau.Eu trimis PM la Florin si nu primit raspuns.Eu nu avut numar telefon la el.Poate ajutat cineva la mine cu numar telefon vreau si eu Green sau Red stuff repede.Raspunde greu sau din amintiri la mesaje.

Deci vreau pret si timp de livrare la Green sau Red pentru S60 D5 2005 discuri 305mm fata.Aveam nevoie de sapt trecuta,da merge si acum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, vreau si eu placutele frina spate la a mea (S40 2005, jenti 16"), un pret te rog pentru Greenstuff si daca le ai pe stoc, merci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Ti-am dat si eu un mail, dar nu am primit raspuns, asa ca incerc si aici. M-ar interesa cateva preturi la piese pentru un Saab 9-3 din 1998 2.0T 136 kw:

- seturi de discuri fata si spate EBC USR

- seturi de placute fata si spate EBC GreenStuff

- set de conducte Goodridge

- toate bucsile (individuale si seturi, unde e cazul) pentru masina, de la Powerflex. Daca e un procent fix peste pretul de pe siteul Powerflex, pot sa-mi calculez singur, ca sa nu pierzi vremea sa-mi dai pretul la fiecare.

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Ti-am dat si eu un mail, dar nu am primit raspuns, asa ca incerc si aici. M-ar interesa cateva preturi la piese pentru un Saab 9-3 din 1998 2.0T 136 kw:

- seturi de discuri fata si spate EBC USR

- seturi de placute fata si spate EBC GreenStuff

- set de conducte Goodridge

- toate bucsile (individuale si seturi, unde e cazul) pentru masina, de la Powerflex. Daca e un procent fix peste pretul de pe siteul Powerflex, pot sa-mi calculez singur, ca sa nu pierzi vremea sa-mi dai pretul la fiecare.

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc mult. Cu putin noroc sper sa revin cu o prima comanda de cateva componente dupa 10 Noiembrie. Ca idee, n-am sa comand tot ce-am intrebat odata, ci putin cate putin.

O intrebare legat de discuri, EBC USR nu exista pt masina mea? As vrea ceva peste discurile standard (echivalentul UPR), dar TG mi se par cam exagerate totusi, iar Zimmermann perforate nu ma atrag tocmai pt ca sunt perforate si am inteles ca exista un oarecare risc sa dezvolte crapaturi in timp.

Inca o data merci si toate cele bune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hop si io:

se da urmatoarea masina: VOLVO V70XC 1999.

se doreste:

- tot kitul Powerflex disponibil (fata+spate)

- discuri de frana fata + spate

- conducte frana Goodridge

in functie de valoarea totala se vor achizitiona impreuna sau separat :( vorba unui coleg, iar a venit criza....

de asemenea, vreau o solutie de schimbare amortizoare + arcuri cu posibilitatea reglarii garzii la sol (de preferinta ceva automatizat din interiorul masinii nu individual pe fiecare amortizor). mentionez ca masinuta este 4x4.

multumesc anticipat pentru raspuns.

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc mult. Cu putin noroc sper sa revin cu o prima comanda de cateva componente dupa 10 Noiembrie. Ca idee, n-am sa comand tot ce-am intrebat odata, ci putin cate putin.

O intrebare legat de discuri, EBC USR nu exista pt masina mea? As vrea ceva peste discurile standard (echivalentul UPR), dar TG mi se par cam exagerate totusi, iar Zimmermann perforate nu ma atrag tocmai pt ca sunt perforate si am inteles ca exista un oarecare risc sa dezvolte crapaturi in timp.

Inca o data merci si toate cele bune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hop si io:

se da urmatoarea masina: VOLVO V70XC 1999.

se doreste:

- tot kitul Powerflex disponibil (fata+spate)

- discuri de frana fata + spate

- conducte frana Goodridge

in functie de valoarea totala se vor achizitiona impreuna sau separat :( vorba unui coleg, iar a venit criza....

de asemenea, vreau o solutie de schimbare amortizoare + arcuri cu posibilitatea reglarii garzii la sol (de preferinta ceva automatizat din interiorul masinii nu individual pe fiecare amortizor). mentionez ca masinuta este 4x4.

multumesc anticipat pentru raspuns.

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Din pacate pentru masina ta nu se fabrica bucse din poliuretan....Linkul meu

Spune-mi te rog ce dimensiune au discurile de frana pe fata, sau daca iti intra jante de 15 inch pe masina.

Furtunele de frana din teflon cu camasa metalica sunt la pretul de 97 euro/kit, tva inclus. In acest pret ai inclus si 1L de lichid de frana!

Iti pot face o oferta pentru amortizoare sau pentru o suspensie completa reglabila manual!

Cu placere, mii de scuze pentru intarziere! O zi buna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Discuri standard EBC UPR: 101 Eur/set fata si 104 Eur/set spate

Discuri upgrade EBC TurboGroove: 222 Eur/set fata

Discuri standard ATE: 246 ron/buc - fata

Discuri standard Zimmerman: 171 ron/buc - fata si 81 ron/buc – spate

Discuri standard TRW: 198 ron/buc - fata

Discuri standard LPR: 158 ron/buc - fata

O parte din bucse sunt comune pe V70/S70/C70 si pe 850.

Amortizor standard KAYABA - 515 RON/buc - fata

Share this post


Link to post
Share on other sites