rushenescu

Volvo S60

43 posts in this topic

in bucuresti, nu cred ca va folosi cineva  "advanced".

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai iti iei t6 ca sa mergi in...comfort ? Sau sa o calci zdravan - pentru ca poate ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

o calci si in confort,  si in sport, si in advanced. pe probate.  combinatia de "curse"  este suspensia pe advanced  si cu cutia in pozitia sport.  nu se dezlipeste de pe asfalt si transpiri putinel.  folosesc cand ma mai iau cu  bmwee sau alte "balaoane" de asfalt :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa vedem cum sta pe circuit cand o sa fie testata pana atunci Mondeo 2.5 20V  se simte foarte bine la Nürburgring iar noul S60 o sa se simta si mai bine, poate mai aproape de Focus RS ;D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

interior

-bordu nu ma incanta deloc

-gura aia de ventilatie cu care incepe consola sucks...aduce a SAAB(nu ca SAAB mi-ar displace...chiar imi place dar mai putin bordu care il urasc al SAAB)...a retro...ar fi putut pune displayul acolo...

-parca era o vorba despre o consola din "cristale"(sau ceva asemantor) si prelungita pana in spate(pe bancheta)..cel putin parca asa imi aduc aminte...

exterior

-spatele mi se pare f nereusit:stopurile sunt urate iar umerii aceia de pe vechiul S60 au intrat la dieta

Sper totusi pe viu sa fie mult mai frumoasa si sa imi placa aatat la interior cat si la exterior

Share this post


Link to post
Share on other sites

E frumoasaaa... si desteapta, eu asa o vad, dar gropile si obstacolele "naturale" din urbea ce-si zice capitala ii vor face felul,  cu tot otelul suedez din care-i facuta - nu-i pt bucale ast maschinen; daca stai prin apropiere de granita cu ungurii si mergi incolo, spre vest, mai merge, in rest iti bati joc de o super bijuterie, pt ca, deh, autostrazi mai va, nici macar suspendate  ;D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

off topic: nici la granita cu ungurii nu sunt strazile mai bune si nici soferii (vb. din experienta, bat judetele MM,SM,BH,SJ,AR,TM,CS zilnic). Cam asta e granita, si drumurile sunt rupere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu unde gasiti voi drumuri bune, eu in afara de Targu-Jiu-Ramnicu-Valcea nu prea stiu niciunul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lik2008:

Cam ce ai vrut sa ne spui cu linkul pus de tine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vroiam sa zic ca exista si s60 uri la pret de v40 diesel.Si in al doilea rand eu nu recomand cumpararea masinilor din Italia ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca ai gresit topicul. Aici se vorbeste de noul S60 si tot ce tine de el. Nimeni nu te contrazice, dar nu esti pe topicul corect.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana la urma care i mai stabil s60 ul 2003 / s40 ul 2004/5 2.0 d aici ma refer la diesel.Ma gandesc ca s40 ul consuma mai putin .Stiu ca nu prea are ici o legatura una cu alta,dar as vrea sa stiu asa pentru mine ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai stabil unde, in curba? sau la ce te referi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Curbe ,normal.La drum drept toate sunt "stabile" ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

e doar o parere

cred ca s40-ul e mai stabil pe curbe. oricum volvo nu e gindita ca o masina de curbe de coasta ci ca o masina de drum lung si confortabil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now