iulirx

Bestia

230 posts in this topic

cam astea ar fi variantele pentru motor :

fisiere atasate[attachthumb=#]

Share this post


Link to post
Share on other sites

iuli, nu ne intreba pe noi,inchide ochii si lasa-te ghidat de forta..:)) ,,,in fond,tu va trebui sa traiesti cu ea zi de zi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu sant foarte sigur ca asta ai vrut sa spui...dar daca te-ai referit la culoare...imi place varianta 2. Cu putin portocaliu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.autoblog.com/gallery/ford-focus-rs-wrc-swiss-livery-proposals/#5

+ stage 3 ... desi eu zic sa nu te hotarasti de pe acum cu softul. nu e bine sa fii pionier, lasa sa se mai faca niste masini de catre diferiti tuneri si iei o decizie apoi.

cu motorul asa am sa fac: ii dau un stage 1 primii 2 ani de garantie (pentru ca nu trebuie decit resoftare), iar dupa 2 ani voi mai vedea ...

pentru stage 2 trebe in plus evacuare si filtru aer, pentru 3 intercooler si pentru ultimate injectoare, frine, semislicuri.

dar mi se pare enorm 420cp pe fata. plus ca, la revedere "masina de strada" ! cred ca o sa consume 60%, daca nu si mai mult. ce-o sa fac ? ma mut la nurburgring ? si - mi fac abonament zilnic la peco ? si lunar la anvelope ? poate-mi fac astia reducere la tona de benzina....

ma intereseaza si ce ziceti voi despre aspect. ce varianta ati alege. eu astept pareri. (masina va veni in culoarea frozen white)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parerea mea, daca vrei sa mergi asa departe, ai fi mai castigat cu un lotus elise. Adica pana la urma e totusi un ford, nu merita sa bagi atatia bani ca sa ai torque steer in viteza a 4-a. Sa zicem ca pana la stage 3 ar merita pentru distractie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca-l duc la 420 inseamna ca iar am nevoie de-o masina de oras ! si iar incepe dansul : ceva mic, economic, simplu si parca vad ca-mi iau un lotus ! mai bine stau in banca mea ca nu muncesc doar sa-mi fac parc auto !

:D;D ;D :D

si , oricum, ori moare nevasta-mea, ori eu ! sau fug d-acasa....

daca o iau si p-a treia va chem pe voi sa-i spuneti nevestii-mi, ca io n-am curaj !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai la 420 de cai numai masina de oras n-o sa fie  :D O sa te apuci si tu de cautat buburuze de oras ca mine  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai la 420 de cai numai masina de oras n-o sa fie  :D O sa te apuci si tu de cautat buburuze de oras ca mine  ;)

:D pai tocmai d-asta mi-e frica !!!  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@iulirx

nici una nu are elice

asa ca nu vad ce o sa faci cu ea

sau ca sa mergi pe mare nu mai ai nevoie de elice?

;D:D;D:D;D ;D ;D ;D ;D;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a venit !

si asa cum ma asteptam, io sint in nigeria. bucuria lui fii-miu, io mai am 2 luni pina pun piciorul in ea...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari si s-o stapanesti sanatos! Ai grija la baietii veseli de la rutiera ca nu vor putea sa te prinda cu loganul ! :D :D :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moama te-a ajuns blestemu BeMeWeului ;D

Hai sa o stapanesti sanatos, pardon sa o stapaneasca sanatos fecioru` lu` matale ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

acu' sa se tina nenica...

mai au 2 luni sa se simta si ei bine.... ;D:D;D

cind ma gindesc cum merg ele bmw-urile nestingherite, si io , cu rs, stau aci, ma ia plinsul.... >:(::)8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-o stapanesti sanatos,iuli, ca prea mult ai asteptat-o :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bagi un dinasta pe aripi ?

post-993-12877879484948_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

bag "powered by volvo" in spate (sigur) si , daca am unde, si in fata !

da' ma mai gindesc si la propunerea ta !

apropos: unde pot comanda "powered by volvo" probabil albastru....

si-mi pun si stick "volvo-club", asa de-al dracu' !

cit fac 230+300 , ai ? fac fix 530. atitia cai stau acasa si io stau aci ca o mirtoaga....

aoleooo...., ma ia plinsul !

da' nu vin io acasa si plec cu fii-miu , el cu volvo - momeala la bmw-uri - si io , ascuns in trafic cu rs-ul ... sa vezi atunci prapad.... ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

bag "powered by volvo" in spate (sigur) si , daca am unde, si in fata !

da' ma mai gindesc si la propunerea ta !

apropos: unde pot comanda "powered by volvo" probabil albastru....

si-mi pun si stick "volvo-club", asa de-al dracu' !

cit fac 230+300 , ai ? fac fix 530. atitia cai stau acasa si io stau aci ca o mirtoaga....

aoleooo...., ma ia plinsul !

da' nu vin io acasa si plec cu fii-miu , el cu volvo - momeala la bmw-uri - si io , ascuns in trafic cu rs-ul ... sa vezi atunci prapad.... ;D ;D ;D

Eu sunt curios cum se comporta cu diferentialul Quaife ATB

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se comporta exact cum ai vazut la topgear, adica iti rupe mana ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se comporta exact cum ai vazut la topgear, adica iti rupe mana ;D

Acum am vazut clipul !

Hm, oricum vad ca pune putin mai bine puterea jos, cu dezavantajul ca iti rupe mainile dar decat sa fii "all over the place" si intr-a 3-a mai bine sa fii nevoit sa mergi la sala  ;D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

oricum iti rupe miinile, dar mai grav e pe asfalt denivelat sau cu santuri facute de tiruri. probabil fara revo nuke (Revo-Knuckle )asta ar fi plecat singura unde vroia ea...

mi le rupe mie s60-ul cu 230 de cai pe fata, ce sa mai zic de 300 de cai....

iar o sa fac muschi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Revo-Knuckle ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Iuli

Si cu Duke Nukem tot iti rupe mana, asa ca lasa berea si mergi la sala .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now