lik1999

Audio volvo v40

113 posts in this topic

Ms pentru chestia aceea cu pinul :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Oameni buni,

Am un Hu-605 A mers excepțional timp de 9 ani și acum nu mai scoate cd-ul.

voi ce soluții aveți la tipul ăsta de problemă?

cu bine și mulțumesc,

Ioan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru tipu asta de probleme ,vezi aici.

sau

Ia legatura cu Detonator sau Bogdan G.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!Acum ca tot am gasit acest topic as vrea si eu sa pun citeva intrebari.Eu am un S 70 din 1998 si in clipa de fata am un radio casetofon Sony care cred ca este fabricat odata cu masina :evil6: .As vrea sa il schimb cu un radio cd original Volvo (pentru asta nu am pus altul pina acum).As dori sa stiu ce model se potriveste la masina mea(pentru ca am vazut ca Bogdan stie care si cum) si daca stie cineva un magazin on line de unde pot cumpara aceasta mica bucurie!Cit despre mufe si alte fire daca trebuie nu ma pricep,la capitolul asta sint pe dinafara.La acest sony pe care il am acum functioneaza totul inclusiv antena electrica.Multumesc frumos!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@costin1974... Seriile acestea de cd playere se potrivesc pe masina ta SC805, SC811, SC815,SC816. Cand il vei cumpara pe careva din ele insista sa aiba si cele doua mufe , astfel vei lega firele dupa culoare si vei vedea diferenta dintre Sony-ul actual si Alpinul de pe Volvo. Poti opta si pentru un adaptor MP3 de la Yatour si ai facut minimul necesar ! In cazul unui adaptor poti cumpara si seriile SC700, SC800,SC 801, SC802 care sunt doar radio casetofoane, oricum vei folosi adaptorul MP3 ca cd changer. Noroc in cautari si sa ne spui ce ai gasit !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai mai Chuck, tu chiar nu ma recunosti, macar asa dupa maini , dupa interiorul frumos al 850-ului meu ?? :thumbsup2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ete ce coincidenta! ;) vreau csi eu cd1 din videoclip!

Edited by LeChuck

Share this post


Link to post
Share on other sites

Care ar fi cel mai mic pret pentru yatour compatibil cu HU 605 si de unde poate fi achizitionat? Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu l-am luat cu 250ron de pe ebay

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut ma puteti ajuta si pe mine cu o idea p.t volvo s40 an 2007 cu navigatie

sa intamplat ceva cu fibra optica sa topit din cauza inst. elect.

cum as putea sa rezolv asta?

are cineva de vanzare?

din ce am vazut are 4 mufe 1la consola cu butone,1 la cd,1la dvd-ul din topedo,1 se conecteza undeva la stilpul usi stg.fata

cam asta ar fi traseul cu buba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna, de câteva zile sunt posesorul unui volvo v40 din 2004. Este dotata cu HU 555 si am observat ca boxele din stâlpii spate si sub-ul din portbagaj nu scot niciun sunet. Am crezut ca este din setările HU dar nu pentru ca daca dau sunetul doar pe spate nu se aude absolut nimic. Nu am avut inca timp sa desfac sa vad daca poate sunt scoase difuzoarele, dar întreb poate stie cineva daca ar putea fi alta problema? Multumesc anticipat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now