Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

rand

Dezmembrez Volvo V40 T4 '98 si V40 2.0t 2002

409 posts in this topic

Salut , sunt interesat de rulmentul intermediar sau planetara dr cu totul, tapiterie daca-i neagra de piele/vinilin usi spate cu geamul manual (asa pare), faruri si proiectoare , pasajele aripilor de plastic (nu cred ca ai), jante aliaj pe 16 sunt cu anvelope (ce marca ce stare) scuturile plastic de sub motor. merci . Eu am un V40/2003/85kwTDi

Share this post


Link to post
Share on other sites

- masina are 4 geamuri electrice. Ce anume de la usa cu geamul manual te-ar interesa?

- planetara lunga 250 euro  planetare.th.jpg

Cea scurta am vandut-o pt. un diesel.

Pasaje aripi fata (carenaje) 200 ron bucata.

Pasaje aripi spate(carenaje) 100RON bucata.

Scuturi plastic sub motor complet - 300RON.

Jantele BBS 16" - 300 euro.

Tapiserie completa in stare f buna (scaune fata spate si fete usi) - 500 euro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jantele mai sunt de vanzare? Ca am vazut mai multe cereri. ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, mai sunt de vanzare un set de BBS pe 16" la 300 euro.

Nici cele de tabla nu sunt inca date.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rand-ule, daca desfaci butonul de la infocenter, fa o poza, te rog, la mufa lui. Masina mea e struto-camila, are multe elemente de facelift, printre care si bordul.

Aici am poza asta facuta la mufa mea

Daca se potriveste al tau la mine (asta determin eu cu ajutorul pozei de la mufa) si nu il ia cel care l-a rezervat, il iau eu.

Thanks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce pret au jantele de tabla? le ai pe toate 4? Si motorasul de la stergatorul de far stanga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 jante de tabla - 400 ron. Originale, nelovite, nezgariate, cu piulitele aferente.

Daca vrei si anvelope, 4 Michelin de iarna 195/60/15, indice de viteza T, an 2008, uzura insesizabila. Pretul pachetului jante + anvelope este 800RON.

Ansamblul stergator far stanga - 100 euro. Functioneaza, ca le-am testat. Aseara am dat jos bara fata cu motorase cu tot, si daca intr-o luna nu vand motorasele, pun bara cu stergatoare pe masina mea ca eu nu am.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa-ti fie de folos si sa ne uimesti cu o autonomie de diesel la motoras ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana in 3 mai nu o s apot fi contactat telefonic, fiind plecat din tara.

Raspund la mailuri si la PM-uri. Daca e urgenta, piesele pot sa fie trimise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut din nou.

Macaraua (electrica) geam stanga fata cat e? Manerul usii stanga fata? Dar ornamentul de plastic din cadrul usii dreapta spate? Mai ma intereseaza scrumiera dintre scaunele din fata si placa orizontala din spatele scaunelor din spate, care contine si invelitoarea.

Dupa ce vad preturile astea, fac o balanta si cu jantele BBS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Setul de manere este rezervat pentru marcellus (sunt cromate si le ia pe toate). Daca vrei negru, poate te intelegi cu el.

Macara usa - 250 ron.

Cosul de hartii de sub cotiera, in spate - 100ron

Invelitoare portbagaj  - 500 ron

Ornamentul plastic... nu stiu la ce te referi. bandoul exterior? plasticul de pe stalpul din sptele pasagerului?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana in 3 mai nu o s apot fi contactat telefonic, fiind plecat din tara.

Raspund la mailuri si la PM-uri. Daca e urgenta, piesele pot sa fie trimise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dezmembrez Volvo V40 T4 din 1998 cam tot ce se poate in afara de xenon (piele, comp bord, tempomat, trapa electrica, scaune incalzite, oglinzi electrice incalzite, DSA, 4 geamuri electrice, roof rails, eleron hayon  etc. etc. etc.). Pozele spun mai multe.

Masina este intreaga (mai putin stop de pe aripa stg. spate si bara spate care e crapata), volan pe stanga, adusa din Germania.

Motor 1.9 turbo, 147kw, cutie manuala 5 trepte.

Motorul merge in 3 cilindri, cauza necunoscuta deocamdata, o sa-l desfac si ori il vand pe componente, ori il repar si il dau cu garantie. (Adus pe rotile lui 1700km, masina functioneaza).

Preturile sunt negociabile. Nu ma simt jignit de nici o oferta dar o sa fie repere la care nu o sa accept orice oferta :).

Poze: http://img205.imageshack.us/g/sdc11885o.jpg/

telefon 0747 142874 sau email rhusau@yahoo.com  sau PM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma intereseaza un pret la cataliztor daca este in stare buna, eventual toata evacuarea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

- catalizator - 100 euro

- 150 euro evacuare cap-coada. Dar este de motor turbo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut...daca ii faci motorul..cu cat ai da masina(neinmatriculata)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana ii fac motorul, sigur vand deja o parte mare din masina.

Masina asta este pentru dezmembrat. La dotarile astea, o masina din Germania care merita sa fie tinuta este undeva pe la 2500 de euro. Dar te rupe taxa de inmatriculare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un pret pentru catalizator,indiferent daca este bun sau nu.Astept un semn de la Dvs!Multumesc!0765.751.535

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Un pret te rog pentru urmatoarele:

eleron spate (daca poti, si codul de culoare al masinii)

cotiera

centura de siguranta sofer + plasticul de pe stalp ce il acopera (doar daca centura este in stare buna si nu a inceput sa se desfaca pe la margini)

Share this post


Link to post
Share on other sites

- eleron - 100 euro (culoare neagra, o sa dau si codul culorii)

- centura sofer - 50 euro

Cotiera nu o vand separat, vreau sa vand tot interiorul din piele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cod culoare vopsea 332-22 (black metallic)

Si despre cotiera, o vand si separat dar va fi un pret destul de mare. Totusi mai bine merita tot interiorul (fete usi, scaune fata cu incalzire, cotiera si bancheta spate cu scaune pt copii) care este in stare f. buna si pretul e bun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

foarte scump...nu stiu de unde se scot preturile astea...in fine...daca tot v-ati facut voi cativa business din aducerea masinilor din afara pentru dezmembrat cereti si voi preturi rezonabile pe piese...si recunoasteti lucrul asta...atat va mai plangeti de taxa de poluare...de parca v-ar fi trecut macar o clipa prin cap sa o inmatriculati...  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

cum sa ceri pe un catalizator din...1998...  100 de euro ?

Asta e...fiecare se descurca cum poate...

Share this post


Link to post
Share on other sites