Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

rand

Dezmembrez Volvo V40 T4 '98 si V40 2.0t 2002

409 posts in this topic

Preturile sunt negociabile. Nu ma simt jignit de nici o oferta dar o sa fie repere la care nu o sa accept orice oferta :).

....

....

Masina asta este pentru dezmembrat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Rand. Farurile in ce stare sunt? Si la ce pret le dai? Avand in vedere ca amandoi suntem din Cluj, le-as putea vedea? Ale mele is cam chioare si matuite, si ma bate un gand ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ai pm.

Daca poti trece azi sa le vezi, ar fi super.

Ca si pret, ~75 euro pe o parte(semnal + far).

Sunt originale Volvo, (facute de Hella, atat farurile cat si semnalele)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu vreau sa intru in polemica cu nimeni...mi-am spus doar opinia...si anume ca preturile sunt foarte mari..

plansa bord + airbag pasager - 150 euro (ar fi un pret rezonabil) sau 100 euro (best deal, sa fie multumit si cumparatorul)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

30615530 - modul airbag pasager  5274.5 RON

30897214 - plansa bord              5052 RON

Deci ~ 2500 de euro.

Astea au fost preturile pe care mi le-au trantit cei de la repr. cand am vrut sa-mi repar masina (e drept, model 2001).

Sa zicem ca ei au preturi mai mari ca sunt reprezentanta.

Alex are preturi foarte bune la noutati, la el erau mai ieftine

30615530 - modul airbag pasager - 4271RON

30897214 - plansa bord - 4552RON

Deci ~2000 de euro.

Ca la modelul fara facelift piesele sunt mai ieftine, ca piesa oferita e veche, si valoarea ei e mare - toate astea sunt adevaruri. Si atunci fac la cele din dezmembrari o reducere de ~80% fata de cele noi si pretul este foarte bun, in opinia mea. Si in plus, marea majoritate a masinilor se lovesc in fata, deci cerere este.

Eu la 150 de euro nu o dau, dar cine stie... poate ca vei gasi la cineva.

Si eu am vrut sa iau benzina cu 1 leu litrul... dar nu am avut de unde. Asa ca m-am uit unde este mai avantajos de cumparat, mi-a trebuit si am cumparat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...da` tot proasta e, chiar daca e avantajoasa.

Bafta la vanzare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma intereseaza boxa din stanga spate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu pot eu sa fac lumea perfecta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!Catalizator sau catalizatoare daca ai,indiferent de starea lor!Astept un semn de la dvs pe cipa2211 sau la 0765.651.535,Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, un pret la ceasurile de bord te rog si cati km are. mersi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, un pret la ceasurile de bord te rog si cati km are. mersi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa este, inca mai astept poze de la tine. In legatura cu bordul, este enorm de mult, dar ce sa zic, este marfa ta si tu decizi la pret. O sa caut in alta parte bord.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@rand: ca off topic, te-a sunat avx 2 zile la rand sa stie daca vine in Cluj si nu a dat de tine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@midnight - Am povestit aseara cu avx, si se va rezolva. Stiam ca weekendul viitor e intlanirea.. deh, varsta.

@ggaby - fata de pretul cu care am vandut ultimul bord, este un pret mai mic. Cum ziceam si la inceput, unele preturi sunt negociabile. Vezi ca "tim" are si el ceva bord de vanzare, s-ar putea sa il dea la pret bun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am doar 2 catalizatoare pe care as dori sa le vand ca si piese de schimb celor interesati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate mai face rost ;). Ai reusit sa iti montezi calculatorul de bord? (Info center)

Share this post


Link to post
Share on other sites

In urma discutiilor si analizelor pretul pentru bord este 300RON.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ofer 210 ron cu tot cu transport cu Posta Romana. Informativ stiu cat o dat si @muadDib pe bord, numai ca el o luat si senzor de temp. ext. si buton info. Eu trebuia sa le iau de la @tim, dar intre timp am vandut masina si nu mai aveam unde sa le montez si pe S40-ul nou nu stiam daca am mufele.

Share this post


Link to post
Share on other sites