Roberto

VIDA 2010

121 posts in this topic

Confirm primirea, multumesc Roberto.

Weekend minunat all ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Roberto, te rog vreau si eu un cd/dvd cu VIDA,plata cum spui tu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Care este ultima versiune care te lasa sa instalezi fara 2GB RAM?

Tin minte ca ultima oara am avut 2010a dar acum am incercat sa instalez 2010d si nu ma lasa, iar dintre variantele mai vechi nu am gasit nici una care sa mearga (lipsa crack/patch).

Share this post


Link to post
Share on other sites

2011A am eu si merge cu 1GB de RAM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu merge, man. :(

Pe laptop cu Vista incerc sa instalez. Are 2Gb RAM dar shared.

post-169-0-16664800-1347626629_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu merge cu Vista . La fel am si eu Vista cu 2 giga de RAM si nu a mers instalat.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ruleaza-l in XP Compatibility mode.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai bine il rulam intr-o foita. :D

Tot nu merge si am schimbat compatibilitatea la toate exe-urile, m-am uitat in ini-uri si am incercat si un emulator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adi

Ce varianta de OS ai ? Business ? Home ? Ultimate ?

Ultima data VIDA avea ca cerinte minim OS Professional sau Business\Ultimate, pe variante HOME sau Basic nu mergea, ia vezi in readme.txt !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Numai readme de la dice il mai are al ei si in ala nu specifica ceva de versiune.

E Home Premium.

Ma interesau numai cateva part no., nu aveam de gand sa il tin.

Cred ca ar fi mai simplu, daca ma poate ajuta cineva cu niste capturi.

Am nevoie sa vad la ce modele se mai folosesc componentele 5, 8, 9, 11, 12, 24, 25

Stiu ca vida putea da corespondent de la toate modelele (se putea cauta fara "vehicle profile").

Multumesc.

post-169-0-72621100-1347639630_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc tuturor pentru informatile utile.

Pana la urma am reusit sa il fac sa mearga cu compatibility mode dar nu pe vista, ci pe un 7 altul decat home.

Merci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc tuturor pentru informatile utile.

Pana la urma am reusit sa il fac sa mearga cu compatibility mode dar nu pe vista, ci pe un 7 altul decat home.

Merci.

Deci probabil inca nu se pupa cu variantele Home de Windoze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Question : m-a mancat urechea sa trec de la Win7Ultimate pe 32bit pe Win8Pro pe 64bit.

Am instalat ce am avut si pe vechiul OS, si anume VIDA2011D, care a mers perfect . Acum, se instaleaza, dupa aplicarea patch-ului si dupa ce scap de wslogin.exe, imi arata ca vida e started, insa..nu incarca nimic in IE ( localhost/Vida), doar o pagina alba.

A mai pus cineva pe Win8, si ...e vreo smecherie de care trebuie tinut cont? Sau poate fi vreo smecherie cu serverul SQL 2005 ( parca asa era ) caruia nu ii place de Win8 ?

Multumesc,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Question : m-a mancat urechea sa trec de la Win7Ultimate pe 32bit pe Win8Pro pe 64bit.

Am instalat ce am avut si pe vechiul OS, si anume VIDA2011D, care a mers perfect . Acum, se instaleaza, dupa aplicarea patch-ului si dupa ce scap de wslogin.exe, imi arata ca vida e started, insa..nu incarca nimic in IE ( localhost/Vida), doar o pagina alba.

A mai pus cineva pe Win8, si ...e vreo smecherie de care trebuie tinut cont? Sau poate fi vreo smecherie cu serverul SQL 2005 ( parca asa era ) caruia nu ii place de Win8 ?

Multumesc,

De ce nu mi-ai zis ca iti puneam azi in pachet 2012B pe o masina virtuala cu Oracle VM si nu te mai complicai ? :smile:

Edited by Roberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, pai am zis sa ma chinui, ca trebuie sa mearga:) iti dau un FTP ?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. Mai ai disponibile vida? Mi-as dori si eu. Am un c30 . Poate fi instalat pe un sony vaio cu wind 7 home premium cu sist op 64 biti. Poate ma luminezi daca se poate instala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PM, nu aici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vrut sa il iau pentru servicece-ul unde duc masina si mi-ai zis ca fata conector (mufa) degeaba il iau... nici macar mufele de conectare nu sunt la fel peste tot?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu.... iti trebuie si DiCE-ul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now