avx

Intalniri VOLVO BUZAU

73 posts in this topic

Update 1: pentru ca Iuli este simpatic si grupul nostru a mai fost acolo, am obtinut o reducere la cazare de 200 RON. Practic, cazarea se reduce astfel la 160 RON pt cele doua nopti.

Update 2: pestele si spritul de FLORII il dau eu! :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gata s-a adjudecat:

1. Participanti: Florin avx, iulirx, ina, mariusdaniel, subsemnatul - total 5 camere

2. Obiective turistice stabilite

Mai ramane de stabilit "meniul" - sef de proiect tot florin avx, cu organizare pe echipe:

- mancare: florin, ina, mariusdaniel

- bautura: eu cu iulirx.

Edited by maverick

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din greşeală, l-ai uitat pe Gusti...a scris înaintea mea, aşa că are prioritate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gusti nu mai poate veni - asa a aparut camera libera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gusti nu mai poate veni - asa a aparut camera libera.

Gusti nu mai poate veni..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu că nu aş vrea să stau in locaţia descrisă, dar aşa mi se pare civilizat, să fiu corect. Găsesc eu unde să dorm...

Ah... Atunci eu sunt la rând. Yupiii!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mav...daca ma lasati pe mine sa ma ocup de mancare e posibil sa muriti de foame :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mav...daca ma lasati pe mine sa ma ocup de mancare e posibil sa muriti de foame :))))

Există şi altfel de hrană...important e să vedem locurile alea frumoase, să fim împreună, să"citim" cum zicea Mav...

Apropos, ce ştii de Muscelul Camarasesc...sau cam aşa ceva ?

Hmm... Cărămănesc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca nu poluam topicul cu detalii de organizare continuam discutia pe PM intre noi 5.

Marius, tu si cu dr. Q nu "cititi" in sensul spus de mine :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau "focurile vii" de la Andreiaşu, sunt departe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marius te referi la Muzeul chihlimbarului de la Colti?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Marius te referi la Muzeul chihlimbarului de la Colti?

Exact, Colti! Am auzit că e un loc foarte frumos, rustic, bun de vizitat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O idee excelenta sa mergem la Colti! Nu stiu cum se prezinta ACUM drumul pana acolo, insa putem face o incercare...tot avem "traiect" planificat in zona aceea.

In ceea ce priveste organizarea "supravietuirii" ne auzim pe telefoane, sa nu mai poluam topicul.

Daca mai sunt prieteni care doresc sa vina, putem sa le rezolvam cazarea la aprox. 2 km, in cadrul complexului turistic MAGURA (unde am organizat intermediara 2009).

Am sunat deja acolo si pot sa va informez ca pretul unei camere duble este de 100 RON/ noapte.

Cu siguranta la aceasta intalnire vor mai veni "volvisti" din Buzau, insa prefer sa pastrez "misterul"... :evil6:

So, LET THE SHOW BEGIN !

Edited by avx
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dr. Q tocmai a citit topicul de muzeul chihlimbarului si e ahtiata dupa bolovani de astia - sunt mancat. Trebuie sa mearga acolo :(. Sper ca nu sunt si de vanzare pe acolo ca imi va rupe suspensia pe spate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dr. Q tocmai a citit topicul de muzeul chihlimbarului si e ahtiata dupa bolovani de astia - sunt mancat. Trebuie sa mearga acolo :(. Sper ca nu sunt si de vanzare pe acolo ca imi va rupe suspensia pe spate.

Nu-i bai! Facem rost de o remorca... :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca vine cine miros io c-o sa vina de la buzau, sa treaca dom'le pe la biserica mai intii sa ne-aduca niste "apa sfintita"! Stie el, cu cine vorbesc ! :smile:

Daca mai vrea cineva sa vina , e bine-venit ! Exista cazare la 2 km, e super-ok la magura, deplasarea de la vila la hotel, vineri seara si simbata seara nefiind o problema....(gasim noi pe cineva care nu citeste... :) )

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca vine cine miros io c-o sa vina de la buzau, sa treaca dom'le pe la biserica mai intii sa ne-aduca niste "apa sfintita"! Stie el, cu cine vorbesc ! :smile:

...

Se vede ca esti din orasul lui Caragiale...asta e ca-n "Caldura mare"...

http://www.romanianv...ilc-caldura.php

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, draga domnule, va fi "caldura mare" !

Acu', nu ca vreau sa instig la impaciuire, insa, dupa cum vad eu, cititul, ca element melefic in pleiada aurorelor boreale e minunat, magnific, insa lipseste cu desavirsire la generatia viitorilor tineri pensionari....

Daca e s-o luam stiintific, urmind calea dreapta trasata de Nero in vechea palestina, putem arunca zarurile... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@maverick

am fost acolo si au de vinzare o gramada

ai pus-o :P:D:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coroborat ce spune iuli, astept un ghid sa le duca pe fete la bolovani - deci iti facem rezervare sa inteleg? Nu mai pierde vremea cu biserica ca apa sfintita o aduc io, ca pentru asa ocazii intotdeauna am rezerva strategica de stat. :)

Ne spovedim pe indelete.

Edited by maverick

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da, să vină şi ghidul...hai că ne înghesuim noi cumva...

Sau dormim cu rândul...ori deloc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

tza tza tza...ce carcotasi sunteti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai, de n-am fi, nu s-ar povesti...

pe cand facea plopsorul pere si rachita micsunele;

pe cand se bateau ursii in coade;

pe cand se luau de gat lupii cu mieii de se sarutau, infratindu-se;

pe cand se potcovea puricele la un picior cu nouazeci si noua de oca de fier si s-arunca in slava cerului de ne aducea povesti...de la Magura Buzaului...

pe cand isi umplea Maverick portbagajul cu 99 de kg. de chihlimbar si tot mai avea TVA in cont sa mai ia inca vreo 99...

pe cand Iulirx bea apa plata de izvor si tot nu se satura sorbind de ramanea planeta fara H2O...

pe cand culegea Ina toate florile de la Muscelul Camaranesc de nu mai ramanea nimic de Florii...

pe cand Avx era mic de statura si nu-i placea muzica...

pe cand alerga Marius intr-un picior drept la maraton de fugeau ceilalti concurenti acasa ca nu aveau nicio sansa...

pe cand scria musca pe parete, mai mincinos cine nu crede....

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now