D5

Remember Madalina Manole

75 posts in this topic

Dumnezeu s-o ierte. Nu am stiu unde sa includ acest subiect. Propun moderatorilor deschiderea unei noi sectiuni care sa fie denumita "Evenimente" Multumesc. Sa ne amintim de ea asa cum cred ca a vazut-o majoritatea dintre noi... frumoasa, ingenua, romantica, cu o voce inconfundabila...

http://www.youtube.com/watch?v=z_QvuXKhlHY

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Eu o cunosteam mai bine (prin prisma profesiei mele) si avea o gramada de probleme existentiale femeia asta...Traia intr-o lume a ei si parca deceptiile si nedreptatile veneau catre ea nechemate...

Pacat de copilasul ala, dupa cit s-a chinuit sa-l faca...a ramas singur.

Sa-si gaseasca in sfirsit, linistea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dumnezeu sa o odihneasca !

Mie nici acum nu imi vine sa cred. Cat de fragila este mintea umana ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dumnezeu s-o ierte si sa aiba in paza ingerasul ramas in urma ei!

No comment of the rest!  :'( :'( :'( :'(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dumnezeu s-o odihneasca in pace si sa aiba grija de copilul ramas fara mama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pacat. Este o drama mai ales pentru sufletelul acela mic, nevinovat, care nu are nimic in comun cu rautatile vietii. Avand copii, simt si inteleg foarte bine tragedia acestui mic copil.

Pacat de ea ca a fost o persoana slaba, daca ai un copil, mai ales mic, faci totul pentru el. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dumnezeu o s-o pedepseasca pentru ca si-a luat viata.

Nu se sinucid boschetarii de mananca din tomberoane si dorm cu maidanezii sub cerul liber si nici batranii aia debransati de la furnizorul de caldura ce tremura iarna de iarna cu burtile pline de stevie, fasole si cartofi si sa sinucide Madalina Manole cu ditamai viloiul?

Nu am pic de mila pentru ea! Imi pare rau pentru copil, sa creasca fara mama... halal mama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

RIP Madalina!

Despre morti, indiferent cum, numai de bine.

---------------

Din ce stiu eu foarte multe femei au probleme psihice post natal. De aceea este important sa fie mereu cineva pe langa ea in in anii ce urmeaza dupa nastere. Familie, psiholog etc. Acum nu stiu daca asta s-a intamplat si cu Madalina, dar acum spun cam ce se intampla in general cu o femeie, post natal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

R.I.P. Madalina !!! Domnul să te odihnească !!

Mie mi-au plăcut foarte mult cântecele ei. Avea o voce minunată, faÈ›ă de piÈ›igăietele actuale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca sa fim in trend:

"Dumnezeu s-o odihneasca"

cu toate ca sinucigasii conform religiei ortodoxe si nu numai merg in alta parte, nu la Dumnezeu.

Dupa mine e un gest incalificabil de care sunt in stare doar persoanele dezechilibrate psihic si persoanele egocentriste (sunt si exceptii bineinteles dar foarte putine)

Fenomenul asta (anorexia) este produsul mediei TV si scrise care ne baga pe gat toate martoagele anorexice, piele pe os in rol de femei fatale, devenite idealuri de neatins pentru 99,9% din populatia normala (la cap).

Asta ar trebui sa ne dea de gandit la dualitatea afisata de "marile vedete", fericiti pana peste urechi in fata camerelor iar in viata reala...varza.

Vezi Catalin Crisan care aparuse la emisiune cu fosta nevasta si-si declarau iubire eterna si peste o saptamana intenta divort ca nu mai exista nimic intre ei de ani sau Raduleasca cu Elan-ul din dotare si multe altele.

Poate mai deschid si copii astia ochii si vor intelege ca nu tot ce zboara (da la televizor) se si manaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aproape tot ce facem se rasfrange asupra copiilor, daca nu chiar tot; nu pot sa iert asa ceva si nu pot sa inteleg cum de - oricat de nebuni ar fi unii - nu le pasa de copii lor; din acest punct de vedere animalele ne sunt net superioare; oricata avere i-ar lasa urmasului, un om adevarat traieste sa-l vada implinit si spun ca nu e fericire mai mare pe lume, oricata ai suferi pentru asta; ca a gresit fata de o religie sau alta, e treaba ei, dar sa greseasca in mod definitiv fata de urmasul ei e criminal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

o dovada de cinism.

cind faci un copil s-ar presupune ca ti-ai da si viata pentru ca el sa traiasca bine...

numai un om cu lampi lipsa isi poate lasa copilul fara mama !

nici nu merita un topic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum cred ca nici macar unul dintre noi nu e perfect (ca sa putem judeca pe altii) cel mai bine ar fi sa o lasam sa se odihneasca acolo unde e :'(

R.I.P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dumnezeu să-i ierte gestul nebunesc!

Da, păcat, mare păcat pentru copil, un suflet nevinovat care o să sufere cumplit mai târziu.

A fost una dintre putinele cântărete române pe care eu le admiram, traiam unele melodii, personal regret enorm.

Odihnească-se în pace!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dumnezeu s-o ierte! Nu eram fana ei dar m-a intristat stirea. Nu cred ca e cazul s-o judecati, a facut un gest egoist dar nu va puteti pune in pielea unui sinucigas. Depresia este o boala care exista in realitate, nu e un moft asa cum o considera lumea. Iar psihologii trebuie consultati din timp. In tara asta mersul la psiholog e vazut la fel, ca un moft.

"Nu se sinucid boschetarii de mananca din tomberoane si dorm cu maidanezii sub cerul liber si nici batranii aia debransati de la furnizorul de caldura ce tremura iarna de iarna cu burtile pline de stevie, fasole si cartofi si sa sinucide Madalina Manole cu ditamai viloiul?" no offence, asta-i o gandire extrem de superficiala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odihneasca-se in pace si sa o ierte Dzeu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am rugina la pasajele din spate. Nu ma mai suport. Sunt in depresie!

Ma sinucid!  :hammer:

Madalina Manole ->  :blob8:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand am postat acest subiect... nu se daduse verdictul sinuciderii. M-a surprins si pe mine. Insa... n-o judec. Nu toti oamenii sunt la fel de puternici. Nu stim ce a fost in viata ei. Nefericirea sau fericirea nu depind de bogatie sau succes. Fericirea e o stare de echilibru interior pe care reusesti sa ti-o gasesti. Ea, se pare ca nu si-a gasit-o. Poate nu tuturor le-a placut muzica ei. E cert insa ca a lasat ceva in urma ei (muzica buna). Eu n-o sa-i uit melodiile. Faptul ca a avut momente de ratacire si a fost capabila de un gest nesabuit nu sterge valoarea ei artistica. Si mie imi pare rau pentru acel copil. Dar inainte de a da cu pietre, ganditi-va la melodiile ei. Unii dintre noi au crescut cu ele. Si... circumstantele mortii inca nu sunt clare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu suntem D-zeu sa o judecam noi!Sa ii fie tarana usoara!Asta a fost alegerea ei.

Pacat de ce a lasat in urma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca cineva ar fi omorit-o , toata lumea l-ar fi considerat pe respectivul un criminal care a lasat o familie fara mama si sotie.

numai ca criminalul e madalina manole ! si merita tot atita respect cit un criminal.

tare sint curios cum ar putea explica cei care o pling pe madalina copilului ei faptul ca nu mai are mama. si mai ales , cind va fi mare, sa-i raspunda la o intrebare simpla : DE CE ?

nu trebuie sa fim perfecti ca sa judecam pe cineva, trebuie sa fim CAPABILI  de a judeca !

incercati sa va puneti in locul sotului care se va duce si va plinge la capatiul criminalului.

el poate sa ne spuna adevarul despre cit de mult merita plinsa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din punct de vedere social... ai dreptate iulirx. Dar tu treci totul prin prisma regulilor impuse de societate, pe care le acceptam. Nu sunt nici eu de acord cu ce a facut. Dar... una din trasaturile omului fata de alte fiinte e capacitatea de  a ierta. Cati dintre noi pot sa ierte? Sunt convins ca si acel copil o va  ierta cand va  creste, desi nu-i va accepta niciodata alegerea. A avut un moment de  ratacire. Dar, daca a avut tentative  anterior, de ce n-a fost pusa sub supraveghere. Iti respect parerea iulirx. Dar... dupa cum spunea colegul de mai inainte... nu suntem noi Dumnezeu s-o judecam. Aveti respectul meu si cei care n-o judeca si cei care o judeca. Va inteleg punctele de vedere si le accept pe ambele. Eu n-o s-o uit si n-o sa incetez sa-i apreciez muzica. A avut poate si alte greseli. Dar... pentru faptul ca a adus lumina si frumusete prin muzica ei... de ce n-o judeca nimeni. Dumnezeu s-o ierte. Sincere condoleante familiilor indurerate.

http://www.youtube.com/watch?v=Yif7YURUtbQ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un caz clar de PND, in RO este luata ca banc aceasta problema, eu cred ca o mama trebuie ajutata să-È™i crească copilul iar statistica spune ca 1 din 7 mame suferă de PND, tot statistica spune ca PND ca orice depresie poate duce la suicid si tot statistica spune ca o femeie care a avut depresii înainte de naÈ™tere are È™anse mult mai mari să aibă PND după naÈ™tere .

Share this post


Link to post
Share on other sites

astai tarisoara noastra

o multime  de institutii care nu fac multe

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.