Adriann

Baza de date cu userul de pe forum si numarul de inmatriculare

101 posts in this topic

Tommytza, iar dai din casa ?!  :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Era interesanta treaba cu gps ul,adica fiecare user care foloseste/detine un gps sa poata fi vazut pe "satelit"..stiu ca era un program parca.Dar aveai nevoie de un gps mai special parca ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Era interesanta treaba cu gps ul,adica fiecare user care foloseste/detine un gps sa poata fi vazut pe "satelit"..stiu ca era un program parca.Dar aveai nevoie de un gps mai special parca ???

Phonetracker Location Center

Stiu ca era si pentru gps ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tata lu' Ramoneluuuuuuuuuu !!!  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai se poate ;D

Dar nu stiu cum ar functiona cu gps ul,cu telefonul merge(daca are si gps)

Dovada

punctu rosu fiind eu

post-1795-12877885280996_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Receptor GPS" va spune ceva? Doar receptioneaza coordonatele, nu emite nimic. Pentru trimis coordonate trebuie conexiune de date GSM/3G, un server cu harti si niste scripturi. Nu e mare lucru. Dar se pune intrebarea, nu e cam Big Brother toata chestia asta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nuuuuuuuu....  ;D cum iti veni tie ideea asta dex`?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acu pe bune...daca si nevasta-mea se hotaraste ca e buna treaba asta,eu ce ma fac?.... ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

daaaa...dar daca ne hotaram sa ne punem chipul sub piele?...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Receptor gps + 3G/CDMA gasesti in smartphone-urile astea mai noi aparute.

Nu e greu sa faci un soft de Nokia/iPhone/Windows Mobile dar... chiar ne trebuie asta? :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unul nu-i vad utilitatea si ma cam sperie tehnologizarea asta dusa la extrem. Daca vreau sa-i spun unui prieten unde sunt, ii dau telefon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Atit timp cit avem mobile ,GPS,st.radio ,etc este normal sa poti fi localizat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun,dar poate nu vreau sa fiu localizat tot timpul si as dori sa pot opta cine sa ma localizeze si cine nu...:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

GPS este un sistem de pozitionare, nu de localizare. Localizati suntem oricum de societatile de telefonie mobila de exemplu.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Corect,dar la baza lor de date ,teoretic,au acces, in timp real, doar anumite institutii specializate.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te duci la sauna .....din cauza aburului si a umezelii nu va functiona  :smile:

si mai si vii acasa gata spalat si ferchezuit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Offtopic: ah ce mi-e dor de sauna aia...cu ceas...mai ales acum dupa ce citesc topicul cu/despre...viata sexuala  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ah ce drag mi-ar fi sa-ti alin dorul daca te-ai apuca sa strangi lumea si sa-mi la-si mie doar partea cu rezervarea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie unuia nu mi se pare ok ca datele astea sa fie publice si accesibile oricui pe net. Cum accesul pe forum e liber, oricine isi poate face cont si vedea orice nr de telefon sau ce alte date mai bagati voi acolo. Si sunt pe net destui kinderi cu surprize scapati din lant, ca sa nu mai vorbesc de vreunul cu intentii mai putin onorabile.

Pe un alt forum (daewooclub) s-a organizat o lista de genul asta, cateva date de identificare, localitatea, nr telefon si cam cu ce poti sa-i ajuti pe ceilalti in cazul in care e vreun ratacit care are o problema prin tara - cazare, asistenta tehnica, tractare, indicatii, o vorba buna sau o cafea tare.

Pentru minimizarea riscului de glume proaste, aceasta lista se afla insa numai in posesia celor care s-au inscris pe ea. Ti-ai oferit ajutorul, primesti la randul tau lista s-o ai la tine in caz de Doamne fereste.

Si chiar daca nu te-ai inscris pe lista, tot mai ai o sansa, suni la unul care stii ca e in lista si ala suna pe altul din lista, care e pe langa tine si va pune in legatura.  Procedura asta chiar a functionat de cateva ori scotand din belea cativa forumisti care ori au avut nesansa sa-i lase pompa de benzina pe cine stie ce coclauri, sau care au facut vreo pana si n-aveau roata de rezerva, etc.

Mi se pare o solutie mai buna. In primul rand are un scop serios, ajutorarea altor membri aflati la nevoie. Sa stai sa cauti in trafic sa vezi cu cine te-ai intersectat pe strada mi se pare asa, o joaca, hai sa ne aflam in treaba. Parerea mea. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

de acord cu tine nfs.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ar fii o varianta buna ;);

sa nu ne vada toti (ma refer in afara clubului)datele noastre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mare branza, se face un pdf cu parola pe care o stiu doar membrii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now