Adriann

Baza de date cu userul de pe forum si numarul de inmatriculare

101 posts in this topic

daca am gresit cum corectez ???

sau poti sterge  unde ii 09 la numar;te rog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se pare ca irina nu are telefon mobil...hi hi hi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tommytza: daca e public directorul ala prefer sa nu postez numarul. Oricum urmeaza sa imi schimb abonamentul in cateva zile  ;D

P.S. : Cred ca ar fi bine ca fiecare user sa isi poata updata datele...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am gresit,din graba,cine este in masura si poate sa faca modificari il rog sa stearga ce am postat gresit adica unde e trecut nr CT 08 CCI si nr de tlf e gresit.

Multumesc anticipat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.S. : Cred ca ar fi bine ca fiecare user sa isi poata updata datele...

Si eu cred, dar trec prin chinurile facerii sa realizez aplicatia sa lucreze nativ cu smf si in perioada asta nu prea pot sa stau de ele. Am 8 restante :D

Deocamdata merge si asa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu moare nimeni daca nu poate sa isi modifice datele in momentul asta, dar cand se va putea, pe viitor , ar fi mai usor pentru toata lumea sa isi modifice fiecare datele, daca e cazul.

Adriann, spor la invatat si bafta. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Invatat? No way. Fac o aplicatie de copiat pentru iphone  8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

chestia cu drop-down la nr inmatriculare nu este ok. ce ne facem daca cineva are nr. de bulgaria sau de germania?  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer nu stiu care dintr-e noi ar tine minte atatea numere de inmatriculare;)))))))    cine stie pe cine saluti !!! :))))))) :violent5:

Share this post


Link to post
Share on other sites

chestia cu drop-down la nr inmatriculare nu este ok. ce ne facem daca cineva are nr. de bulgaria sau de germania?  ;)

Isi inmatriculeaza masina pe Romania :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer nu stiu care dintr-e noi ar tine minte atatea numere de inmatriculare;)))))))    cine stie pe cine saluti !!! :))))))) :violent5:

Pai de aia se numeste baza de date !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cred ca e mai folositoare pt telefoane , daca ai nevoie de ajutor vreodata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai am nr de telefon pe care nu s-au salvat.

eu am vrut sa le pun pe toate 5  :D;D

nr meu de anglia......... e....... doar o parte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca totusi ar fi mai inspirat ca numai utilizatorii inregistrati sa poata accesa aceasta sectiune. Asa e si pe alte forumuri.

In curand o sa imi sterg numarul de telefon de la semnatura. Ma suna o gramada de oameni aiurea(din afara forumului). Nu stiu unde si ce citesc ei dar numai anul asta m-au sunat cel putin vreo 10 persoane sa le repar caseta de directie (plus altii, pentru alte servicii/vanzari piese de care eu n-am habar). ::) Banuiesc ca pentru ca am scris intr-un topic din asta sau am moderat acolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nr meu e de spania... ce facem daca nu vrem sa inmatriculam masina in RO?  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sariti cu sugestii. Eu imi iau notite pentru versiunea 2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu sincer sa fiu nici nu-i prea vad rostul acestei "baze de date". pt. ca daca ma intereseaza vreuna din datele salvate aici dau un search pe user... vizitez profilul si gata. iar aceia care se cunosc intr-atat de bine incat isi permit sa faca schimb de nr. de tel... se au bagati in agenda tel. deja. ca o propunere, as sugera o functie de cautare dupa criteriile din profil (adica nr. inmatriculare), asta pt. situatia cand vezi un volvo in trafic si vrei sa sti daca e inscris pe forum. nu ma intelegeti gresit, apreciez efortul celui/celor ce-si dau silinta pt. aceasta cauza.

spor la treaba!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tocmai de aceea nu te obliga nimeni sa-ti treci datilii acolo.

Multumesc pentru apreciere! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

o harta interactiva. la mouse over sa indice utilizatorii...ceva de genul booking,com

mergi cu mouse-ul peste harta si vezi pe linga cine esti...

(cu zoom in, select user,go to, etc) (pentru orase precum bucurestiul , unde sint multi utilizatori, sa se poata da zoom pina la nivel de strada sau cartier) (sa se poata introduce POI , traseu, eveniment,pictures, etc) (sa aiba send to my gps)

da' stiu ca e greu. e ca o lucrare de doctorat, da' merita !

se poate lucra cu licenta de google earth, cred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai intai trebuie sa invat sa fac pluginuri pentru SMF.

Share this post


Link to post
Share on other sites

o harta interactiva. la mouse over sa indice utilizatorii...ceva de genul booking,com

mergi cu mouse-ul peste harta si vezi pe linga cine esti...

(cu zoom in, select user,go to, etc) (pentru orase precum bucurestiul , unde sint multi utilizatori, sa se poata da zoom pina la nivel de strada sau cartier) (sa se poata introduce POI , traseu, eveniment,pictures, etc) (sa aiba send to my gps)

da' stiu ca e greu. e ca o lucrare de doctorat, da' merita !

se poate lucra cu licenta de google earth, cred.

Foarte tare ideea!In felul asta chiar ca am fi deosebiti ca forum pentru ca la nici un altul nu am vazut asa.My 10 points!

Share this post


Link to post
Share on other sites

o harta interactiva. la mouse over sa indice utilizatorii...ceva de genul booking,com

mergi cu mouse-ul peste harta si vezi pe linga cine esti...

(cu zoom in, select user,go to, etc) (pentru orase precum bucurestiul , unde sint multi utilizatori, sa se poata da zoom pina la nivel de strada sau cartier) (sa se poata introduce POI , traseu, eveniment,pictures, etc) (sa aiba send to my gps)

da' stiu ca e greu. e ca o lucrare de doctorat, da' merita !

se poate lucra cu licenta de google earth, cred.

Si asa adaugam si aplicatii pentru Symbian/iPhone, care sa declare la fiecare 10 minute coordonatele GPS si sa se sincronizeze cu site-ul. Asa stim cu exactitate care unde se afla.

De facut se face. Oare merita?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si asa adaugam si aplicatii pentru Symbian/iPhone, care sa declare la fiecare 10 minute coordonatele GPS si sa se sincronizeze cu site-ul. Asa stim cu exactitate care unde se afla.

De facut se face. Oare merita?

Daca aplicatia de Symbian/iPhone ma si avertizeaza cand se apropie un coleg, merita  ;). Eventual cu key rapide sa ii trimita un sms cu propunere de intalnire sau apelare ...

Si cerem discount de la companiile de telefonie pentru membrii clubului ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragilor, in curand o sa ne punem pe masini niste echipamente care sa ne arate in orice secunda la ce distanta se afla ceilalti membri ai clubului, cu ce viteza se deplaseaza,in ce directie,ce culoare are basca din cap, daca fumeaza la volan si pe cine are in dreapta....ha ha ha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now