Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

bacy

Cumpar 1 sau 2 carcase telecomanda cheie Volvo V40

29 posts in this topic

Cumpar 1 sau 2 carcase cheie Volvo V40 vezi foto (are doar cele 2 butoane de sus, in trapez scrie VOLVO)

post-4716-12877886911233_thumb.jpg

post-4716-12877886911233_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai ale mele erau intregi amandoua... ce s-a intamplat ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt cam sparte.Asa le-am luat.Una a zis ca a scapat-o pe jos, iar cealalta e mai buna un pic dar tot crapata e.

:offtopic: Am schimbat valva de aer dar nu am simtit nicio schimbare doar parca ceva la consum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu ti-am zis cu valva aia... :)

Eh... vedem ce-o mai fi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum caut neaparat un catalizator ca nu-mi place cum huruie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci revin: Cumpar 1 sau 2 carcase cheie Volvo V40 vezi foto (are doar cele 2 butoane de sus, in trapez scrie VOLVO)

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut. ce buget ai? ca pot intreba la niste dezmembrari in UK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi trebuie doar carcasele ca sunt sparte.Ma intereseaza cele mai ieftine.In romania am gasit la 150 lei bucata dar mi s-au parut cam scumpe pentru niste plasticuri.Deci 150 ar fi bugetul maxim, desi exagerat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu mai am un model dar e diferit. si e cu tot cu miez si o dau cu 60 ron

post-3144-12877886912171_thumb.jpg

post-3144-12877886912171_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merci hunter, am mai vb.noi despre asta dar nu cred ca se portiveste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti trimit eu 2 buc pt 150 RON

Dar au 3 sau 4 butoane! Nu am vazut doar cu 2 !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti trimit eu 2 buc pt 150 RON

Dar au 3 sau 4 butoane! Nu am vazut doar cu 2 !!

Daca seamana cu cele din poza de mai sua ti le iau.Am vazut ca alea me amazon.com cu 19,19$

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exact cele de pe amazon, dar sunt cu 3 butoane, nu cu 2!! .

Daca le vrei cu 3 butoane le platesc acum. Am de pus un pachet pt Romania si nu mai vreau sa intarzii mult.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine in loc de-al 3-lea buton (care am vazut este pt. portbagaj,cel in forma de trapez) scrie VOLVO si e fix.Trebuie sa ajung acasa sa desfac una sa vad daca merge sa-l pun fix la astea din foto.Acum sunt la munca pana laora 18.Cum ajung acasa iti comunic prin PM sau pe forum concluzia la care am ajuns.Merci mult oricum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pune o poza cu a ta ca am ceva contacte in UK care au, noi la 13 lire Volvo, dar vreau sa vad modelul.

Asta daca nu rezolvi cu colegii de mai sus.

Roberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Carcasele sunt exacta ca astea din foto doar ca acolo unde se vede vos.co are un buton fals pe care scrie volvo.

post-4716-12877886922034_thumb.jpg

post-4716-12877886922034_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt bune si astea.Imi pare rau ca nu am cu ce sa fac foto.La vedere ale mele sunt ca cele cu 3 butoane doar ca cel de la portbagaj e fals, de design si scrie VOLVO pe el.Deci poti sa-mi comanzi:

- ori cum le-ai postat pe astea cu 2 butoane

- sau cele cu 3 butoane dar la care imi trebuie si tastatura iar butonul de portbagaj sa ramana nefunctional.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca stea dar in locul cel mare de buton e unul fals pe care scrie Volvo

post-4716-12877886924958_thumb.jpg

post-4716-12877886924958_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa arata cheia ta ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Robertino! Asa arata si carcasa mea si sunt interesat sa o schimb, deoarece a avut "grija" de ea un bichon zapacit... ;D

Daca prin "pelegrinarile" tale pe eBay intalnesti vre-una nu uita de optiunea mea. Multumesc anticipat!

Best, avx. :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Carcase exista, cu 3 gauri pentru cele 2 versiuni ( cu buton de portbagaj sau cu sigla Volvo ) si cu 2 gauri simpla.

Chestia e ca carcasele vin....carcase. Sigla aia Volvo din al 3-lea buton, pentru cei ce au sigla in loc de buton portbagaj e integrata in tastatura, deci e corp comun. Nu gasesti carcasa fara butoane dar cu sigla, ci doar carasa simpla.

Deci cei ce vor sa schimbe carcasele vor trebuie sa scoata tastatura din cele vechi ( daca mai e in stare buna ) si atat, sigla sau butonul de portbagaj e parte din tastatura, iar daca nu mai e in stare buna trebuie si tastatura.

Deci exista asa :

Pentru 3 butoane ( portbagaj sau varianta cu sigla volvo )

http://cgi.ebay.co.uk/Volvo-S70-V70-1997-2000-3-Button-Remote-Key-Fob-Case-/270622928905?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM#ht_500wt_721

sau asa

Pt 2 butoane simpla

http://cgi.ebay.co.uk/Volvo-S-V40-Series-96-04-2-Button-Remote-Key-Fob-Case-/280549629628?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM#ht_500wt_721

si exista si tastatura

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280548806152&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_500wt_721

deci vedeti sus cum arata tastatura, la cei care nu au buton pt portbagaj au sigla, buton dummy de design.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SV40 nu au avut niciodata 4 butoane pe telecomanda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

SV40 nu au avut niciodata 4 butoane pe telecomanda?

Share this post


Link to post
Share on other sites