cata

probleme temperatura apa v40

32 posts in this topic

multumesc. Maine seara rezultat. Vad ca stii multe despre piese, in mod sigur data viitoare ne consultam inainte sa fac o comanda. Oricum in pachetul urmator de piese v-a fi bucsa aia care tine motorul din partea stanga(mi-a ofertat-o la 500 lei) amortizoare spate si ramane problema cu beculetul srs airbag care intr-o buna zi a ramas aprins in bord.. Noapte buna. Noutati maine seara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu-i nici o problema,nu am spus-o in nume de rau.Si eu am fost nou pe forum la randul meu ca si toti ceilalti ;)

Spor in rezolvarea problemelor 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei uite eu de aia nu schimb distributia pana nu ajung la KM din carte, pentru ca sunt 101% sigur ca ce voi lua acum NU VA MAI FI in veci de aceeasi calitate ca cele montate de Volvo pe masina in 2004, chit ca le iau aftermarket sau OEM, fabrica e tot aceeasi.

Lucrez mai nou la un magazin de piese auto si.......aoleu ce e cu piesele auto, producatorii, concerne, grupuri, etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi coproprietari si conducatori de volvo sau de alte masini am pus la loc distributia...pot sa va zic ca este foarte simplu de montat si pus la loc (m-am uitat pe un desen luat tot de pe acest forum)Motorul merge struna pompa de apa face datoria, motorul nu se mai supraincalzeste ci se comporta normal, am din nou chiar si caldura in masina. Am scapat. Am schimbat si amortizoarele...mai greu un pic fara presa de arcuri... le-am legat cu o sarma dupa ce le-am presat aproape la maxim cu un buldoexcavator cu cupa, asa ca daca nu aveti presa sau buldoexcavator nu va apucati. Acum masina e ok. Multumesc tuturor de sfaturi si multumesc celor care au facut acest forum pentru ca mi-a fost super util.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now