Ramon

Volvo V60

20 posts in this topic

Pentru cei care nu au vazut inca noul V60, iata cateva imagini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parca e o idee mai reusit ca design, decat noul s60... dar nu stiu ce sa zic... mai bine ma abtin. ;D

Va mai dura ceva pana ma voi obisnui cu noua linie Volvo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si mie imi place.... :love10: Parca as reveni la o masina estate/combi,mai mult spatiu,mai utila ^-^(fost posesor astra g combi ;D)

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-am suportat ideea de caravan nici în ruptu' capului, până n-am avut Astra Caravan. Datorită ăluia mi-am ÅŸi luat V70. Nu ÅŸtiu dacă-mi va trebui altceva vreodată, dar aproape sigur nu va fi V60... nu mi se pare o maÅŸină din cale-afară de frumoasă... parcă-i lipseÅŸte elementul... "Volvo". Arată, mai degrabă, ca o maÅŸină japoneză. Mi se pare un pic... comună.  :(

PS: N-aÅŸ refuza-o, totuÅŸi, dacă aÅŸ primi-o cadou.  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

arata foarte bine pt un break insa tinand cont de spatiul interior ii cam face concurenta v50-ului si viceversa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumoasa "figura" ;D

Ceva detalii :

-motor in 5 cilindri

-1984 cm

-163 cp

-400 nm (1400 /min)

-0 - 100  9.4 s

-v max 220

- consum mediu 5,5 %

- lungime /latime/inaltime  4,63/1,87/1,48

-volum portbagaj 430 l

-Co 2 144 g/ km

Pret : 32.650 e

Concurent direct cu Bmw 3er Touring pentru spatiul portbagajului : Bmw 460 l -  Volvo v60 430 l.

Motorizare :

-5  pe benzina de la 150 la 304 cp

-2 diesel 163 si 205 cp

Masina este "vazuta " ca fiind una sportiva.O suedeza  "Sportkombi"!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volvo V60 2011 - NEWS:

Volvo V60 roadtest (english subtitled):

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Aduce putin cu noul break Mondeo ...Eleronul spate ...Linia caroseriei un pic..Nu vreau sa fiu rautacios dar parca nu mai pastreaza linia break Volvo , V50 , V70 (2008<).

   

Share this post


Link to post
Share on other sites

Carcotas, ca de obicei... la tot ce  e nou si deosebit.  ;D

Poate o sa ma razgandesc intre timp dar V70-ul e opera de arta, pe langa asta. Arata si mai nou si mai de lux.

...Ce sa mai zic de vechiul S60/S80.

Calitatea unui design, e data si de originalitate... pe cand aici e ca si cand cei care au stabilit design-ul au aratat poze cu toate masinile (mai deosebite), si au intrebat pe cei care au participat la sondaj, care fata iti place cel mai mult... dar care forma de geam... care far... ce linie laterala iti pare mai moderna... etc, iar rezultatele le-au imbinat intr-un model care a coincis cu o platforma comuna (Ford).  ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu pare rezistenta.

Groaznice faruri. Are fata de chinez. Ochii alungiti... gura mica.

Nu-mi place!

Arata a copil mic si inocent, nu a mascul puternic ca 440 meu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici eu nu prea sunt in ceruri la vederea v60. Un pic dau dreptate lui @heimdallr, e un pic cam comun. La prima vedere am asemanat-o cu un hyundai. Dar nici eu n-as refuza daca as primi cadou. Deci daca cineva vrea sa ma surprinda de ziua mea, il asigur ca ma voi bucura din deplin. ;D:smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kia ceed sw anyone? Si tetierele alea (la volvo) sunt oribile. Dar de, globalizarea lucreaza. :-\

d-sw3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si care este legatura dintre cele doua masini ? In afara de faptul ca Kia nu are motoare, este mica si urata putem spune ca de la 2490m departare se poate confunda cu un volvo .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa e Bogdane, e mica, urata si face acelasi lucru la jumatate de pret. Pana la urma cati din clienti isi iau break cu 305 cai? Nu cari cu el frigidere, varza, copii si bagaje in vacanta? Sau te duci cu el la Nurburgring? Era vorba de spatiu interior, nu de asemanare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie totusi imi place noul V60. Nu-l refuz, dar as prefera XC60.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tocmai am primit newsletter-ul de UK, cu lansarea noului V60.

...In prezentarile lor, arata mai bine.  :P

http://www.volvocars.com/uk/all-cars/volvo-v60/pages/5-things.aspx?hub&video=2&auto=1

P.S. Poza e un gif dragut... din care imi dau seama ce au vrut sa zica cu noile faruri. :)

http://www.youtube.com/watch?v=knUkVdfNkB0

http://www.youtube.com/user/VolvoCarsNews#p/u/4/aAvUeInTj1E

post-924-12877889381281_thumb.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte simplu, noul S60 a fost anunÈ›at ca primul model Volvo sportiv, din start a fost construit sa se bata cu BMW 3xx si Audi A4, logica ne spune ca V60, adică varianta "estate" va fii tot o sportiva È™i va concura tot cu 3xx touring si A4 Avant .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now