scufita rosie

femei si barbati la volan...statistici nemiloase:)

61 posts in this topic

Cica tot femeie

Judecând după "tupeul" cu care schimba benzile, aÅŸ zice că-i "bărbat" începător.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana acum am intalnit 3 soferite in trafic care am reusit sa le "testez". 1 M-a facut la 3-4 semafoare (kalos 94cp vs clio 14 16v 90cp? ) Fata era super tare, am vorbit la ultimul semafor cu ea...mergea la curse legale/ilegale. A 2-a soferita am intalnit-o pe langa gradina botanica eu cu 3 prieteni in masina ea cu 3 fete  :love8:) am vazut ca are chef de "aventuri" si ne-am luat...a fost cam egalitate...desi cred ca i-am luat-o intr-un final in fata. A 3-a soferita am intalnit-o acum 3 zile...ne-am dat la semafor la gorjului pana la leu. Am reusit sa ma strecor prin trafic mai bine ca ea (eu cu volvo ea cu un mercedes c compact) dar in final la leu a venit langa mine. Am vorbit cu ea...si am felicitat-o. La mai multe soferite care stiu sa manance covrigul pe paine  ;D Chestiile astea nu le fac prea des...dar uneori simt nevoia de putina adrenalina. Conteaza sa iti cunosti limitele...si sa nu exagerezi. Ce-i mult strica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana acum am intalnit 3 soferite in trafic care am reusit sa le "testez". 1 M-a facut la 3-4 semafoare (kalos 94cp vs clio 14 16v 90cp? ) Fata era super tare, am vorbit la ultimul semafor cu ea...mergea la curse legale/ilegale. A 2-a soferita am intalnit-o pe langa gradina botanica eu cu 3 prieteni in masina ea cu 3 fete  :love8:) am vazut ca are chef de "aventuri" si ne-am luat...a fost cam egalitate...desi cred ca i-am luat-o intr-un final in fata. A 3-a soferita am intalnit-o acum 3 zile...ne-am dat la semafor la gorjului pana la leu. Am reusit sa ma strecor prin trafic mai bine ca ea (eu cu volvo ea cu un mercedes c compact) dar in final la leu a venit langa mine. Am vorbit cu ea...si am felicitat-o. La mai multe soferite care stiu sa manance covrigul pe paine  ;D Chestiile astea nu le fac prea des...dar uneori simt nevoia de putina adrenalina. Conteaza sa iti cunosti limitele...si sa nu exagerezi. Ce-i mult strica.

Ce bădărănie! "Pseudo-filosofiile" de viaÅ£ă de la finalul mesajului nu ÅŸi-au atins scopul.

Ca ÅŸi fetele despre care povesteÅŸti, eÅŸti unul dintre cei care merită să nu aibă permis de conducere vreodată.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eram sigur ca o sa fiu condamnat. Am evitat multe accidente din vina unor idioti...(merit o medalie  ;D glumesc) Cei care ma cunosc stiu ca nu ma arunc ca un inconstient intr-o depasire, manevra, etc. Si inca ceva : Niciodata nu m-am suit la volan baut. Fiecare are cate o nebunie...(ca sa-i zic asa...desi repet daca mai fac o liniuta intotdeauna ma asigur ca e loc de asa ceva...practic nu prea am ce risca), altii isi beau mainile, altii se drogheaza, altii...cate si mai cate. Eu iubesc masinile si condusul. Am avut un accident de masina saptamana trecuta, eram pasager in spate dreapta, s-a luat un copac pe usa dreapta spate, am avut mare noroc ca am scapat doar cu un genunchi umflat (masina n-avea airbaguti, era o coaja...). Asta inseamna sa fii un sofer inapt intrand intr-o curba cu o viteza mult prea mare pentru masina care o conduci pe langa faptul ca era si ud pe jos.

ps: Sunt de parere ca fiecare trebuie sa mearga cum poate...atata timp cat controlezi tu masina si nu ea pe tine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faptul că nu te-ai urcat beat la volan nu-Å£i aduce merite. Nu vei fi felictat pentru asta, pentru că a conduce băut e un lucru anormal, indiferent cât de mulÅ£i îl practică.

Nici eu n-am omorât pe nimeni, dar nu mă laud cu asta ÅŸi nu sunt un sfânt de aia.

ps: Sunt de parere ca fiecare trebuie sa mearga cum poate...atata timp cat controlezi tu masina si nu ea pe tine.

Problema e că cei care gândesc aÅŸa, toÅ£i cred că pot mult mai mult decât pot, în realitate. Åži constată asta în timp ce fac câte un accident ÅŸi mor. Moară dracului! dar problema e că îi omoară ÅŸi pe alÅ£ii.

Există o definiÅ£ie pentru situaÅ£ia agreată de tine: ANARHIE!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu te-a condamnat nicio instanta !

Sunt doar opinii, pe un forum.

Eu nu fac liniute la semafor, dar nici nu vad ce mare rau ai facut tu.

Pana la urma sunt sigur ca vei intelege ca "liniutele" nu fac bine traficului in oras.

Dupa parerea mea ai toate sansele sa devii un sofer responsabil. O zi buna !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am uitat sa precizez...80% din liniute le fac dupa ora 22:00 cand traficul este relativ mic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am uitat sa precizez...80% din liniute le fac dupa ora 22:00 cand traficul este relativ mic.

ÃŽn primul rând, dacă poÅ£i estima statistic, înseamnă că nu faci tocmai puÅ£ine.

ÃŽn al doilea rând, ora nu te scuză în nici un fel. Eu, de exemplu, când lucrez de după-masa, merg acasă întotdeauna după 22. Crede-mă că niciodată nu-mi doresc să dau peste vreun dobitoc suferind de grandomanie infantilă endocrină care face liniuÅ£e ca să impresioneze nu-ÅŸtiu-ce rapandulă, pe ritm de haus sau GuÅ£ă.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca s-ar face o lege care sa oblige producatorii auto sa vinda masini cu limitator de viteza comandat de autoritatea rutiera ?

adica : te limiteaza prin radio la viteza maxima admisa pe tronsonul respectiv de drum.

e 30 la ora, masina e limitata la 30 la ora, etc....

nu e gluma, in uk s-a inceput aplicarea unei legi asemanatoare ca test pilot.

daca aud pe unul singur de pe forum ca e de acord cu asa ceva, ma imbat si m-arunc in fata trenului de jucarie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca s-ar face o lege care sa oblige producatorii auto sa vinda masini cu limitator de viteza comandat de autoritatea rutiera ?

adica : te limiteaza prin radio la viteza maxima admisa pe tronsonul respectiv de drum.

e 30 la ora, masina e limitata la 30 la ora, etc....

nu e gluma, in uk s-a inceput aplicarea unei legi asemanatoare ca test pilot.

daca aud pe unul singur de pe forum ca e de acord cu asa ceva, ma imbat si m-arunc in fata trenului de jucarie.

in UK nici nu e nevoie.

E plina tara de camere video de monitorizare. si nu sunt radare in stilul clasic cum ii la noi. ci cele in genu (daca mai sunt pe DN1)

Defapt UK e cea mai monitorizata video tara din lume.

Iti calculeaza timpul facut de la punct A la punctul B :) poti sa ai tu mamar detectoarelor :)) totul se rezuma la timp si nu la viteza si nu se poate pacali.

In Elvetia e de ajuns sa treci la 0.1 secunde de cand s-a aprins rosu ( teoretic tu vezi ca ai trece pe galben ) si-ti vine acasa amenda cu poza etc etc amenda care nu e deloc mica.

Suntem departe! departe rau.

Share this post


Link to post
Share on other sites

o lume de robotei mici, ascultatori, ce nu pot incalca legea.

s-o creada ei.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.