scufita rosie

femei si barbati la volan...statistici nemiloase:)

61 posts in this topic

Femeile sunt de 3 categorii :))

1) tute, habarniste, praf, bombe la volan (mai ales alea cu matiz-uri, spark-uri etc )

2) nebune, incostiente, tupeiste, rele (mai ales alea cu SUV-uri)

...

Da' alea cu masini mai de clasa medie (Opel, VW, Pejo, etc) cum sunt, ca nu ma prind?

Oricum, interesanta clasificare. Mai, io cre' ca alea cu Matiz sunt si curve!

;))

Share this post


Link to post
Share on other sites

io ma uit la fii-miu si la fii-mea. amindoi sint atrasi de masini, la amindoi le place sa conduca.

pe amindoi io i-am invatat sa conduca.

fii-mea vrea sa faca totul perfect si s-alege praful, fii-miu doar conduce. (ii compar la aceeasi experienta de condus, pe aceeasi masina , dacia 1300).

fata vrea si asculta mai mult, baiatul poate si simte mai mult.

la slalom cu spatele fata e departe de adevar. la condus cu ochii inchisi e mai buna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am uitat sa povestesc o chestie.

A plecat mama cu dacia. Si in drum spre casa i s-a rupt cureaua. Desi ii iesea fum de sub capota ea s-a grabit sa ajunga cat mai repede acasa.

:smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@NFS vezi ca te spun :smile:

@Firelight È™i alea cu crossovere unde se încadrează ca să È™tiu ce-i zic lu` nevastă-mea ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Firelight È™i alea cu crossovere unde se încadrează ca să È™tiu ce-i zic lu` nevastă-mea ;D

:)) she`s a maniac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un pic offtopic.....spuneti-mi si mie cum se inserteaza filmulete, poze sau ceva de pe pc-ul meu, ca nu-l gasesc rezolvarea  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D  FireLight, unde se mai gasesc maniace de-astea ? 

Xaba, cind dai pe "Raspuns" ai in josul paginii, in stinga, butonul "Optiuni aditionale". De acolo faci "Browse", etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mersi Matrixxx...

Am gasit, dar nu vrea sa-l incarce. Ar fi un filmuleti nostim despre femei la volan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pune filmul pe youtube si baga link .

@firelight s-a notat, iar raspunsul este :nu esti departe de adevar ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am reusit....cred... ;D

Mult il cunosc,stiu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un răspuns clar la întrebarea :de ce bărbaÈ›ii plătesc mai mult la asigurare ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sper ca @bulina sa nu fie suparata, n-am postat-o ca fiind o discriminare, doar asa, ca fapt divers... ;D.  Am si eu colege care au masina si conduc mai bine ca multi barbati din anturajul meu. Deci sunteti si (unele din) voi foarte pricepute, asa ca fara suparare...ok bulina  ?  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai tare ca asta nu cred ca exista:

Gagica aia e un geniu al idioteniei si ar merita un premiu pentru asta. E si ea o somitate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si vezi ce e primul lucru pe care o salveaza ? Geanta, desigur ... :yahoo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sper ca @bulina sa nu fie suparata, n-am postat-o ca fiind o discriminare, doar asa, ca fapt divers... ;D.  Am si eu colege care au masina si conduc mai bine ca multi barbati din anturajul meu. Deci sunteti si (unele din) voi foarte pricepute, asa ca fara suparare...ok bulina  ?   ;D

Nu iau personal nici un comentariu, stai linistit.Toti avem dreptul la opinie, si tocmai asta a fost si scopul topic-ului...exprimarea opiniei fiecaruia;). In nici un caz nu am deschis topicul asta pentru a ataca genul masculin  sau pentru a ridica in slavi genul feminin.;) deci, no offence taken;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ideea e ca toti gresesc la un moment dat, fie ca esti incepator/oare sau expert/a. Erori o sa tot fie, accidente, de asemenea, niemni nu a respectat si nu va respecta 100% regulile, pentru ca e plictisitor asa si mai mult de atat, pentru ca nu este posibil, oricat te-ai stradui. Cunosc barbati care merg ca dementii in comparatie cu femeile, care sunt mai precaute si chiar daca se considera mai slabe la condus, fac mai putine greseli. Cunosc si femei care au stricat masina la prima "urcare la volan"  ;D dar nu conteaza, oamenii invata din greseli... totusi, or considera barbatii o masina o prelungire a personalitatii, dar la femei, treaba asta e oarecum neobisnuita, si poate pentru ca "o calca" mai rar, nu au tupeul necesar cat sa nu incurce uneori. In rest...ce pot sa mai zic? masinile astea noi, la cate sisteme de siguranta au, se conduc singure practic...nu mai tragi de volan, nu mai calci frana cu ambele picioare nu mai bruschezi schimbatorul etc.  :D asa ca...conduceti in continuare, gresiti din cand in cand, si cel mai important....simtiti-va bine  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Cunosc si femei care au stricat masina la prima "urcare la volan""

In sensul ca au facut accident? Ca nu vad cum ai putea sa strici masina  ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Cunosc si femei care au stricat masina la prima "urcare la volan""

In sensul ca au facut accident? Ca nu vad cum ai putea sa strici masina  ???

Uiti vre-un kilometru sa ii dai si a 2-a. :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poti sa-i dai si 10km a doua ca nu are nimic, eu numai cu a II a merg in B pt ca imi place cum suna motorul .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fosta mea sotie a lovit ( usor ) prima masina ( un Cielo ), de doua ori in prima zi de condus pe sosea.

De vina a fost, zic eu, emotia inceputului, dar si instructorul de la scoala de soferi care a "invatat-o" sa conduca.

Nu-i vorba, ca si eu am indoit o usa de Dacie parcata aiurea pe coltul strazii, la o manevra cu spatele. Dar era unul grabit in fata mea, care ma tot presa ( flash-uri ) sa eliberez drumul. De atunci am invatat sa ma asigur de cate ori trebuie, in toate oglinzile cand fac manevre cu spatele. Cat despre cei care va preseaza sa faceti o manevra sau alta, ascultati aici : nu va grabiti, asigurati-va ca aveti loc, faceti totul ca la carte, ca nu se darama pamantul. Poate sa faca cel din fata ( sau spate ) spume la gura, inainte de orice, asigurati-va !

Oricum, dupa depasire, care e de departe cea mai riscanta manevra, mersul cu spatele mi se pare pe locul doi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am reusit....cred... ;D

Mult il cunosc,stiu....

Fain V70-ul ăla...

Vouă nu vă place? ;D

PS: Acest mesaj nu este off-topic.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.