andforgiven

vreau sa-mi cumpar s60-sfaturi

95 posts in this topic

Salutare

Revin cu o nedumerire.

Masina este inmatriculata in 10/2005, dar din VIN-ul masinii reiese ca masina este fabricata in 2006, in Belgia. Este posibil asa ceva? Ma gandesc ca daca era invers, inmatriculata la o data ulterioara celei de fabricatii, e ok.

Revin mai tarziu si postez si VIN-ul masinii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slayerlici buna vad ca anuntul este in spania.din care vad eu pentru a obtiene garantía trebuie sa vorbesti cu comercialul. Daca ai vazut masina cerele istorialul masini care vine de unde a facut revizia. Dupa mine nu cred ca sunt multi km,daca masina a fost intretinuta. Eu am unul dar este din 2003 cu 125000 km.cand am cumparato avea aproape 80000 km.si masina este super incearca sa mai cauti daca nu esti convins de ea. A mea este de vanzare daca esti din Madrid ti-o pot arata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut claudios60

Masina are cartea de intretinere cu reviziile facute la fiecare 25.000 km in reprezentanta Volvo din Madrid (AutoElia), chiar am vazut cartea de revizii. Deja am vorbit cu comercialul si in pretul pe care mi l-a facut este inclusa garantia pe un an (la motor si cutie) si transferul masinii pe numele meu. Din cate mi-a spus comercialul, masina a apartinut patronului unei firme si a fost trecuta pe firma, asa ca nu s-a zgarcit la revizii. De exemplu, cauciucurile sunt noi (GoodYear) si sunt schimbate acum vreo 3 luni, inainte sa fie adusa masina la casa.

P.S. As vrea sa ne intalnim, mai schimbam pareri. Poate chiar weekend-ul asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna atunci nici nu te mai gandi cumparo daca iti place parerea mea. TOT ce pot sa iti zic despre Volvo ca este o masina care pe mine ma implinit in toate punctele de vedere.sincer vreo 2 saptamani sunt destul de ocupat cu serviciul dar fara discutie o sa ne intalnim . Vorbin aici si orice problema nu ezita sa ma intrebi pe mine si baieti de aici.scuzama pentru greselile de ortografíe iti scriu de pe mobil. Daca vrei sa afli mai multe despre volvo intra pe Volvo4life.es sunt multi baieti de treaba si te pot ajuta. Un salut si Sper sa ne vedem curand .multa bafta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De azi pot sa spun ca sunt proprietarul unui Volvo S60 D5 Momentum 185 c.p. A ramas sa o curete si sa o aduca cu revizia la zi si in doua zile mi-o aduce acasa. Abia astept s-o vad in garaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@slayerlici Sa o stapanesti sanatos si cati mai multi km fara probleme .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa ai parte de ea fara evenimente neplacute!

Cand pui mana pe ea sa ne-o arati si noua in pozebiggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@slayerlici, buna alegere, felicitari!

S-o stapanesti sanatos!

Share this post


Link to post
Share on other sites

s-o stapinesti sanatos ! ai ales o masina care te va face fericit !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc tuturor!!!

Sunt sigur ca am facut cea mai buna alegere.

O sa pun si niste poze saptamana viitoare, pana atunci vreau sa ma bucur putin (mai mult) de ea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai am o nelamurire.

Inca nu m-am decis unde sa-i fac reviziile, la reprezentanta sau la un service normal? Avand in vedere ca la reprezentanta costurile sunt mult mai mari decat la unul normal. Masina are cartea cu toate reviziile facute la Volvo pana acum. Consumabilele si micile defectiuni le pot rezolva eu, numai cand apare ceva mai grav o duc la service, ceea ce sper sa nu se intample. Problema ar fi ca nu o sa mai am acea carte stampilata de Volvo cu reviziile la zi.

Voi ce parere aveti, merita sa platesc aproape dublu pe revizii?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mult noroc si sa o stapanesti sanatos, despre revizie eu am duso la o reprezentanta in Getafe se numeste TIMBERMOTOR.,,dar nu iti recomand pentru ca ora de lucru costa nici mai mult nici mai putin de 77€+ tva.pentru schimbul de ulei si filtre aproape 500€. Daca cunosti vreun mecanic pe unde stai tú mai bine o duci acolo.iesi mult mai ieftin. Eu am schimbat o garnitura la cutia de viteze intr-un atelier normal si ma costat 420€ care la casa Volvo poate ma costa 1000€. Zimi si mie pe unde stai in Madrid poate iesim sa ne vedem masinutele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma gandeam eu. Am o reprezentanta Volvo langa locul de munca. O sa ma interesez de preturi si sa le compar cu un service normal.

Eu locuiesc in Las Rozas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da acolo au fost facute toate reviziile la masina mea pana am cumparato eu cred ca se cheama SERVAUTO, daca nu ma insel.sa ne spui peste vreo 1-2 saptamani impresiile despre masina, :rolleyes: PD frumoasa zona las rozas,eu stau in partea cealalta a madridului adica in sud spre aranjuez.

Edited by claudios60

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now