Guest budulan

VITEZA UCIDE!

51 posts in this topic

La fel am patit si eu,tot vara trecuta,tot spre mare..poate era acelasi motociclist..cumva prin iulie,prima decada?..

Share this post


Link to post
Share on other sites

imi pare rau de ceea ce zic, dar aprox 70% din "motociclistii" din tara asta sint donatori de organe ... asta in cazul daca ambulanta ajunge la timp sa salveze cate ceva din fostul "motociclist"

respect acelora care STIU ce e o motocicleta si il folosesc ca atare ...

:-\

Share this post


Link to post
Share on other sites

andras, ai perfecta dreptate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

alt film n-ai gasit si tu decat FINAL DESTINATION?! asta e oficial cea mai nasoala chestie, dar care intr-adevar se poate intampla! la americani! la noi daca mai adaugati si gropile din asfalt ....

drive safely.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E foarte bine realizat si iti da de gandit.....Inmultesti cu 10x si obtii Romania  :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

incredibil .......... am ramas socat ........... intradevar VITEZA UCIDE 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parerea mea e ca cei care mor in accidente rutiere din vina lor si-o fac singuri. Daca e cretin si merge ca nebunul dupa care face un accident tragic si moare, "bravo" lui. Asta se intampla cand iei permisul de conducere pe pile. Am luat permisul de conducere din a treia incercare, la fel ca tatal meu. Chiar ii spuneam inainte sa dau a doua oara ca prefer sa iau ca el, a treia oara si sa fiu un sofer la fel de bun (in 25 de ani a avut doar doua accidente usoare si alea nu din vina lui). Imi pare rau numai de rude si prieteni, care pot ramane marcati toata viata (pozitiv sau negativ).

Off topic:

Pe niciun forum nu am vazut vreo discutie de genu asta, iar faptul ca se vorbeste tocmai pe forumul Volvo cred ca e firesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi pare rau numai de rude si prieteni, care pot ramane marcati toata viata (pozitiv sau negativ).

Parerea mea ii ca stai foarte prost la cap. limba romana,no offence !

p.s: zi-mi si mie te rog cum te poate influenta POZITIV moartea cuiva drag?  ???

scz. de off-topic .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa nu uitam ca nu intotdeauna oamenii mor din cauza lor, se moare si din cauza altora sau din cauza conditiilor drumurilor, sau alti factori.Dar de cele mai multe ori viteza+drumurile noastre ( daca le pot numi drumuri ) sunt nr 1 ca cauze.

Probabil ca daca am fi avut drumuri europene ar fi scazut si rata accidentelor, si daca politia ( la fel daca o putem numi politie ) isi facea datoria, + mentalitatea zemilor si manelistilor si other kinds of stupid creatures s-ar schimba putin iarasi ar contribui la scaderea nr-ului de accidente.

Parerea mea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unul sunt sigur ca dupa moartea lui Irinel Monica va fi marcata pozitiv de cateva zeci de milioane de euro...Parerea mea..hic... ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pt. Alexu:

Poti ramane marcat POZITIV pentru ca, dupa ce vezi ce a patit un apropiat de-al tau din cauza vitezei, nu-ti mai vine sa calci acceleratia prea tare, sau poti ramane marcat NEGATIV din punct de vedere psihic (de exemplu sa nu mai ai curaj sa te urci la volan).

Era chiar atat de greu sa te prinzi?

Imi cer scuze si eu pentru off topic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eram nervos pe viatza  :D in momentul postarii,scz de aprindere  :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pt. Alexu:

Poti ramane marcat POZITIV pentru ca, dupa ce vezi ce a patit un apropiat de-al tau din cauza vitezei, nu-ti mai vine sa calci acceleratia prea tare, sau poti ramane marcat NEGATIV din punct de vedere psihic (de exemplu sa nu mai ai curaj sa te urci la volan).

Era chiar atat de greu sa te prinzi?

Imi cer scuze si eu pentru off topic.

sau pot ramane marcat pozitiv daca in accident a murit matusa tamara si mi-a lasat o mostenire de 2 miliarde de $ (fie si dolari)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tocmai am găsit şi eu, răscolind pe internet, colecţia de imagini postate pe la începutul topicului. Am vrut să verific dacă nu cumva există deja, înainte să încep un subiect nou. Cum mă aşteptam, există. Cum nu mă aşteptam, subiectul a căzut pradă desuetudinii...

Repet avertismentul: imaginile sunt tulburătoare!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Offtopic....Stiu ca ar suna mai putin delicat dar de ce nu topicul "Prostia ucide" intrucit sint multi care merg cu viteza DAR stiu sa mearga , pe cind altii ,prosti fara cuvinte merg cum merg si omoara nevinovati!!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probabil pt ca "prostia ucide" este un pleonasm .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar sa nu uitam de noroc sau ghinion , cand un sofer merge regulamentar si este omorat de alt 'sofer din NFS' .

Share this post


Link to post
Share on other sites

E usor sa o calci, greu e sa o opresti. Parerea mea ca de la 130 km la h nu mai condunci tu te conduce ea. Pana la 120 o mai scalzi dar peste 120 nu prea mai ai ce face si de acolo pana la un rezultat tragic nu mai e cale lunga.

Edited by cristiann

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evident , pana la urma este un fier , nu trebuie sa punem prea multa baza in el !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now