Brava

Se apropie Craciunul

114 posts in this topic

Documento.pdf

Voi dona si eu in contul euro dar am nevoie si de adresa ta.

Imi poti trimite un PM.

Apreciez gestul si va felicit.

Edited by sorin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vadime,

Am facut prin intermediul sotiei viramanetul a 100 lei. Verifica te rog, plata de la Roxana VERMESANU.

PS : Pot sa iti vand GPS-ul?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am fost foarte ocupat in ultimele 2 zile , am sa verific diseara cand ajung acasa contul si va spun cati bani au intrat . Eu am sa incerc sa vorbesc si pe alte forumuri , daca suntem mai multi , vom putea ajuta mai multe persoane . Haideti sa incercam sa stabilim cu exactitate unde vom merge , ca sa nu ne trezim ca avem banii , hainele , mancarea etc stranse si nu avem unde sa le ducem .

@ursu48 ... daca n-ai venit joi la intalnire :D Ma bucur sa aud ca este perfect functional , poate ne vedem dupamasa :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voi dona si eu in contul euro dar am nevoie si de adresa ta.

Imi poti trimite un PM.

Apreciez gestul si va felicit.

Postez aici ca nu este niciun secret .

Str.Clucereasa Elena , nr.34 , sector 1 , Bucuresti .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu are nimeni cunostinta de vreun caz social mai deosebit ?

Sau toti românii o duc bine acum, în criza...

Propuneri, va rugam...

Sunt binevenite si idei de la cineva care nu poate contribui de data asta... Important e sa ajutam ! Speram sa ploua cu propuneri, nu doar cu... apa !

Edited by Danyx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana acum avem 650 lei . Am sa ma interesez zilele astea sa vedem pe cine putem ajuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vadim, poate ne vedem intr-o dupamasa pe la tine prin zona sa-ti dau si eu banii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vadim astazi am primit ceva banuti de la Feraru cu dedicatie pt acest gest .

Am sa-i scot de pe card si cu prima ocazie cand ne vom intalni am sa-i inmanez ......sau am sa-i itrimit direct in cont ....vedem .

Deci ce ziceti va bagati sa ajutam 1-2 familii din Tecuci ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Deci ce ziceti va bagati sa ajutam 1-2 familii din Tecuci ?

Sigur, de ce nu ?

Daca poti, da-ne ceva date despre situatia lor.

Eu chiar vreau sa cred ca, daca vom avea un caz, atunci il vom putea prezenta mai bine si vom avea sanse mai mari sa strangem donatii.

Poate ca unii vor sa stie dinainte pentru ce dau. E normal si accept un astfel de punct de vedere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"am vb la scoala cu pricina , doamna a pregatit 2 familii , una locuieste la caminul garnizoana acolo unde inca sunt cazati sinistratzii ; au 3 copii care invatza bine , si o alta familie care au casa inca insa nu au curent electric din neputintza platii ,tot 3 copii care invata bine "

Este copy / paste din messenger .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este OK cu familia din Tecuci .... peste o saptamana tragem linie , vedem ce am strans si mai departe vedem cate familii putem ajuta .

Va pup .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zilele astea pun si eu banii.Daca mergeti la Tecuci v-as insoti si eu daca se poate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zilele astea pun si eu banii.Daca mergeti la Tecuci v-as insoti si eu daca se poate.

Pai, da... parca ne-am mai intalnit si in toamna pe acolo... Era noapte...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vadim am trimis si eu banii in contul tau , banii de la Feraru ....95 de lei

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zilele astea pun si eu banii.Daca mergeti la Tecuci v-as insoti si eu daca se poate.

si eu ma alatur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Statistici reci...

Pana azi, 08 decembrie ora 11:00, acest topic a fost citit de 67 de membri, din totalul de 1.895.

Asta inseamna 3,53 %.

14 dintre ei au donat deja sau si-au exprimat intentia ferma de a o face. Adica 21 % dintre cei care au citit.

...

Statistici reci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok .....hai sa spunem ca , nu e musai sa dati bani . Stim ca is timpuri destul de grele , ca prioritara este propria familie , dar puteti darui altceva .....imbracaminte pe care nu o mai utilizati , jucariile cu care copii Dvs. nu se mai joaca si oricum ajung pline de praf si intr-un final la gunoi , mancare , sucuri ....si in general orice .

Ganditi-va ca ceea ce pt voi pare banal sau obisnuit pt aceasta luna numita luna sarbatorilor , pt aceste zile numite magice, ...pt. altii nu reprezinta decat zile in care sa supravietuiasca.

Haideti sa le bucuram cumva aceste zile , haideti sa-i facem sa spere , sa aiba iar incredere in oameni , in spiritul Craciunului , si sa le oferim cateva clipe de fericire .

Nu este greu , trebuie doar sa vrem .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ironia este ca daca era un topic de scandal avea foarte multe vizualizari si mai trist postari .

Usor usor poate strangem 1000 de lei + niste hainute , jucarii si chiar mancare .

Stau si ma gandesc si cred ca am gandit bine sa le luam de banii astia si un brad acelei familii sau acelor familii , nu este scump dar este un lucru de care s-ar bucura orice copil/familie .

Raman familile din Tecuci ?

Edited by Brava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Important este sa ajutam pe cineva,Tecuci sau aiurea,nu conteaza.Niste oameni care nu se gandesc ce sa-si schimbe la Volvo ca sa mearga bine,ci ce sa puna pe masa.Poate ca era mai bine sa ne unim fortele si cu alte forumuri,n-ar fi fost exclusivitate dar ar fi fost mai multi bani.E trist faptul ca,intr-un popor declarat aproape in unanimitate crestin,intalnesti din ce in ce mai putina omenie...Adevarul crunt este ca ne gandim din ce in ce mai putin la altii si ne focusam pe nevoile noastre,uitand faptul ca oricand putem ajunge si noi in locul lor,al celor care au nevoie de putina lumina si speranta in viata lor amarata.Si cand te gandesti ca din putin se poate face suficient,atata timp cat exista vointa si dorinta de a ajuta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danyx, da-ne te rog cateva detalii despre varsta copilasilor de la Tecuci, sunt fete sau baieti, ca sa stim ce haine sa pregatim. Eu unul, de exemplu, am disponibile hainute pentru baieti mai mici de 6 ani. Asa, cam intre patru si sase ani. Conteaza si ce fel de jucarii le daruim. Sunt si astea utile pe anumite varste. Apoi, ar fi bine sa stim si despre parinti. Se mai gasesc si haine de dama, de barbat. Poate e doar un parinte, mama, sa zicem si sa nu-i daruim haine de barbat.... Chestii din astea....

Asadar, scrie tot ce stii despre ei. Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In seara aceasta sper sa am si aceste detalii .

Astept totusi o sustinere mai mare din partea oamenilor de pe acest forum .

Share this post


Link to post
Share on other sites

In seara aceasta sper sa am si aceste detalii .

Astept totusi o sustinere mai mare din partea oamenilor de pe acest forum .

Nu doar sustinere mai mare, si implicare mai mare ar trebui (parerea mea).

Voi din bucuresti sunteti multi, daca fiecare ar aminti la locul de munca de chestia asta cu adunatul unor "daruri" pentru cei nevoiasi sunt sigur ca ar da mai multe "roade" campania asta (un fel de butterfly efect).

Si e intr-un fel normal, de inteles, ca in vremurile astea oamenii nu sar asa cu banul ca no... dar cu chestii ce nu le mai folosesc... fiecare are acasa macar un articol de care nu se mai foloseste.

Eu asa am facut am zis la colegi sa aduca ce pot si la preitenamea i-am zis la fel. Tare curios is cat o sa adun ;)).

Desigur sunt multi sceptici dar no ca "asa sunt unii", gandesc ca "o randunica nu aduce primavara" dar ganditiva ca voi din bucuresti cati sunt inscrisi pe forum daca ar aduce fiecare 1 articol doar unul, cat s-ar aduna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu doar sustinere mai mare, si implicare mai mare ar trebui (parerea mea).

Voi din bucuresti sunteti multi, daca fiecare ar aminti la locul de munca de chestia asta cu adunatul unor "daruri" pentru cei nevoiasi sunt sigur ca ar da mai multe "roade" campania asta (un fel de butterfly efect).

Si e intr-un fel normal, de inteles, ca in vremurile astea oamenii nu sar asa cu banul ca no... dar cu chestii ce nu le mai folosesc... fiecare are acasa macar un articol de care nu se mai foloseste.

Eu asa am facut am zis la colegi sa aduca ce pot si la preitenamea i-am zis la fel. Tare curios is cat o sa adun ;)).

Desigur sunt multi sceptici dar no ca "asa sunt unii", gandesc ca "o randunica nu aduce primavara" dar ganditiva ca voi din bucuresti cati sunt inscrisi pe forum daca ar aduce fiecare 1 articol doar unul, cat s-ar aduna...

Intrutotul de acord cu tine !

Hai dragilor, faceti un mic efort, daca nu financiar, macar cu bunuri care zac prin debarale, dar sunt inca folositoare. E atat de simplu sa fii mai bun, macar pentru o sarbatoare de Craciun.

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ironia este ca daca era un topic de scandal avea foarte multe vizualizari si mai trist postari .

Usor usor poate strangem 1000 de lei + niste hainute , jucarii si chiar mancare .

Stau si ma gandesc si cred ca am gandit bine sa le luam de banii astia si un brad acelei familii sau acelor familii , nu este scump dar este un lucru de care s-ar bucura orice copil/familie .

Raman familile din Tecuci ?

Acum am intrat si am vazut statistica de mai sus,sunt fara cuvinte dar asta este.

Sunt de acord pentru familia din Tecuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru cei care vor sa mearga cu donatiile !

Atentie, dragii mei, v-am pus "gand rau ". Daca reusim sa ajungem la familia ( sau familiile ) inainte de Craciun, vreau sa le cantam si un colind ! :rolleyes:

Asadar, aveti grija de voce, seara lapte cald cu miere si toate celelalte... :smile:

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now