Brava

Se apropie Craciunul

114 posts in this topic

@Vadim: Sper din tot sufletul ca tu sa ai mai mult succes pt. ca eu am incercat 2 ani la rand sa strangem ceva si de ziua copilului, si de Craciun, si de fiecare data s-a ales praful si n-a iesit nimic...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am sa fac pe 01 decembrie un mic inventar la hainele celui mic. Ce e inca bun si onorabil de purtat, am sa pun deoparte.

In alta ordine de idei, cred ca topicul ar avea mai multa vizibilitate daca unul dintre moderatori ar accepta sa-l considere prioritar in luna decembrie 2010 si sa-l "infiga" (doar in aceasta luna ), in frontul fiecarei categorii, asa cum am vazut ca s-a facut ( si foarte bine ca s-a facut ) cu topicul referitor la problemele semnalate in legatura cu noul forum.

Cat despre banuti, eu propun sa deschidem deja contul. Vadim, daca vrei, poti sa ne dai datele contului tau personal. Daca nu ai, sau nu poti, atunci o sa ma ofer eu sa fac oficiile ( voi suporta eu eventualele comisioane, astfel incat sumele virate sa ramana intregi pentru scopul propus ). Propun ca cel care strange banii sa faca si o mica evidenta.

Deci, ca sa recapitulam : S-a propus 50 de lei de persoana, dar nu e limitativ. Cine poate si vrea sa dea mai mult ( sau mai putin ), e liber sa o faca.

Hai ca se poate... Ar fi bine si frumos sa fie cel putin 100 de participanti. Nu de alta, dar ca sa aiba si un oarecare impact semnificativ actiunea.

Eu am pus deoparte, deja 100 de lei pentru actiune. Stiti ce frumos e sa daruiesti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu consider ca e bine sa ne concentram pe o singura locatie.

Fie un camin de copii sau de batrani, ori poate un "sat al copiilor", sau o familie nevoiasa. Poate chiar un om care are nevoie de o operatie, etc.

Ar fi binevenite niste propuneri...ca sa putem face un mic sondaj si sa putem vota democratic.

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Contul meu este OK pentru ca am comision 0 de depunere , de scoatere , de tot , asa nu se pierde nicio suma .

RO 06 INGB 0000 9999 0196 2919 - Lei

RO 66 INGB 0000 9999 0197 8426 - Euro

Rugamintea mea este sa scrieti aici dupa ce ati virat banii . Pe data de 15 tragem linie , mergem la cumparaturi , adunam hainutele si ce mai avem si ne punem pe impartit . Este Ok asa ?

Sa aveti o seara placuta !

P.S. Cred ca o sa trebuiasca si numele meu .... Braia Vadim Gabriel

Edited by Brava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idei... idei... Le cernem si alegem ce e mai bun.

Ce-ar fi sa "adoptam" o familie cu copii si nevoi multe, de care sa avem grija in fiecare an ?

Evident, am avea grija sa nu fie betivi si lenesi, caci nu vrem sa incurajam, nu, astfel de apucaturi !

...

Idei... idei... Le cernem si alegem ce e mai bun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Contul meu este OK pentru ca am comision 0 de depunere , de scoatere , de tot , asa nu se pierde nicio suma .

RO 06 INGB 0000 9999 0196 2919 - Lei

RO 66 INGB 0000 9999 0197 8426 - Euro

Rugamintea mea este sa scrieti aici dupa ce ati virat banii . Pe data de 15 tragem linie , mergem la cumparaturi , adunam hainutele si ce mai avem si ne punem pe impartit . Este Ok asa ?

Sa aveti o seara placuta !

P.S. Cred ca o sa trebuiasca si numele meu .... Braia Vadim Gabriel

Asadar, s-a dat startul !

Pune, te rog si un CNP, caci unele programe de online banking cer si asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok .. CNP : 1910905460057

Ma gandesc sa ne aliem si cu alte cluburi ce ziceti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am donat !

Cu OP 01 suma de 100 lei de la Marius Daniel Lefter.

Sa fie intr-un ceas bun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai spart gheata ! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ramira: am citit

Danyx: ok ...acum scrie tu un mesaj , si eu il voi posta sub numele tau

Ramira: eu in 2007 am adus ajutoare din minister la scoala unde am invatzat

Danyx: foarte bine

Danyx: acum ajuta-ne si pe noi sa ajutam pe cineva

Danyx: ar fi o fapta buna si o activitate care poate te mai destreseaza

Ramira: eu va ajut si fara mesaj

Ramira: si atunci am fost doar omul cu adunatul si distribuitul

Danyx: nu as vrea sa scriu am eu pe cineva in tecuci care va gasi o familie ....etc

Ramira: nu-mi place sa fiu vizibila

Danyx: ar fi mai bine sa fie un mesaj scris de tine

Danyx: il postez eu nu trebuie sa faci cont

Danyx: nu vei fi vizinila

Danyx: vizibila

Danyx: va fi un citat pe care il postez eu

Danyx: dar ....as prefera sa il scriit u

Ramira: ok, maine vorbesc la aceeasi scoala unde 90 de copii au fost afectatzi de inundatzii si aflu ce nevoi sunt

Danyx: treaba e in felul urmator ....nus tiu cat se va strange si ce se va strange

Danyx: din cauza asta am zis ca ar fi mai bine o familie

Ramira: si cred ca intradevar poate fi doar o familie si o sa rog directoarea scolii sa-mi spuna o familie mai numeroasa

Danyx: si cineva care chiar are nevoie

Ramira: si pot vb la mitsubishi

Danyx: cineva care va aprecia si care se va bucura la un dar de craciun

Danyx: ok ....fa cum vrei ....implica-te daca simti ca poti

Ramira: o sa aflu si catzi copii sut inca sinistratzi si o sa-tzi spun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am facut si eu viramentul azi. Atasez nota. Sper sa iasa ceva frumos!

post-674-092402700 1291213215_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am facut si eu viramentul azi. Atasez nota. Sper sa iasa ceva frumos!

Ardealul e cu noi ! :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai ca usor usor ne strangem !!

Ma repet .... sunteti de acord sa ne aliem si cu alte forumuri ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Contul meu este OK pentru ca am comision 0 de depunere , de scoatere , de tot , asa nu se pierde nicio suma .

RO 06 INGB 0000 9999 0196 2919 - Lei

RO 66 INGB 0000 9999 0197 8426 - Euro

Rugamintea mea este sa scrieti aici dupa ce ati virat banii . Pe data de 15 tragem linie , mergem la cumparaturi , adunam hainutele si ce mai avem si ne punem pe impartit . Este Ok asa ?

Sa aveti o seara placuta !

P.S. Cred ca o sa trebuiasca si numele meu .... Braia Vadim Gabriel

Voi dona si eu in contul euro dar am nevoie si de adresa ta.

Imi poti trimite un PM.

Apreciez gestul si va felicit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma alatur si eu.In cel mai scurt timp virez banii.Felicitari pentru initiativa si keep up the good work :thumright:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai ca usor usor ne strangem !!

Ma repet .... sunteti de acord sa ne aliem si cu alte forumuri ?

Eu unul, cred ca nu e nevoie. Sa ma explic. In primul rand, consider ca putem strange destule donatii ca sa putem face ceva cu un impact semnificativ. Iata, deja se strang banii, mai repede decat imi imaginam.

In al doilea rand, vrem sa fie o actiune Volvo-Club. Evident, as fi fericit sa aflu ca si alte cluburi auto organizeaza astfel de actiuni. Daca vor si altii si se decide ca e mai bine sa ne unim fortele, atunci nu as avea nimic impotriva. Adica sa vad ca strang si altii bani, iar apoi putem face ceva in comun, pentru un impact mai mare. Evident, totul este benevol. Pana una-alta, abia astept sa ne intalnim azi ca sa avansam cu propunerile de ajutor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu scuzele de rigoare , dar cred ca ideea este de a dona , de a face un mic efort pt. niste oameni / copii care nu au aceasta fericire , DA SUNT DE ACORD SI CU ALTII, putin ma intereseaza daca sunt de pe alte forumuri auto, forumuri matrimoniale , persoane fizice sau juridice . Ideea nu cred ca este ca VOLVO-CLUB sa faca gestul asta ci noi ....oamenii sa facem asta .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu scuzele de rigoare , dar cred ca ideea este de a dona , de a face un mic efort pt. niste oameni / copii care nu au aceasta fericire , DA SUNT DE ACORD SI CU ALTII, putin ma intereseaza daca sunt de pe alte forumuri auto, forumuri matrimoniale , persoane fizice sau juridice . Ideea nu cred ca este ca VOLVO-CLUB sa faca gestul asta ci noi ....oamenii sa facem asta .

De acord!!!

Eu am inceput sa trimit mesaje cu:

"... Dragi colegi si colaboratori,

Particip/organizez la o strangere de donatii pentru copiii si nevoiasii din Baia Mare, astfel va rog daca aveti bunuri (haine, pantofi, jucarii, alimente, electrocasnice...etc) de care nu mai aveti nevoie sau pe care nu le mai folositi sa ma anuntati sa le pot colecta.

Campania dureaza pana in data de 20 decembrie.

Cu multumiri!...."

E scurt si la obiect, cine vrea ajuta. Deja am primit cateva raspunsuri "pozitive". De asta ziceam sa facem pe zone ale tarii pentru ca ar fi mai bine sa ajutam cat mai multa lume.

Prietenamea a terminat asistenta sociala deci ce o sa strangem le categorizam si le donam aici in zona.

Sper sa duc la bun sfarsit adunarea si donarea.

Va tin la curent.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am transferat si eu 100 Ron.

@ VAdim: Daca nu apar, da-mi de stire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tipa cu care am vorbit ( am pus pe forum si o mica parte din conversatie) , mi-a spus ca in Tecuci sunt si acum o gramada de familii care dorm in baraci datorita inundatiilor din 2007 .

Ma adresez celor care strang aceste fonduri / ajutoare ce ziceti ne indreptam ochii catre aceasta zona ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now