MareanBoss

"Cel mai frumos break al deceniului"

21 posts in this topic

E frumos.Cel putin la "fata" arata bine :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Personal, imi place si din fata, si din spate, si pe din-auntru, si pe din-afara...

Peste vreo 5 ani, cand o sa fie mai accesibile second, sau mai repede daca cresc salariile la medici, imi iau unul. Promit. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand am vazut poze cu masina, am reactionat ca o pitipoanca: "Mmm da... pare scumpa". Si chiar e!! 35 de mii de euro.... pentru o masina care e atat de ieftina de condus.

R design cat o fi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

D3 Cutie manuala,doar pachetu R = 36.050 euro:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca aveti rabdare, cititi toate comentariile frustratilor de-acolo (de pe link) :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca aveti rabdare, cititi toate comentariile frustratilor de-acolo (de pe link) :lol: :lol: :lol:

Unii dintre aia sufera... da' rau-rau!

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

lik@ Coaja + R design = 7tej de mii ?

Tocmai asta e ideea. Citim articolul si comentam aici. Imi place mult al 3-lea articol.

Volvo e volvo . Dar mie imi place Mercedesul.

Cata inteligenta....

Care da cu mine pariu pe o ciorba de burta ca burzum care se lauda cu V70 din 2000 e Heim? 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate ca eram eu :)

Frumoasa masina, oricum este bine ca Volvo e privita ca oaia neagra a masinilor PREMIUM, e chiar fain cum oaia neagra le mai da niste palme oilor albe laugh.gif

Cine nu a avut niciodata un volvo nu prea are cum sa-si dea cu parerea, cand o face MB/BMW scaune ca la volvo promit solemn ca o sa-mi iau din alea, pana atunci volvo rulz .

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Oricum aici isi expune fiecare parerea,deci prea putin conteaza ceea ce are de spus :))

...

Din punctul meu de vedere, ceea ce am citat mai sus si care apartine unui erou cu nickname WW TDI, rezuma perfect tot amalgamul de opinii liber exprimate acolo si insuruite pe patru pagini, vis-s-vis de subiect.

Fiecare pasare pe limba ei piere...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu va uitati la Comenturile alea inutile , alea sunt niste Dezinformatii de la niste "copchii" pentru niste "copchii" , Daca aveau in NFS sa aleaga V60 din meniu atunci era buna masina asa ca ei nu au de unde sa auda de Volvo .. Ei stiu doar ca Volvo a dat cu Botul intr-un camion la demonstratia "City Safe" atat au auzit ei despre volvo .. na si ce ? Mercedes nu a dat la fel ? Ba da , au dat si ei tot in direct cu S-ul lor nou , Dar de ce nu vedem un Bmw / un Audi testand asemenea Sisteme de siguranta ? Aia nici nu au curaj sa pronunte apoi sa le mai si testeze .. Ei asteapta sa gaseasca Volvo solutiile si apoi sa cumpere totul dea gata . Dupa cum se poate vedea si in Link masinuta are si Niste Minusuri dar tot frumoasa ramane . Singura masina cu care as compara-o la design ar fi New SSAB 9-5 Linkul

Edited by MareanBoss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unde este patriotismul din voi? Ati fost cumparati de capitalisti pe un pret de nimic!

Nu stiti sa apreciati bunurile pe care tara noastra este in stare sa le produca! Rusine!!

Eu votez cu mandrie patriotica pentru Logan Break!

Sa se stie, ca Dacia nu e a noastra, ci a urmasilor urmasilor nostri! :director:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, si daca prin extrapolare, ne-am raporta la faptul ca suntem singurii "poporeni" care se trag din doi barbați (Decebal și Traian), ar trebui sa fim și mai mandri de Nația Română..... :P

Glumeam, desigur.

Edited by AdiP

Share this post


Link to post
Share on other sites

am vazut un review video la masina creca de prin anglia si in afara de confort si singuranta nu prea mai avea plusuri:din ce ziceau aia si spatiu interior este mai mic datorita rotunjirii masinii,daca nu ma insel comparativ cu xc70,motorul consuma mult si nu prea ii nici performant,si f scumpa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Legat de V60-ul ăsta, eu am două nedumeriri:

  • De ce era nevoie de un model intermediar între V50 şi V70, din moment ce cele două modele sunt relativ apropiate ca şi talie? Cărei categorii i se adresează acest model?
  • Din moment ce există un break derivat din S60 (V70), de ce a fost nevoie de încă unul? Ce diferenţe semnificative există între V60 şi V70, exceptând aspectul şi el doar uşor diferit între cele două modele?

Poate ne lămureşte dl. Andy Huidan... ;D

V50 este cu S40 generatie 2004

V70 este cu XC70 si S80 generatie 2008

V60 este cu S60 generatie 2010

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doctore tu ai vazut cum arata V70 2007-> ? Cum sa fie el plecat din S60 ? V70 III este plecat din S80 sau din Mondeo MK4 laugh.gif

Iar la V50 se va renunta in 2012 sau cel putin asa spunea zvonistica prin septembrie 2010 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volvo oricum are o placere in a complica lucrurile asa ca partea cu denumirile este poetica. Ei nici macar nu stiu cu cine rivalizeaza iar acum in ceasul al 13-lea ei tot viseaza, MMIul la AUDI deja are 6 ani iar Volvo abia a descoperit acest concept laugh.gif

Oricum e bine ca au inceput sa faca masini frumoase de la o vreme iar V60ul este o masina extrem de frumoasa si plina de tehnica, acum chiar au cu ce se bate in lupta premium .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Superba masina nu ai ce sa zici, ma deranjat acest post "Nu stiam ca Volvo fac si autoturisme. Credeam ca fac numai camioane. Oricum, nu mi-as da niciuna din cele patru masini (330i, A4 2.0TDI, MB 220 şi Logan 1.5) pe un pocit de Volvo nici dacă aşa primi o difernţă de 35000 de euro. Ptui!" de cocalar muritor de foame care conduce oltcit :bootyshake:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici eu nu as da un seria 5 touring sau A6 avant pe un V70 . Pe un V60 insa as da seria 3 sau A4 . Este frumos foc V60-ul .

Share this post


Link to post
Share on other sites

E frumos rau. L-am vazut si live. Asta ii urmatorul care i-l vrea "nefasta" :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now