DragosGD

Ce i-ai facut astazi masinii tale?

5,993 posts in this topic

Ii multumesc foarte mult domnului Andu !!!

A fost placerea mea sa o ajut pe Narcisa!!!

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Andu

- pe la Brasov ( aka munte 2 ) nu ati ajuns? :)

-ce lamele ai pus la stergatoare ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Andu

- pe la Brasov ( aka munte 2 ) nu ati ajuns? :smile:

-ce lamele ai pus la stergatoare ?

Salut Cris,

La Brasov nu am ajuns din pacate, dar stai linistit ca te sunam si pe tine si pe Adi2727 sa ne vedem :D :D :D.

Legat de stergatoare, mi-am cumparat un set de stergatoare la 19 lei (nu mai stiu marca) din Cora care aveau lungimea de 60 cm de la care am luat numai lamelele si le-am montat pe stergatoarele mele vechi care erau OEM. Eu am stergatoare clasice, nu ftatt-uri!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astazi am dat zapada de pe ea si din jurul ei si am rezolvat si problema de iluminare a climei.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am schimbat si eu stergatoarele la ambele masini si am mers tot pe Bosch.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Cris,

La Brasov nu am ajuns din pacate, dar stai linistit ca te sunam si pe tine si pe Adi2727 sa ne vedem :D :D :D.

Legat de stergatoare, mi-am cumparat un set de stergatoare la 19 lei (nu mai stiu marca) din Cora care aveau lungimea de 60 cm de la care am luat numai lamelele si le-am montat pe stergatoarele mele vechi care erau OEM. Eu am stergatoare clasice, nu ftatt-uri!

Vezi ca erau lame la 5 lei - 2 buc tot la CORA!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Andu&zack : Am facut si eu asta, dar la anumite temperaturi asa urat fac cand stergi geamul...renunt la ele.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cele de la cora sunt cam varza , si daca schimbi lamelele , cel putin la stergatoarele plate eu am intampinat probleme cu stergerea apoi (e greu sa le intinzi uniform)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi ca erau lame la 5 lei - 2 buc tot la CORA!!

Nu am vrut asa ieftine :D :D :D!!!

Sambata, dupa ce mi-a inapoiat Narcisa cele 3 bujii, le-am verificat si pe cele 2 ramase pe masina si merg fara probleme. La sfarsitul lui ianuarie fac 4 ani de cand sunt montate pe masina. Inainte sa le montez pe masina, le-am dat cu o vaselina speciala pe filet, dar D5-urile nu au probleme la demontatul bujiilor.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dacă ale tale sunt bune, nu le mai verific și eu. ;D

Câți kilometri ai făcut de atunci? Parcă tot Bosch ai pus și tu, corect?

Tot Bosch sunt si ale lui . Am si eu o intrebare , ce dimensiune au stergatoarele OEM la volvo S60\V70 ?
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

550 ala mare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Câți kilometri ai făcut de atunci? Parcă tot Bosch ai pus și tu, corect?

Bosh am pus, dar eu credeam ca am Beru ;D ;D ;D!!!

Pe 09.02.2015 fac 4 ani si 22190 km. Ce tare sunt :D :D :D!!!

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu s-a intamplat azi, dar am incaltat-o de iarna si am iesit cu ea pe sleauri. Ii sta bine si cu astea de iarna. Multumesc încă o data, nenea Robert!

Astept sa dea caldura sa ii schimb scrisul de pe spate, sa ii ofer si ei un polish si sa ii pun eleron.

Cu planetara pana la urma nu a mai fost nevoie sa o schimb deoarece se rupsese suportul care o tine, cel care vine prins pe motor, naiba stie cum s-a rupt...

Sent from SGS3 on JellyBean 4.3

post-519-14205566653788_thumb.jpg

post-519-14205567678525_thumb.jpg

post-519-14205568186788_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da arata bine pe ea. A trebuit sa renunt la cele de 15" deoarece nu mai intrau din cauza discurilor de 305mm. Stau si zac saracele cu cauciucuri de iarna....

Sent from SGS3 on JellyBean 4.3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Le-am pus pe un site de vanzari din vara si parca le-am pus si pe aici,dar daca nu e,nu e...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intr-un final am gasit in UK motoras pentru stergatorul spate...230 lei cu transportul inclus

Nu ii inteleg de ce renunta unii posesori de C30 la stergatorul spate deoarece atunci cand ploua/ninge nu vezi nimic in spate

Edited by VictorGheorghe
5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau nu l-au folosit niciodata si simt ca nu au nevoie de el ...la v70 recunosc ca mai spalam luneta (nu avea senzori de parcare) dar de un an de cand am v50 nu l-am folosit niciodata (si e perfect functional) am pus stergator bosch sa nu zgaraie cand dau cu spatele si merg stergatoarele

Edited by Cristi Muresan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi scimbat ulei Castrol 10w-40 +filtre

Toata treaba 348 lei

Si a depistat mecanicul ca imi pierde freon pe la garnitura de la compresor si ca am un injector mai puturos

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e cam grosuc uleiul folosit de tine ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi am montat si eu telefonul la locul lui si este perfect functional. Am terminat cu "facelift-ul" bordului. Totul este negru si perfect functional.

Restul telefonului (de la care eu am luat doar SIM Reader-ul) i l-am donat lui Vadim si foarte dubios ca merge perfect pe masina lui, chiar daca el a avut telefon cu PN 8067...., iar cel pe care i l-am dat eu are PN 3057... si din punct de vedere hardware arata diferit (componentele sunt total diferite), dar uite ca se mai intampla minuni si la Volvo :D

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ioane multumesc pt telefon!

Cum a zis si Ion, am facut functional telefonul masinii.

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astazi i-am cumparat printesei doua bujii de la Domnul Midnight , urmeaza si restu de trei... !!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astazi i-am cumparat printesei doua bujii de la Domnul Midnight , urmeaza si restu de trei... !!

Doua ma? 2 ?

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am avut bani acum de toate :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am avut bani acum de toate :(

Macar nu le monta pe masina! Cand le ai pe toate, atunci le montezi!

Asta e ca si cand ti-ai cumpara 4 litri de ulei cand tu ai nevoie de 7 litri!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now