Guest stirbat

Furturi oglinzi

476 posts in this topic

Eu le-am lasat rabatate si le-am gasit deschise. Cand am iesit din scara si le-am vazut deschise, am fost sigur ca am ramas fara si nu m-am inselat :)). Asta s-a intamplat acum vre-un an. Apoi le-am sablat si acum vre-o 2 luni am si crapat una din greseala, deci nu cred ca mai are careva nevoie de ele :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exact pe principiul "se rabateaza electric" am mers. Ma bate gandul sa le sablez si eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate se gandesc ca se rabateaza electric si nu le pot rabata cu mana, sau ca trebuie sa depuna ceva efort sa rabateze :D!

Nici un efort! Se dez-rabateaza la fel ca o oglinda "normala". Face un ţac la un moment dat si atat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut la un coleg de forum niste oglinzi sablate cu model zgarietura, este geniala ideea, nu le fura nici dracu si sunt "zgariate" exact unde trebuie si nu deranjaza deloc .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai si sa ramana fara ele ?

Dmoushi baga si tu niste poze cu oglinzile de la M .

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am ramas iar fara oglinda din dreapta .... este incredibil. Nemernicului i-a trebuit actuatorul, ca oglinda era de Logan lipita cu banda dublu adeziva. Asa ca acum alta oglinda de Logan (costa 12 lei) lipita direct de carcasa ... model fara reglaj, pozitie unica. A, si nu o sablez ca nu-mi place :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai frate.... :|

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai frate.... :|

cred ca am dat pina acum pe oglinzi minim 2500 ron (furate cred de 5 ori) + actuatori. Asa ca astept sa schimb parcarea si le pun originale la loc. Pina atunci, traiasca Loganul! Apropo, cine are un actuator de dreapta cu memorie si o oglinda sa-mi dea de veste, le iau si le pun sub cearceaf :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi dimineata av avut neplacuta surpiza sa constat ca m-au vizitat hotii, m-au lasat orfan de ambele oglinzi, masina parcata pe trotuuar intr-o zona bine luminata in fata blocului,atentie cei din Drumul Taberei poate mai sunt si altii bagubiti. problema grava este ca au rupt suportii pe care se monta sticla.Aveti idee cam cat ma costa sa le inlocuiesc?

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai ce oameni ..... :(

Imi pare rau sa aud asta!

Edited by agr350r

Share this post


Link to post
Share on other sites

am nevoie de ajutor de la cei patiti si cunoscatori, acele cleme de pe motoras in care se prinde oglinda se pot inlocui? sunt rupte si nu am idee ce sa fac.

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate nu :( Alte platouri cu motoras :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi dimineata av avut neplacuta surpiza sa constat ca m-au vizitat hotii, m-au lasat orfan de ambele oglinzi, masina parcata pe trotuuar intr-o zona bine luminata in fata blocului,atentie cei din Drumul Taberei!

Nasoala treaba! Si eu stau in Drumul Taberei (Frigocom), dar nu am avut niciodata treaba cu oglinzile atat eu cat si vecinii (sper sa nu cobesc)!

Mai nou am auzit ca hotii de oglinzi fura doar cand au comenzi! Sper sa la putrezeasca mainile!!!

Sa te duci la politie sa faci reclamatie pentru ca foarte multi prefera sa le cumpere la mana a doua (neimplicand politia)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

am nevoie de ajutor de la cei patiti si cunoscatori, acele cleme de pe motoras in care se prinde oglinda se pot inlocui? sunt rupte si nu am idee ce sa fac.

Multumesc

3600lei motoras stanga+dreapta si sticla oglinda stanga+dreapta.

Primus

Share this post


Link to post
Share on other sites

LOL...

Bai, astia sunt tampiti la cap cand fac asemenea preturi?

Este strigator la cer, in ce hal intrec masura....

Edited by agr350r

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu, doar adaos comercial pana la 300%.

Nu gasesc proforma care mi-au facut-o cand am fost in situatia colegului...

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine are de gand sa intrebe cineva ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intreaba-l pe colegul nostru Alex (Midnight Caller), de obicei la el gasesti orice, si la preturi foarte bune :D

Poate ai noroc la el...

Edited by agr350r
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi dimineata av avut neplacuta surpiza sa constat ca m-au vizitat hotii, m-au lasat orfan de ambele oglinzi, masina parcata pe trotuuar intr-o zona bine luminata in fata blocului,atentie cei din Drumul Taberei poate mai sunt si altii bagubiti. problema grava este ca au rupt suportii pe care se monta sticla.Aveti idee cam cat ma costa sa le inlocuiesc?

Multumesc

Oglinda Sh (suedia) si iesi mai ieftin.Nu e vreo noutate ce spun.Sau daca gasesti de noi numai acele repere ce iti lipsesc,cu atit mai bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am fost de dimineata la politie si am facut o plangere, nu am nici o speranta sa il gaseasca pe faptas, problema ramane la mine, la ce pret pot gasi sa le inlocuiesc , tinand cont ca sunt rupte acele cleme in care se prind pe platou, atasez cateva poze cu ele, ce ma surptinde ca au avut grija sa imi rabatateze oglina la loc. Midnight la ce pret poti aduce?

post-3893-0-80276600-1354902568_thumb.jp

post-3893-0-15504000-1354902584_thumb.jp

post-3893-0-51869900-1354902620_thumb.jp

post-3893-0-38123000-1354902633_thumb.jp

post-3893-0-60814700-1354902647_thumb.jp

Edited by ptutunaru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar din cate vad in poza 4 si 5 nu ti-au rupt nimic. Oglinda la randul ei are un suport care face clic clac pe motoras.

Tot pe oglinda gasesti doua limitatoare din plastic.

Daca aveai modelul anterior de oglinda iti ofeream un set de sticle sa te folosesti de ele.

Ai pierdut timpul degeaba la politite, am facut si eu asta acum vreun an jumatate si fara nici un folos. Au luat amprente?

Edited by Dinoco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa cum vad eu dinoco, asta este primul model de oglinzi, acelasi cu al nostru!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ptutunaru: trimite-mi te rog seria de sasiu pe PM !

Galaxy S on IceCream Sandwich

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Ai pierdut timpul degeaba la politite, am facut si eu asta acum vreun an jumatate si fara nici un folos. Au luat amprente?

Dimpotriva, eu spun ca a facut foarte bine ca a depus plângere la Politie, din urmatoarele motive :

1.- Daca toti pagubitii ar face plangere, Politia ar realiza ca are o problema si ar patrula mai des si mai eficient prin zona.;

2.- Daca nimeni nu face reclamatie, Politia ar crede ca totul e minunat si nu ar mai patrula, sau nu ar mai depune niciun efort sa prinda hotii;

3.- Daca, printr-o sansa extraordinara hotul e prins in noaptea asta, sa spunem, la furat, ar putea sa-i gaseasca acasa obiectele furate, printre care se poate gasi si oglinda lui ptutunaru. Daca nu face plangere, Politia nu ar sti ca printre obiectele furate se afla si oglinda lui.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now