Guest stirbat

Furturi oglinzi

476 posts in this topic

" provincia " este acel loc din afara capitalei, in care marea majoritate a " bucurestenilor " se simte superiori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

" provincia " este acel loc din afara capitalei, in care marea majoritate a " bucurestenilor " se simte superiori.

eu stiam asa: " provincia " este acel loc din afara capitalei, in care marea majoritate a " capitalistilor " se simte superiori. ;D

On topic: si in Cluj se mai culeg lucruri, inclusiv sticle de oglinzi; cunosc eu un anumit Lupo donator ... :banghead:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca esti sigur ca la Primus au cerut 580 de lei pe o singura bucata de oglinda, atunci merita sa-i iei la intrebari. Ai o oferta scrisa ? Caci, altfel, o sa-ti spuna ca ai inteles tu gresit ...

In conditiile astea, ma bate gandul sa-mi fac reparatiile si reviziile in provincie. Macar daca ma aleg cu plimbarea si hotelul gratis si tot e ceva !

Nu, din pacate nu am oferta scrisa, nu am mai stat la discutii cand am auzit cat costa...exagerat de mult, dar macar au afis ca practica adaos comercial intre 0-300%. Cat despre revizii sau ceva probleme mai importante eu ma duc mereu la Iatsa Brasov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aiurea 580 de lei pe un geam de oglinda... La mine sunt in jur de 300-320RON geamurile (bucata).

De fapt am mai auzit de la un client ca ei cer 700 sau 900RON pe UN CAPAC de oglinda, NEVOPSIT, iar la mine costa 520-550RON bucata GATA VOPSITE.

So... mistere negre...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uitati un sistem antifurt la un bmw x5. Ce parere aveti?

post-621-0-71649300-1306609111_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi aminteste de vremea cand era la moda Opel Vectra... si de asemenea era la moda manglitul oglinzilor de pe ele ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai si acum majoritatea care inca mai circula au oglinzile prinse cu nituri :)

Imi aminteste de vremea cand era la moda Opel Vectra... si de asemenea era la moda manglitul oglinzilor de pe ele ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uitati un sistem antifurt la un bmw x5. Ce parere aveti?

Inventivi posesorii Bmw-urilor :blink:

PS: La s40 nu merge pus nici un antifurt, e prea in margine oglinda si daca il pui intr-un colt nu mai merge reglata oglinda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)))))))

ce tare e asta.

Va dati seama cat de disperati sunt de au ajuns sa recurga la astfel de solutii...... ar fi trebuit sa lege cadrul si la o sursa de curent, macar sa ii invete minte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu le-am inscriptionat si de atunci nu am mai avut probleme. Recomand

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu acum am alta problema:

Masina a primit numere de bucuresti, insa oglinzile sunt inscriptionate pe mures......

Am o copie de pe talonul vechi pana gasesc o solutie.

h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu acum am alta problema:

Masina a primit numere de bucuresti, insa oglinzile sunt inscriptionate pe mures......

Am o copie de pe talonul vechi pana gasesc o solutie.

h.

Daca le-ai inscriptionat cu numarul de inmatriculare ....... daca scria doar Ursu48 , stia toata lumea cine e, + ca acum nu mai aveai problema :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doar sa pastrezi copia de talon, asta daca va aparea vre-un curios mai curios ;D;D;D

Eu acum am alta problema:

Masina a primit numere de bucuresti, insa oglinzile sunt inscriptionate pe mures......

Am o copie de pe talonul vechi pana gasesc o solutie.

h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu acum am alta problema:

Masina a primit numere de bucuresti, insa oglinzile sunt inscriptionate pe mures......

Am o copie de pe talonul vechi pana gasesc o solutie.

h.

..ups! si noi, fratii de forum, ce tocmai ziceam ca am gasit bucuresteanul nemernic care si-a "completat" oglinzile de la tine.. bine macar ca ti-au fost salvate inainte de a turna benzina.. spre a sterge urmele de la cheie, bine'nteles.. :bgsok::blob8::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sant foarte multi care inca mai au inscriptionate oglinzile cu vechile numere de inmatriculare !

Share this post


Link to post
Share on other sites

sunt curios daca se va lua careva de mine :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

sunt curios daca se va lua careva de mine :))

Horatiu, poate doar carcotasii...Nu vad de ce s-ar lua cineva de tine, asa, aiurea, ca ai inscriptionate alte numere decat cele de pe placute.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Horatiu, poate doar carcotasii...Nu vad de ce s-ar lua cineva de tine, asa, aiurea, ca ai inscriptionate alte numere decat cele de pe placute.

La ce noroc am sigur dau de unul cu un spirit civic foarte pronuntat. :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

am si eu aceas problema . mi sa furat oglinda stinga . sticla si motorasu . problema e ca nu gasesc doar intreg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cei care aţi rămas fără vanitoasele accesorii exterioare retrovizoare, încercaţi să vi le recuperaţi de la acest individ bine aprovizionat, care inspiră încredere şi emană seriozitate... ;D ...poate reuşiţi să-l faceţi să vi le şi plătească... ;D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, astazi am constatat cu stupoare ca pentru a 4a oara mi-au furat oglinzile la XC >:( .

Dupa ce am platit ultima oara 750 Ron pe un set de oglinzi originale asta toamna si le-am inscriptionat cu nr masinii, astazi am constatat ca azi noapte mi le-au furat din nou. Beleaua e ca mi le-au furat cu tot cu actuatori, asa ca e mai naspa acum. Este incredibil, sa-i dea Dzeu sa nu i se mai scoale la nemernic si la acolitii lui. Daca intra in mainile mele, sa dea Dzeu sa ma opresc, m-am saturat deja. Aproape 2500 Ron pe oglinzi pina acum??? Deci .... as dori sa cumpar 2 oglinzi complete, sau macar actuatorii, stg - dr de XC 70. Ale mele sunt de XC 70 dar varianta S60 cu facelift (2004). Deci imi trebuie ori de XC 70 (de-alea mari) ori de S60 din 2004 cu face lift (atuatori + oglinzi). Cine are, sa-mi ofere. Multam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naspa! Dar eu nu inteleg acum, daca au fost inscriptionate ce mama naibii mai face cu ele! Ori nu a vazut, ori face asta din rautate si prostie!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca ai un dusman, cam asa cum am patit eu cu zgarierea masinii si

lovirea dura (tabla poansonata) cand parcam unde gaseam loc; nu poti

sa plasezi undeva o camera? asta daca parchezi mereu in acelasi loc ...

imi pare rau pentru tine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

n-am ce sa fac momentan. In zona se fura la greu oglinzile: am o vecina cu un Opel, i le-au luat de 3 ori. La fosta masina a sotiei le-au luat de 3 ori in 2 ani (Hyundai). Un vecin cu un S 40 le-a ferecat (tablite puse, inscriptionate, etc). Cand le-am inscriptionat, baiatul mi-a spus ca nu se poate sterge inscriptia, si-atunci ma intreb si eu ce mama masii fac cu ele. Eu nu as cumpara furate si sub nicio forma scrise. Macar actuatorii sa-i gasesc ca ii pun oglinzi de Logan (merg cat de cat) si arata acceptabil. Sa le Dzeu multa "sanatate"!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu putin polish dispare si inscritia de pe oglinda, lasand loc unor noi inscriptii. Deci nu va mirati ca le fura si inscriptionate. Anul trecut am avut onoarea de a imi fi furate de 3 ori ambele oglinzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now