Guest stirbat

Furturi oglinzi

476 posts in this topic

Nou record... 3 seturi de oglinzi + un set de capace oglinda in 2 zile... s-au pus baietii pe treaba...

Cine se ofera sa-i ia la o mama de bataie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pina cumpar alta, am fost la un magazin care taie geamuri si oglinzi si dupa sablonul facut de mine mi-a taiat o oglinda aproape perfecta, cu care merg si azi.

Matrixx, mai ai sablonul ala? :)

e o idee buna .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai imi lipseste doar sticla la oglinzi, trebuie sa se uite atent sa observe lipsa lor :)

Apoi, el trebuie sa imi demonstreze ca mi le-a furat de ceva timp si nu prea are cum. Eu pot sa spun ca atunci am ramas fara ele :)....

Alex, bine ca mi-ai zis, diseara o sa scot si capacelele de la roti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai faceti-va oglinzi detasabile, le puneti cand e nevoie si gata, o sa-si

roada pumnii nemernicii ...; chiar e asa de greu ?

capacelele de la amandoua vehiculele tale? :laughing9:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta cu oglinzi mi-a mai zis cineva. :)

Sa facem oglinzi cu sistem de prindere pe sistemul fetei de la casetofon. :)

Cand pleci, iti iei si oglinzile :)

Bicla nu are nici capace, nici oglinzi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai faceti-va oglinzi detasabile, le puneti cand e nevoie si gata, o sa-si

...; chiar e asa de greu ?

cum e asta cu oglinzi detasabile??

si nici chestia cu "le pui cand e nevoie"....pai tot timpul e nevoie de ele, nu?

Bicla nu are nici capace, nici oglinzi :smile:

pai tocmai, ti-o fura cu totul :)

Asta cu oglinzi mi-a mai zis cineva. :smile:

Sa facem oglinzi cu sistem de prindere pe sistemul fetei de la casetofon. :smile:

Cand pleci, iti iei si oglinzile :smile:

Bicla nu are nici capace, nici oglinzi :smile:

eu zic sa facem la rucsac un sistem de prindere si sa luam masinile in casa cu totul :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

@radoo : " ... pai tot timpul e nevoie de ele, nu? " - pai nu, cat sta in parcare

cine are nevoie de oglinzi? poate doar fetele sa-si dea cu ruj .... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@radoo : " ... pai tot timpul e nevoie de ele, nu? " - pai nu, cat sta in parcare

cine are nevoie de oglinzi? poate doar fetele sa-si dea cu ruj .... ;D

cred ca varianta cu sablatul e mai buna, nu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

De mers fara oglinzi nu stiu cum se poate in conditii de siguranta , vecinu, vaduvit o data cu mine anul trecut, merge si acum fara oglinzi, la ambele masini, eu am mers 2 saptamani cu una de symbol.

Foarte amabil tipul sa isi vanda propriile oglinzi. :evil6:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci se fura si de la S40 1996-2004 ???

Eu stiam ca nu, sau cel putin nu am mai citit aici despre asa ceva.

Cred ca singura solutie impotriva nenorocitilor care fura oglinzi este montarea de camere video in parcari. Am auzit chiar ca se pot monta si in masina, dar banuiesc ca e problematic cu bateria dupa o noapte de functionare. Dar probabil ca nu suntem departe de momentul cand se va gasi o solutie si la asta... eventual sa inregistreze doar in momentele cand un senzor detecteaza prezenta in apropiere.

Sa vezi atunci ce bucuros va fi Alexpopeyestar68! Adio vecin hain cu zgârieciul in toiul noptii...bun venit demascare! :happy12:

Edited by mariusdaniel
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marius,

o oglinda se da jos in maxim 5 secunde cred. deci pot sa am si alarma la oglinda ca tot degeaba...nu am timp sa fac nimic. apoi, camerele nu rezolva nimic. doar vezi ca a venit si a plecat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ValiU : "... Bicla nu are nici capace, nici oglinzi :smile: " - pai te contrazic, nu ai capacel

la sonerie sau ti l-a furat si pala ... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pune-m super glue :smile:

Are cineva asa ceva??

post-4774-0-47086400-1366805694_thumb.jp

Edited by Daniel S40

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pune-m super glue :smile:

Are cineva asa ceva??

si cum le mai reglezi din masina? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu m-am gandit la electrosocuri, sa il gasesti dimineata acolo, lat, dar mai sunt si copii. :(

Sunt solutii sa produci pentru scurta durata socuri electrice.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu m-am gandit la electrosocuri, sa il gasesti dimineata acolo, lat, dar mai sunt si copii. :(

Sunt solutii sa produci pentru scurta durata socuri electrice.....

stii cum as apasa de buton...poa sa fie si mama mamelor copilului....

daca furi, iti asumi riscul punct. daca glisezi oglinzile si ai curent pe ele(sa zicem), nu are nimeni cum sa le atinga, decat daca vrea sa le fure. cel putin asa e la mine la S40. deci chiar e problema hotului

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu m-am gandit la varianta asta,

http://www.okazii.ro/autoaparare-electrosoc/electrosoc-3-8-milioane-volti-3800kv-model-2012-transport-gratuit--a125671783

si daca incerci sa scoti oglinda, se activeaza electrosocul si daca o vei atinge, o sa iti para rau....

mai exista riscul ca retardul ala sa se enerveze foarte rau si sa traga un picior la oglinda si sa iti faca dauna si mai mare.....

Recunosc insa, mi-ar placea sa il vad cum cade din picioare.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mi-ar păsa că pe urmă dă picioare în maşină... Plăcerea ar fi maximă să ştiu că un hoţ a fost zguduit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna seara!

Si eu am patit-o pana acum: oglinda (sticla) pasager furata acum un an si ceva (le-am sablat pe amandoua), grila din bara fata (cea cu sigla) si acum 2 saptamani stergatoarele.

Pur si simplu nu ai ce sa le faci, sunt prea rapizi...

Va doresc sa nu aveti incidente de genul acesta.

O seara linistita!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu m-am chinuit vreo 10 minute sa scot grila fara sa dau bara jos si tot a trebuit sa cracanez putin bara, cum ti-au scos tie grila cu capota inchisa nu-mi dau seama .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tare este ca cei ce fura citesc si ce postam noi (poate) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu m-am chinuit vreo 10 minute sa scot grila fara sa dau bara jos si tot a trebuit sa cracanez putin bara, cum ti-au scos tie grila cu capota inchisa nu-mi dau seama .

Daia nu esti hot :)). Acum vreo 2 ani am vrut sa montez (cu grija) o oglinda la un BMW E46 si am spart-o :laughing7:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu m-am chinuit vreo 10 minute sa scot grila fara sa dau bara jos si tot a trebuit sa cracanez putin bara, cum ti-au scos tie grila cu capota inchisa nu-mi dau seama .

Trebuia sa fie rapid furaciosul (LA FEL DE FURACIOS E SI BENEFICIARUL), masina era parcata langa un stalp de iluminat, plus ca a rupt una din urechile din bara fata in care se prinde grila. Deci cel putin pare ca s-a grabit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se mai plangea un coleg de forum ca a ramas fara bandourile de la S60 . Mai nou ti-e frica sa-ti lasi Volvo-ul afara .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stati sa vedeti la Smart-uri cum zboara oglinzile si grilele !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now