Guest

Locatie Nationala 2011

   31 votes

  1. 1. Votati Locatia

    • Lacul Cincis
      21
    • Lacul Belis
      3
    • Sinaia - Hotel Bastion
      0
    • Vata Bai
      0
    • Litoral
      1
    • Cheile Nerei
      3
    • Poiana Zanelor
      0
    • Poiana Brasov
      3
  2. 2. Organizatorul pentru Nationala 2011

    • IuliRX
      7
    • Ursu48
      1
    • muaDib
      1
    • Adi2727
      1
    • Ferraru
      17
    • Badgogo
      1
    • MariusDaniel
      3

Please sign in or register to vote in this poll.

46 posts in this topic

Am rugamintea ca , cei care voteaza sa fi fost cel putin la o Nationala in decursul celor cativa ani . De asemenea am sa-i rog pe cei care voteaza sa insoteasca votul si de cateva cuvinte , astfel , voi lua in calcul voturile +comenturile celor care au mai fost , si nu voi socoti votul fara comentariu.

Deci , pana acum avem urmatoarele locatii :

Lacul Cincis - propus de IuliRX

Lacul Belis - propus de Ursu48

Sinaia - Hotel Bastion - propus de muaDib

Vata Bai - propus de Adi2727

Litoral(ul) Romanesc - propus de Ferraru

Cheile Nerei - propus de Danyx

Poiana Zanelor - propus de Badgogo

durmitor national park - propus de Heim....

Poiana Brasov - propus de MariusDaniel

Rog celor ce au propuneri de locatii sa scrie in topicul si voi adauga eu locatia in lista de mai sus .

Mentionez ca link-urile catre locatii sunt generate de google , si sunt link-uri cu poze ale zonei si nu al locului de cazare .

Locul de cazare va putea fi vazut dupa ce se alege locatia.

Toate propunerile vor avea acelasi link de la google cu imagini despre zona .

Nu umpleti acest topic cu , comentarii inutile , dupa data de 31 martie se va adauga optiune de vot acestui topic iar comentariile inutile vor fi sterse incepand cu acea data .

As mai avea o sugestie , cine face propunerea sa fie si organizator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votarea dureaza pana pe 15 Aprilie ora 9:00 AM

Pana in 31 Martie voi adauga noi locatii in functie de propunerile voastre in topicul "Nationala 2011" , dupa aceasta data propunerile nu vor mai fi luate in seama ( pt. acest an )

Share this post


Link to post
Share on other sites

am votat lacul cincis si pe feraru organizator pentru ca sta la 10 km de locatie si se pricepe la organizari de genul asta.

motive :

1. e pentru toate buzunarele

2. e intr-o zona frumoasa

3. permite activitati de tot felul (vizite la obiective turistice din zona, joaca, pescuit, plimbari cu si fara masina,stat pe ginduri la o bere, plimbari cu barca...., etc)

4. suficiente locuri de cazare si de parcare. permite si venirea cu cortul si hotel de 2,3 sau 4 stele.

5. acces relativ facil fiind in centrul tarii si drumuri de acces bune pentru tarisoara in care traim.

6. deplasarea la locatie se poate face pe trasee de vis precum transfagarasean , transalpina. cei care vin din sud le pot face pe amindoua : una la dus, alta la intors.

7. am fost acolo de 2 ori pina acum. io zic sa incercati si voi....

o propunere de traseu pentru cei care vin prin pitesti.

doua din primele 10 drumuri ca frumusete din europa.

si o proba speciala in campionatul de raliuri....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu votez tot Cincis, vreau demult sa ajung acolo si bucuria va fi si mai mare daca voi ajunge acolo odata cu Nationala Volvo. Un singur aspect ma pune pe ginduri, cazarea la hotel Cincis - am gasit niste pareri ale vizitatorilor nu tocmai bune, sper sa se fi schimbat ceva de cind au postat respectivele, insa camerele nu cred ca le-au "demolat" si au facut altele mai mari. Domnul Nicu poate ne ajuta cu un sfat, fiind din zona:

"Comentariile vizitatorilor despre Hotel Cincis din Cincis Cerna

Daniela

Multe puncte pozitive: piscina in aer liber, mancare, priveliste, ospitalitate. Atentie la camere: unele sunt incredibil de mici. Nu toate, din fericire.

Alina

Mici?! MICI!!! Eu am fost in vara lui 2006. Am platit 175 Ron pt o camera care era bataie de joc! Din pacate nu am avut cum sa mai dam inapoi pt ca platisem. Ca sa nu plecam dezamagiti din concediu am luat un apartament-doar 230 Ron. In rest: una dintre cele mai frumoase locatii."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma vaad nevoit sa repet , nu voi lua in calcul voturile fara comentarii .

De ex. Lacul Belis are 1 vot iar Cheile Nerei are 2 voturi , dar nici un comentariu , cine a votat a facut-o degeaba pt ca nu le voi lua in consideratie.

Organizatorul, in schimb, il poate vota oricine , indiferent daca a fost sau nu la vre-o nationala .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am votat Lacul Cincis!

Nu am fost niciodata in zona si e si la ceva sute de km de casa,doar nu o sa ma duc la o nationala care sa fie la aceeasi distanta de Bucuresti sau pe acolo.

In principiu voi veni oriunde se va tine!Pe domnu' Feraru l-am votat organizator din cauza avantajului(sau dezavantajuluitongue.gif) de a fi foarte aproape de locatie!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba da ce afurisit te facusi.

Iote eu votai cheile nerei ca imi placura.

Mi se pare un loc salbatic, putina lume deci fara manele si alte creaturi bipede dubioase, in afara de noi...

Putem sa fim doar noi si sa ne distram

Eu pot sta si la cort deci nu imi trebui camera.

La lacul cincis mi s-a parut multa lume.... Eu sunt mai egoist, Mi-ar placea sa fim doar noi.

Nah si sa pui mana sa organizezi ca nu scapi....

Afurisita-i pielea aia pe tine Danyx-ule!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grea decizie :) Sunt locuri frumoase toate, insa m-am hotarat pentru Cincis, deci si pentru Dl. Feraru.

Variantele de cazare par a fi mai multe, pentru mai toate gusturile. Distanta este rezonabila, cel putin fata de Bucuresti(de unde banuiesc ca vor veni cei mai multi participanti ). Posibilitati de petrecere a timpului...suficiente, atat cat ne vor permite cele 2 zile petrecute acolo.

PS: Daca drumul va fi pe Valea Oltului, ori sunt coada coloanei, ori plec cu o zi mai devreme ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votat!

Lacul Cincis. mi se pare cel mai avantajos pentru toti participantii la intalnire, dar mai presus de toate e o zona minunata.

Organizator: Nea Feraru; asta pentru ca nu l-am gasit nicaieri pe Danyx, sa-l pot bifa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

io am votat cheile nerei ...pentru ca mi a placut ce am vazut pe net despre zona ....dar vin oriunde <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am ales Cincis pentru ca vroiam de mult sa merg acolo, pentru ca este o combinatie de vis intre un lac si o zona de munte si pentru ca sunt pescar si este o excelenta zona de salau :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am votat Lacul Cincis pentru ca e o zona in care nu am fost pana acum. Departe de casa,deci numai buna pentru relaxare.Si ca organizator, domn' Feraru, pentru ca stie zona,cu siguranta.

Si acum ca am votat,astept cu nerabdare nationala:D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votat Lacul Cincis. Anul acesta sunt plecat prea mult de langa familie si fetelor mele le tot promit o iesire cu barca... Organizator D-ul Ferraru...pt ca oricand merg pe mana lui . Aduc si vinul promis !

Share this post


Link to post
Share on other sites

vad ca feraru nu voteaza.

stiu io de ce : cauta un porc pe care sa-l facem in prima noapte la rotisor afara....

nicule, daca nu gasesti si nu gasesti porc, facem o foca sau un urs, nu mai fi suparat ! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Avand in vedere ca am inceput sa va cunosc personal, as veni si eu la nationala. Am votat lacul Cincis. Nu am mai fost pana acum...din poze este superb. L-am votat pe IuliRX.

Zack, cu parere de rau votul tau nu va conta la final , daca citeai de la inceput vedeai ca se socotesc doar voturile celor care au mai fost . Cu siguranta ne vom bucura de prezenta ta , iar anul viitor ne vom baza si pe votul tau .

Edited by Danyx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am votat Cincis, si pe iulirx organizator. Pentru ca a fost prima propunere pe care nu am uitat-o.

As vizita si Cheile Nerei, dar nu mai vreau sa cad in plasa de anul trecut, cand a iesit altceva fata de prima alegere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na hai ca am votat si eu...

Cincis si feraru maestru de ceremonii (prietenii stiu de ce), asa ca.... tata Nicule tre sa te pui pe treaba, sa-ti scoti scaunele si boxele ale de 1 metru cub din pivnita si sa urle IMNUL VOLVO-CLUB la Cincis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am votat si eu tot pentru Cincis si Nea Nicu Feraru pentru ca :

1). E departe de casa, si o mare parte din farmecul intrunirii o face placerea condusului

2). Am auzit numai lucruri bune despre locatie, din poze... nah, nu prea e relevant ca sunt facute exact "cand trebuie"

3). Nea Nicu e un spirit tanar si sunt convins ca o sa faca el o scamatorie sa ne tina pe toti "pe varfuri" :rolleyes:

4). M-a speriat Iulica cu ursii de la Cheile Nerei si am auzit ca ursu' din doua labe te termina iar mie nu-mi plac aventurile de-o noapte ;D

Abia astept sa ne revedem !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na si ofticati-va....... repede cu ursul.... ce porcarie.....

Neaparat cu casti :)

De paste sunt acolo.... o sa va oftic cu pozele .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma vaad nevoit sa repet , nu voi lua in calcul voturile fara comentarii .

De ex. Lacul Belis are 1 vot iar Cheile Nerei are 2 voturi , dar nici un comentariu , cine a votat a facut-o degeaba pt ca nu le voi lua in consideratie.

Organizatorul, in schimb, il poate vota oricine , indiferent daca a fost sau nu la vre-o nationala .

Nu e cam aiurea sa votezi organizatorul (!!!) daca NU ai fost la nici o nationala?:)) Eu nu am fost la niciuna, prin urmare nu-i cunosc pe organizatori si capacitatile lor "organizatorice" => nu ma pot pronunta! In schimb, ma pot documenta despre o locatie (sau poate chiar o cunosc foarte bine!), insa daca nu am fost la nationala, nu pot sa votez o locatie? Nu cumva ar fi mai logic sa fie invers?

Eu vreau sa vin la nationala cu Volvo-ul meu intr-o anumita LOCATIE, nu sa votez un organizator... Sau poate facem un partid politic?:D

PS: Chiar daca acest vot nu conteaza, eu votez Lacul Belis. Mi se pare peisajul minunat, e si mai aproape de casa (pt mine)si nu am fost niciodata (suficiente argumente, desi egocentrice:D). Organizatorul nu-l votez.

Edited by Teodolitus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am votat Lacul Cincis pentru ca nu am fost niciodata in zona si traseul dus-intors propus de iurlix mi se pare excelent. Ca organizator am votat pe domnul feraru. Consider ca o sa facă o treaba excelenta chiar dacă nu v-a avea ocazia sa se plimbe cu mașina. Următoarea întrunire sa o alegem la minim 600 de km distanta de Hunedoara (nu de alta dar va trebui sa recupereze niște km buni.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e cam aiurea sa votezi organizatorul (!!!) daca NU ai fost la nici o nationala?:)) Eu nu am fost la niciuna, prin urmare nu-i cunosc pe organizatori si capacitatile lor "organizatorice" => nu ma pot pronunta! In schimb, ma pot documenta despre o locatie (sau poate chiar o cunosc foarte bine!), insa daca nu am fost la nationala, nu pot sa votez o locatie? Nu cumva ar fi mai logic sa fie invers?

Eu vreau sa vin la nationala cu Volvo-ul meu intr-o anumita LOCATIE, nu sa votez un organizator... Sau poate facem un partid politic?:D

PS: Chiar daca acest vot nu conteaza, eu votez Lacul Belis. Mi se pare peisajul minunat, e si mai aproape de casa (pt mine)si nu am fost niciodata (suficiente argumente, desi egocentrice:D). Organizatorul nu-l votez.

ca sa nu se inteleaga gresit :

problema - lumea voteaza , ce voteaza si , de venit , vin tot cei care au mai fost + inca 2-3 noi. (s-a ajuns anul trecut in situatia in care cei care au venit votasera in majoritate alta locatie, iar cei care au votat majoritar locatia, n-au venit. au votat 90 de oameni si au venit 30)

solutie : de votat voteaza doar cei care au mai fost pentru ca astia vin.

neajunsuri : nedreptatim 2-3 oameni care n-au fost la nici o nationala, insa vor veni acolo unde, poate, nu le convine. (io sper sa nedreptatim vreo 30 de nou veniti...)

avantaje : cei care vor veni, vor veni acolo unde chiar ei au votat in majoritate.

nimic nu e perfect, totul e perfectibil.

TOATA LUMEA E BINEVENITA ! indiferent de locatie, indiferent de dreptul de a vota !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu am votat Lacul Cincis.

Desi voiam sa merg la Cheile Nerei.

Pur si simplu mi-am placut ambele locatii.

Nu zic ca nu conteaza si locatia, dar nu credeti ca ar conta mai mult faptul ca unii dintre noi se vor revedea dupa 1 an?

Si, oricum, planuiti cumva sa fie ultima intalnire de apareti cu ciude d'astea?

Eu zic ca avem timp sa mergem si la Cheile Nerei, ca doar n-o pleca de-acolo!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.