Blondutza

Angel eyesuri pe volvo S40?

44 posts in this topic

Asta este nimic, uite aici fiță maxima cu TZ .

Lupe cu bixenon si DEMON EYEs biggrin.gif

104.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dap, la Rusi e destul de intalnit demon eyes-ul...Si eu vreau sa imi pun ...Ziceti ce vreti dar mie imi plac :lol:

Edited by larahau

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si politistilor le plac la fel de mult, parca era 600 ron amenda si ridicarea talonului pt lumini rosii/albastre pe fata . laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites
:lol: :lol: Tre sa inventam senzorul anti-politist care sa "bata " si dupa colt, cand il vede pe politai sa franeze masina si sa stinga "bradul de craciun" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normal acel "damon eye" presupune niste leduri in interiorul lupei (de obicei rosii), cand aprinzi faza scurta se sting acele leduri si lupa devine alba iar cand opresti faza scurta lupa devine rosie .

Oricum se pot comanda si albe iar atunci devin DRL si reduc bine uzura xenonului pt ca legea la noi spune ca trebuie sa mergi cu faza de intalnire pe drumurile expres iar acele leduri in lupa chiar lumineaza bine si ziua, adica se vede ca ar fii ceva aprins .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are cineva montatate DRL-uri? Sau ceva care sa inlocuiasca faza de intalnire? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da chiar asa?Are cineva pus asa ceva?

Ce idee mi-a venit mie in caprolleyes.gif In loc de HB3 pe faza lunga sa se monteze un H4 in asa fel incat prima faza ar lumina DRL,iar cea de a doua faza lunga.Ce parere ai,Bogdan?E viabila o astfel de solutie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da chiar asa?Are cineva pus asa ceva?

Ce idee mi-a venit mie in caprolleyes.gif In loc de HB3 pe faza lunga sa se monteze un H4 in asa fel incat prima faza ar lumina DRL,iar cea de a doua faza lunga.Ce parere ai,Bogdan?E viabila o astfel de solutie?

Aici apare prezentarea pe un v/xc-70

http://www.lighting.philips.com/in_en/consumer/carlighting/1_car_lighting/products_for_car/13_drl.php?main=in_en_consumer_lighting&parent=89083467512&id=in_en_car_lighting&lang=en

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are cineva habar cat ar ajunge si daca se gasesc pe la noi asa ceva.Pare ''audish'' style dar mergebiggrin.gif

Si inca o intrebare:Alimentarea de unde se face?

Se gaseste in Carrefour, costa vreo 300 si ceva de lei:)

Alimentarea se face de la baterie.

Un filmulet cu montajul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt cam kitsch... Mai bine niste leduri in pozitii. Apropo...volvo are din fabrica drl-uri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@zack-Imagineaza-ti cate leduri trebuie sa pui intr-o pozitie sa lumineze ca cele puse in bara.DRL au modele pentru America daca nu ma insel.

@Dinoco-Multam,ma voi duce sa le vad livewink.gif

Edited by vita_fresh

Share this post


Link to post
Share on other sites

In general masinile pentru America, Canada si daca nu ma insel Australia au drl-uri. La s80 drl-urile sunt cele pe care le-am incercuit in poze. Am inteles ca se pot programa pentru a se aprinde odata cu bagarea cheii in contact.

post-621-0-47666400-1300818682_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

astea nu sint angels eyes ? hai ca merg la o masina condusa de o fata frumoasa....:-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intradevar!O sa ii spun lu gagicamia sa isi puna pe masina asemenea ''eyelashes''laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si ceva buline negre mai merg pe Mazda 3 rosie laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Indeed!laugh.gif

Revenind la topic:Ce parere ai de acele DRL de la Philips?Mi unu imi plac pentru ca au si functia aceea de a se stinge cand aprinzi pozitiile.

Edited by vita_fresh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu le-am facut sa scada in intensitate cand aprinzi pozitiile, am pus pe un Leon .

Sincer nu prea sunt 100% de acolo, adica nu au curbura originalelor de pe S6 dar sunt o alternativa mai ieftina .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now