Heimdallr

Compatibilităţi între modele

333 posts in this topic

V70 si S60 sunt aceiasi masina in partea din fata deci impart aceleasi componente, S80 insa e altceva .

Cutie cu 6 trepte nu cred ca se poate pune dar poti incerca ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poti pune farurile de facelift, stopuri, spoilere, chestii de design, alea merg fara probleme, eu am avut faruri de facelift la V70, deci se poate, treaba este de pret, e destul de scump de facut un facelift ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sincer iti recomand sa inveti VADISul, gasesti acolo raspuns la toate intrebarile tale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca cine se gandeste sa faca modificari la masina lui se bazeaza numai pe forum nu este bine

Daca toti ar vrea sa modifice ceva la masina si o sa vina cu multe intrebari aici,cei care au Vadis sau Vida si l-au invatat nu de placere poate de nevoie tre sa caute sa va raspunda voua

Daca raspunsul nu este pe masura atunci sigur vine noroiul peste ala care a vrut sa ajute

Daca te intereseaza o anumita piesa s-o schimbi si ai gasit de S60 sau 80 spune piesa si codul si ce te mai doare la sectiunea V70 si poate unul din cei care au invatat Vadis-ul te va ajuta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo tizule mi-ai placut, ai o bere de la mine cand ne vedem ;D

@Heimdallr crezi ca avem timp sa cautam prin VADIS rezolvam problemele altora?  Eu abia am timp sa mananc intre telefoane, ajut lumea care ma suna de pe forum, dau sfaturi la greu dar nu ma pune sa caut in Vadis rezolvarea problemelor tare ca nu ai tu chef sa inveti vadisul .

Pune burta pe carte (Vadis) si nu o sa-ti para rau .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai care ai blocat subiectu` ca nu e frumos ;D

Stiu ca este greu sa folosesti functia cautare, toate intrebarile pe care le-ai pus pana acum au fost discutate si rasdiscutate, daca tu tot intrebi acelasi lucru de 1000 de ori este normal sa ma enervez, de la discutiile despre navi pana la volanta dual mass toate subiectele au fost dezbatute, daca stii sa cauti gasesti raspunsul .

Eu vb la telefon ca asta e jobu si daca observi scriu destul de mult in aria tehnica nu la caterinca, dar cand tu scoti perle de genul :" OK... OK... dar dacă toÅ£i îl învăÅ£ăm, forumul rămâne pentru bancuri, poze ÅŸi afaceri cu dezmembrări?"  ma apuca toti dracii, adica e greu sa inveti VADISul si ar fii bine sa-ti dea altii rapsunsurile la toate bazaconiile.

Inca o data, pune mana si invata sa folosesti VADISul si o sa gasesti compatibilitatea intre modele pt ca nu e nimeni obligat sa-ti raspunda tie la intrebari desi ti-am tot raspuns la intrebari .

Hai sa pun o compatibilitate interesanta, se poate pune bord modelul nou (care nu se mai strica)  in loc de bordul pana in 2004 care se tot strica ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

cine intreaba este prost pentru 5 minute. cine nu intreaba ramane prost pt. totdeauna.  :thumright:

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si ia zi mai Chuck cine raspunde cum este ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai sa pun o compatibilitate interesanta, se poate pune bord modelul nou (care nu se mai strica)  in loc de bordul pana in 2004 care se tot strica 

Hai sa pun o compatibilitate interesanta, se poate pune bord modelul nou (care nu se mai strica)  in loc de bordul pana in 2004 care se tot strica 

:D;D:D;D

al meu INCA nu s-a stricat

poate fiindca e partea ceealalta

:D;D:D;D:D

si vine curentul invers

:D;D??? ??? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiu mai Feraru ca am vb cu Alin si am ajuns la aceiasi concluzie, la tine toate e invers care este ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si ia zi mai Chuck cine raspunde cum este ?

scurta e durerea, si vesnica-i bucuria.  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

In Vida nu apare nimic despre telecomanda la HU-xx,numai RTI si parking heater au remote

Share this post


Link to post
Share on other sites

Codul 8696042 de pe situl de acc este pentru rti remote in vida,daca ai rti tre sa ai telecomanda aia

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai nu functioneaza la radio este numai pentru rti, deci se poate remote numai la rti nu si la hu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala nu e senzor de IR. E senzor de lumina (IL). Cand e lumina afara iti face contrast maxim in bord, iar cand e intuneric afara te lasa pe tine sa reglezi contrastul la bord.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte tare

Da oare nu era mai simplu sa ia informatia de lumina de la sun senzor-ul legat la CEM pe CAN,de ce au mai pus un senzor in hu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte tare

Da oare nu era mai simplu sa ia informatia de lumina de la sun senzor-ul legat la CEM pe CAN,de ce au mai pus un senzor in hu?

Nu, pentru ca cel de soare se ocupa numai cu controlul climei. Daca era pus in acelasi loc, cand treceai pe langa o lampa stradala ti se tot marea contrastul la bord. De aia e pus jos ca sa nu fie afectat de lumina stradala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e ba nici un senzor acolo, acolo e mosorul ! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai si ce sa comanzi de la ea? TVul de la masina vecinului ?

Telecomanda de la RTI e alta, seamana dar nu rasare .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merge telecomanda aia la radio,nu m-am uitat unde trebuie sunt 2 coduri diferite de piesa unul este pentru rti si unul pentru rti/tv cum spune Bogdan

Dar chiar daca nu ai TV merge telecomanda ai de pe eBay la radio

In vida spune ca este disponibila ca optionala,atasat design&function

E bun codul asta 8696042

aum.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glumesti nu ?

Ce pachet de drumuri grele ?

Scutul e de plastic ca la S60 si e acelasi singura chestie "grea" e o bucata de aluminiu care se pune sub bara fata/spate, rolul e strict estetic ca de strambat se stramba instant .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu exista pachet de drumuri grele la Volvo ca nu e Reno, ti-am mai zis nu exista scut de metal nici la XC70 decat aftermarket, oricum nu merita pt ca nu poti sparge baia de ulei la V70, pur si simplu cadrul motor este mai jos decat baia de ulei astfel orice obstacol se opreste in cadrul motor, doar sa nu cobori bordura si din balans sa lovesti baia de ulei, aia se poate dar altfel e imposibil .

XC70 AT a fost un concept car si atat .

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu zic sa iei o foaie de doi s-o sudezi de lenjeroane, dai cu niste antifon pe ea si nu mai ai probleme cu cainii. ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now