zippy

unlimited naughty a ajuns unde ii era locul,aici.....

18 posts in this topic

Deci, sunt dator de pe 7 septembrie,dar mai bine mai tarziu decat niciodata,cu niste poze la noul intrat in club: s 60-ul castigat la concurs nu mai sta prin parcuri de masini, a preferat sa vina la Campulung si sa stea in fata unui bloc,langa un v 40 mai batriior.I-am pus stickerul cu volvo,dar nu i-am mai facut poze dupa,am doar poze cu ea dupa ce i-am dezlipit inscriptia cu "I'm unlimited naughty",pe care nu mi-o pot atribui eu.....post-228-0-26891000-1318184687_thumb.jpgpost-228-0-40493700-1318184706_thumb.jpgpost-228-0-89784400-1318184713_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa-ti traiasca si s-o stapanesti cu placere!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Urgent niste jante de aliaj :laughing4: :laughing4: !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Urgent niste jante de aliaj :laughing4: :laughing4: !

La primavara dragule,acum ma uit la cauciucuri de iarna sa le pun pe table,sa ramana pe ele, r 16 de vara de pe asta le pun pe niste aliaje ale lui v 40 si la primavara o incalt cu totul pe asta....

Sa-ti traiasca si s-o stapanesti cu placere!!!

Multumesc si am sa incerc sa fac cum spui tu in semnatura.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

La primavara dragule,acum ma uit la cauciucuri de iarna sa le pun pe table,sa ramana pe ele, r 16 de vara de pe asta le pun pe niste aliaje ale lui v 40 si la primavara o incalt cu totul pe asta....

Multumesc si am sa incerc sa fac cum spui tu in semnatura.....

Sa o stapanesti sanatos !

:hello::hello2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa o stapanesti sanatos si sa te duca in siguranta oriunde vrei tu! :glasses9:

Frumoasa tare!!! :headbang::hello2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-o stapanesti sanatos! Care-s primele impresii?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Zippy,

Sa stapanesti sanatos S60-ul! Daca ai ceva intrebari sau vrei mai multe info despre S60 da-mi un semnal. De asemenea, daca vrei sa achizitionezi roti de iarna de asemenea pot sa iti spun ce m-am hotarat eu sa iau.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc dragilor! @tudor: sincer,la tinuta de drum parca ma impac mai bine cu v-ul,sa vedem dupa vreo 10000km,acum abia am depasit azi 1000 km....... Curbele care le luam cu 120 cu v-ul nu am putut sa le iau cu 100 cu s-ul.... sincer mi-a fost FRICA.... obisnuinta poate...

@maverick ; la ce te-ai gandit? Pe asta o foloseste mai mult sotia,naveta de 1.5 km la servici si inapoi.......:):):).... Am vazut kleber la 400 ron,205/65/16, tu ce iti iei?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut zippy,

215/55/R16 Dunlop Winter Sport 4D pe jante de tabla (2.800 RON cauciucurile + 2.000 RON jante tabla Volvo R16 cu capace) - desi in cartea masinii merg pana la 195 ca latime (inclusiv 205), in CIV/omologare merg doar 235, 215/50/R17 sau 215/55/R16 - in Romania orice este posibil. Daca baietii veseli fac controale si nu ai cauciucuri omologate, e nasol (omologate de RAR si respectiv inscrise in CIV).

La viteza in curbe sta foarte bine - e vorba de obisnuinta - DSTC pe S60 2010- are vectoring control - in momentul cand simte ca iesi de pe traiectorie corecteaza singura traiectoria - iti spun din patite.

Eu de asemenea sunt adeptul ca singurul contact dintre masina si carosabil sunt cauciucurile - si nu ma joc aici mai ales iarna, indiferent de carosabil, sub 7 grade Celsius.

Edited by maverick

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zippy nu poti pune 205/65/R16 pt ca sunt mai inalte cu 13mm adica sunt mai mari cu ~5%, dimensiunea standard la Volvo S/V60 este 215/55/R16 sau 205/60/R16 .

@MAV ai dat bine rau pe anvelope, le-ai luat pe sub mana de la Andy ? :D

La jante a fost cam scump pt ca 4 jante noi sunt de la 880 lei la 1250 lei (aceiasi firma evident) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun venit in club ! De abia astept sa vad si eu masina pe care a spalat-o Bety si pe care a condus-o Mos Craciun Danyx ... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zippy nu poti pune 205/65/R16 pt ca sunt mai inalte cu 13mm adica sunt mai mari cu ~5%, dimensiunea standard la Volvo S/V60 este 215/55/R16 sau 205/60/R16 .

@MAV ai dat bine rau pe anvelope, le-ai luat pe sub mana de la Andy ? :D

La jante a fost cam scump pt ca 4 jante noi sunt de la 880 lei la 1250 lei (aceiasi firma evident) .

Anvelopele sunt gratis de fapt de la Andy, cu conditia sa ii fac reclama pe forum si sa le dau inapoi peste 3 ani - multumesc frumos Andy!

Jantele sub 2.000 RON cu capace noi de la Volvo nu am gasit - la care "aceeasi firma" te referi?

Edited by maverick
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Marius, masina asta e rosie, masina condusa de Danyx si Betty era alba :D

@MAV si pe tine te-a pacalit Andy cu oferte dinastea ? Mie mi-a dat 4 jante pe 18 " la V70 ca sa-l vorbesc de bine :D

Da-mi un cod de producator de pe jante si iti explic mai multe .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Marius, masina asta e rosie, masina condusa de Danyx si Betty era alba :D

@MAV si pe tine te-a pacalit Andy cu oferte dinastea ? Mie mi-a dat 4 jante pe 18 " la V70 ca sa-l vorbesc de bine :D

Da-mi un cod de producator de pe jante si iti explic mai multe .

Masina asta ar fi trebuit castigata de cineva de aici,dar eu zic ca e bine si asa,pana la urma si-a gasit locul....printre voi!

Anvelopele sunt gratis de fapt de la Andy, cu conditia sa ii fac reclama pe forum si sa le dau inapoi peste 3 ani - multumesc frumos Andy!

Jantele sub 2.000 RON cu capace noi de la Volvo nu am gasit - la care "aceeasi firma" te referi?

Ii fac si eu publicitate lui Andy,daca imi da un set de iarna nou....... mai ales ca in oras e singura si cam toti intorc capul dupa ea, sau poate dupa soferita ei .....:):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate intereseaza pe cineva

post-137-0-94734200-1318578708_thumb.jpg

Edited by Maurice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumim Maurice,

Este foarte bine de stiut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now