zippy

Ce s-a mai stricat azi la maşină, cu sau fără vina ta?

1,484 posts in this topic

Ce sa cauti la Primus ? AGER Service nu-ti mai place ? (www.autoglas.ro)

Share this post


Link to post
Share on other sites

In plus mai nou, la Primus scrie China pe el :D

Edited by agr350r

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eroare de airbag se numeste stricaciune? Ei bine mi s-a aprins beculetul dupa ce cineva s-a sprijinit mai tare in partea laterala a scaunului ( asa cred ) am impins eu pe acolo dar eraorea tot trebuie resetata. Bafta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intr-un final a cedat parbrizul. :slap: O fi de la piatra aia ...?? :rant: :rant:

Care stie cam cat costa unu? E chel ... fara nici un fel de senzori sau alte dotari :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

in jur de 1000 - 1200 lei Saint - Global sunt unele dintre cele mai bune si cele mai vandute!

Am uitat sa specific, in pret ai si montajul asigurat :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

in jur de 1000 - 1200 lei Saint - Global sunt unele dintre cele mai bune si cele mai vandute!

Dane, e Saint Gobain :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aolooo, stau la tara, deh :P

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

in jur de 1000 - 1200 lei Saint - Global sunt unele dintre cele mai bune si cele mai vandute!

Am uitat sa specific, in pret ai si montajul asigurat :D

Scump domnule, scump!! :(

Mai merg cu el o vreme asa. :)

Edited by badgogo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si mie mi se pare scump,avand in vedere ca un prieten a schimbat la A4 cu senzori ploaie/lumini cu vreo 5-6 milioane,nu mai stiu exact,cu tot cu montaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scump domnule, scump!! :(

Mai merg cu el o vreme asa. :smile:

Sunt sigur ca daca , cauti vei gasi mai ieftin. Parerea mea :smile: Edited by Vita_Fresh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ieftin dai, ieftin primesti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ieftin dai, ieftin primesti :D

Adevarul este ca daca acelasi produs il gasim in doua locuri diferite, il cumparam pe cel mai scump, nu? :D :D :D Hai ca esti tare Dane :hammer: :hammer: :hammer: .

http://parbrizbucuresti.ro/volvo.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu vorbesc de producator. Normal ca vei gasi si mai ieftin, dar poate alt producator :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astazi mi s-a dezlipit oglinda retrovizoare centrala (cea lipita de partbriz). Cu ce as putea sa o relipesc? Exista o solutie speciala? Daca da, sa fie BUNA :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi am observat si eu o crapatura in parbriz, in adancime - Casco + Primus, ca e parbriz cu City Safety atasat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce sa cauti la Primus ? AGER Service nu-ti mai place ? (www.autoglas.ro)

Merge si la parbrize cu city safety atasat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai nu tot sticla aia e ? Ca doar nu fabrica VOLVO parbrize ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prefer la Primus deoarece pana acum nu am avut probleme si prefer ca City Safety sa isi pastreze functionalitatea si in continuare - asa am garantia ca merge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi-a palpait putin becul pe dreapta la xenon...si acum s-a oprit de tot. Am mesaj in bord ceva de genul...dipped bulb.Totusi eu stiu ca un xenon nu se arde dintr-o data.....ci isi transforma lumine in culoare rosiatica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi-a palpait putin becul pe dreapta la xenon...si acum s-a oprit de tot. Am mesaj in bord ceva de genul...dipped bulb.Totusi eu stiu ca un xenon nu se arde dintr-o data.....ci isi transforma lumine in culoare rosiatica.

Ba se arde! Ca isi pierde din intensitate este o alta poveste :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Credeam ca becul cu xenon nu se arde dintr-o data....in fine. Ce bec imi trebuie si cu ce tip de lumina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce cauti sa schimbi becul ? Poate este balastul defect .

Share this post


Link to post
Share on other sites

As incerca sa mut becul de pe stanga pe dreapta. Cum se scot becurile cu xenon? Ce trebuie dat jos?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi am tras de mufe...cand aprind xenonul becul se aprinde putin...se inchide...iar se aprinde putin dupa care se stinge. O fi un contact imperfect? As suspecta un contact de la bec....aburindu-se o perioada de timp farul pe interior ma gandesc sa nu fi oxidat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am schimbat becul...era crapat in interiorul farului si daia "licarea". Mi se pare ca are o tenta ceva mai galbuie fata de cel de pe stanga. Am luat tot Philips...d2r.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now