feraru3333

Intrunirea Nationala 2012

373 posts in this topic

01. Avx

02. Midnight Caller

03. ValiU

04. Agr350r

05. IulirX

06. Matrixxx

07. Feraru3333

08. Vita_Fresh

Am sa incep sa ma reinteresez care ar fi ok un Hotel/cabana in zona! Din cate imi aduc aminte erau foarte multe in constructie dar si multe lasate in paragina! Deci, s-au mai schimbat lucrurile pe acolo. Oricum in functie de cati ne strangem pana la sf lunii aprilie (zic eu ca este o data limita decenta), putem alege si locul de cazare.

Edited by Matrixxx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu sunt pentru Slanic! Deci 08.Vita_Fresh

Asta inseamna ca astept coloana ce se formeaza din sud pe la mine prin zona :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am incredere in voi sa alegeti un loc care sa fie pe placul tuturor! Eu aleg -01. Ma pot hotara in ultima zi daca e sa vin. Pana atunci mai avem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce facem la o "nationala"

lucrurile se petrec cam asa

vineri -dupa citeva sute de km de condus prin tara-se ajunge cam dupamasa

daca ajungi mai repede stai cu cei care au ajuns mai repede la discutii

si ghici despre ce sunt discutiile

despre masinile noastre

se ia cina si se bea un pahar ,doua trei ,si ghici despre ce se discuta?

despre masinile noastre

simbata dimineata dupa ceai cafea bla bla,se discuta tot despre masinile noastre

uni afara in fata lor alti chibiteaza si asa mai departe

care mai are la el un vida ppc mms bbe ddy ssh etc, il pune pe masinile colegilor si fac ce pot si ei acolo

totul contra cost ,adica o stringere de mina

se ia prinzul pe undeva se viziteaza ceva -daca exista in zona-si pina inainte de cina se repeta faza cu masinile

s-a intimplat de au trebui reparate -pe loc unele masini- si cine afacut reparatia? tot baietii sufletisti contra o stringere de mina

duminica dupa cei, cafea etc,inainte de ramas bun,care mai are de discutat despre masini este binevenit

ca la cina de simbata seara mai si dansam ,ca vineri seara unii se mai pilesc etc face parte din partea de socializare -la care nimeni nu este obligat sa participe-

cam asta se petrece in mare la o "nationala"

la o "intermediara" lucrurile stau la fel numai ca sunt -nu este neaparat nevoie - mai putini

ma dor destele de cit am scris :P

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu votez cu Slanic Moldova , din pacate nu cred ca pot ajunge dar , .....poate face cineva un streaming ..... asa vom putea macar , noi cei care nu putem veni , sa fim 1 pic mai aproape de voi .

Bafta , si sper sa curga macar 1 RedBull in amintirea mea ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

01. Avx

02. Midnight Caller

03. ValiU

04. Agr350r

05. IulirX

06. Matrixxx

07. Feraru3333

08. Vita_Fresh

09. musashi1973

10. Laura

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.hotelteleconstructia.ro/ro/index.html

Acesta cred ca ar fi cel mai indicat hotel din zona! Are 21 de camere si un gabarit maxim de 50 persoane! In schimb preturile sunt putin mai saltate! Consider ca trebuie sa tinem cont si de igiena, mancare buna, lenjerii curate, etc.....

Dupa ce ne vom hotara cati suntem, voi suna si voi negocia cu ei pentru inchirierea intregului hotel si la o suma acceptabila si accesibila tuturor pentru perioada ce va urma sa o hotaram pentru plecare!

Share this post


Link to post
Share on other sites

de obicei am fost cam 30 masini -in jur de-

21 camere sunt cam putine

zic eu

mai cauta una linga si e ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asadar, Pe locul 11 sau cat o fi, Marius Daniel. La Slanic Moldova.

Dar trebuie sa vedem si de un hotel mai mare, daca se poate. Sau inca unul mai putin scump ( ca sa fie o optiune si pentru buzunarele mai stramte dar si pentru intarziati ) , situat foarte aproape de cel propus.

Va spun eu ca daca stabilim totul din martie, nimeni nu va putea invoca lipsa de bani pentru ca e prea scump hotelul. E timp destul sa adune banutii. Bineinteles, se va da un avans, ca sa putem arvuni locul. Nu uitati, ca in perioada respectiva e plin sezon de nunti dupa postul Sfintei Marii, deci oamenii se arunca din vreme sa rezerve astfel de locatii. Evident, vorbind din timp, putem obtine unele reduceri, ceea ce e un alt avantaj.

Apoi, va fi timp destul sa vorbim si despre ce vom face acolo. Sunt convins ca vor fi multe propuneri si dezbateri pe tema petrecerii timpului,

Brrr... ce-mi place... Nationala 2012 a inceput !

Edited by Matrixxx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie imi place http://hotelnemira.ro/en . Are 36 de camere + 4 apartamente.

Camera dubla :150lei

Camera dubla superioara :200lei

Camera dubla de lux:250lei

Apartament:300lei

sejur pentru 2 persoane (estimativ)

Drum dus intors = 600 km = 40litri combustibil = 230 ron

Cazare 2 nopti = 300 ron

Mese = 300-400 ron

Diverse = 200 ron

TOTAL estimativ = 1100 ron (minim) in principiu ar trebui cam 1400 ron pentru o familie de 2 persoane, parerea mea. (cam un salariu...)

"Solistii" se pot grupa cite doi....

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie imi place http://hotelnemira.ro/en . Are 36 de camere + 4 apartamente.

Camera dubla :150lei

Camera dubla superioara :200lei

Camera dubla de lux:250lei

Apartament:300lei

Si mai frumos si mai mult ca sigur suficient ca si capacitate de cazare. Cum am putea sa ne interesam de parcare ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

hotel nemira slanic....

Ia uite parcare, sefu'

sejur pentru 2 persoane (estimativ)

Drum dus intors = 600 km = 40litri combustibil = 230 ron

Cazare 2 nopti = 300 ron

Mese = 300-400 ron

Diverse = 200 ron

TOTAL estimativ = 1100 ron (minim) in principiu ar trebui cam 1400 ron pentru o familie de 2 persoane, parerea mea. (cam un salariu...)

"Solistii" se pot grupa cite doi....

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah, cum de l-am omis? Este foarte misto la Nemira! Propun pentru acest hotel.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si nu stiu de ce, insa cred ca mi-am gasit "excursia" de simbata.... :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cam in drum( cel putin asa pare in poza ) parcarea aceea, dar nu e asta baiul. Mi-a placut mult parcarea de la Izvorul Muresului ( lui Dany cred ca nu :( ), era retrasa din sosea, nu venea nimeni din afara sa parcheze acolo. Oricum, ar fi cazul sa ocupam si noi odata un hotel intreg, sa nu ne mai trezim cu musafiri nepoftiti la masa sau la petrecere, care sa ne dea muzica mai incet, sau sa puna aceeasi piesa de 5 ori...( Matrixxx stie :P ). Sa putem sa ne desfasuram in voie, sa ne punem amprenta covarsitoare asupra evenimentului din locul respectiv.

Iar de balcoanele acelea de la strada sa vad atarnand un baner imens cu "Volvo-Club - Intrunirea Nationala 2012" !

Share this post


Link to post
Share on other sites

este o statiune inchisa, sunt niste carari pe munte aceste parcari pe care daca parchezi masinile pe ele, le vei mai misca numai atunci cand vom pleca acasa, in schimb o vom lua la pas pentru plimbari. Va fi o placere.....

Edited by Matrixxx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma rog, ideea e ca nu ai unde merge cu masina decat pana la drumul forestier pentru un eventual gratar! In rest, ai parcul aproape, izvoarele de asemenea la 2 pasi, evident fiind o zona interzisa accesului cu masina :D , carciuma ori in incinta hotelului ori prin apropiere, nu va ganditi ca este o super statiune de lux de vre-o 10km patrati :D

Este o statiune pentru relaxare, unde sa uiti de mama de tata de catel de purcel si evident de grija masinii.

Legat de distanta, sunt vre-o 350 km din Bucuresti pana acolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am rugamintea sa păstrăm acest topic cat mai la subiect si sa nu facem si aici un talmes-balmes!

Va multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va rog frumos, cit mai putine postari Off-Topic, stiu ca este un subiect fierbinte, dar e pacat sa dam avertizari tocmai pe topicul Nationalei.

Daca intra si alti useri noi, sa poata citi totusi ce se hotaraste pe-aici...deja e o euforie totala, cu intermediare si alte Pm-uri publice.

Multe posturi vor fi sterse, fara suparare.

Hai, sa facem o Nationala frumoasa si anul asta !

Share this post


Link to post
Share on other sites

01. Avx

02. Midnight Caller

03. ValiU

04. Agr350r

05. IulirX

06. Matrixxx

07. Feraru3333

08. Vita_Fresh

09. musashi1973

10. Laura

11. Mariusdaniel

12. Dani_dy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca sunt in tara vin si eu. deocamdata nu stiu cand va fi plecarea mea, de obicei este la inceputul lui septembrie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now