feraru3333

cum promovam.........

25 posts in this topic

astept idei de promovare a ASOCIATIEI VOLVO CLUB ROMANIA

in spatiul virtual si in afara lui

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca ar trebui sa ne gandim intai in randurile cui se doreste promovarea asociatiei.

Si pentru ca raspunsul cel mai evident este "in randurile posesorilor/iubitorilor de Volvo", trebuie sa mergem acolo unde-i gasim.

Poate cu ajutorul colegilor din reprezentante/service-uri autorizate, ar fi o solutie.

Am putea face niste flyer-e si sa-i rugam sa dea unul fiecarui vizitator al show-room-ului sau service-ului, odata cu alte documente/facturi/acte etc. Sau macar sa ne lase sa le punem undeva la vedere in sediile lor (sala de asteptare, zona de facturare etc.)

Nu imi mai amintesc cine sau unde, dar cineva de pe forum spunea ca la inceputurile forumului punea invitatii pe masinile Volvo pe care le intalnea prin oras. Am putea face si ceva de genul asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu imi mai amintesc cine sau unde, dar cineva de pe forum spunea ca la inceputurile forumului punea invitatii pe masinile Volvo pe care le intalnea prin oras. Am putea face si ceva de genul asta.

Nu la inceputurile forumului ci , acum 2 ani daca nu ma insel , orice volvo pe care il intalneam primea sub stergatoare o astfel de invitatie din partea mea :smile:

post-66-0-11198300-1330785451_thumb.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

danyx

adapteaza textul,pune-l in .pdf sa putem fiecare sa-l dam "jos" si sa-l punem pe un volvo cind il vedem in parcare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dimensiunea normala este a unei carti de vizita (87 / 50 mm) . Spuneti-mi textul care sa fie cel putin la fel de simplu , modific si voi posta un pdf cu 12 bucati ( foaie a4) pe care o puteti printa dupa care o puteti taia .

As propune ......CEVA ( nu stiu ce ) celui care aduce in club cel putin 10 noi membrii, .... o recompensare , o diagnoza free , o diploma , .....un card de membru special , .....o medalie , ...un sticker , ....nu stiu acolo CEVA care sa recompenseze cumva faptul ca prin acel cineva asociatia s-a imbogatit cu 10 noi membrii.

Ce ziceti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi cer scuze Danyx, cum ziceam am retinut ideea dar nu am retinut ca despre tine era vorba. Oricum, o idee excelenta, atunci ca si acum.

Cred ca si textul acela ar fi suficient, avand in vedere ca forumul si asociatia sunt "prieteni", vorba lu' Facebook. Ideea ar fi sa vina cat mai multa lume pe forum, iar membri noi eventual sa primeasca automat in mail-ul de bun-venit si cateva cuvinte legate de Asociatie si un link direct catre sectiunea dedicata ei pe forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate invitatiile ar ajuta sa avem mai multi membri, dar nu cred ca ar fi vreunul de acord sa devina membru si sa cotizeze, fara sa stie nimic despre asociatie si club! Parerea mea!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aveti totala dreptate despre partea cu cotizatia. Momentan insa, Asociatia este doar creata si se contureaza citeva idei. Nimic concret si demn de a fi pus aici, public. Rabdare, se vor face toate, orice inceput e mai greu.

Cei citiva membri care au cotizat au facut-o doar din pura dorinta, fara a cere nimic in schimb. Nici ei si nici cei care au retineri nu sint de blamat.

Cum apare un program, o idee demna de atentia tuturor, se va arata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru promovare!

Vreau eu sa imi imprimati pe un tricou ceva cu asociatia si volvo-club.

O sa imi cumpar eu un tricou pentru bicla.

Eventual si ceva usor pe care sa il pot monta/demonta usor pe/de pe cadrul bicicletei. Ceva gen protectiile de bicicleta.

La intalnirea de la polivalenta o sa va arat ce vreau.

O sa va comunic dimensiunile.

Edited by ValiU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragilor, orice idee e binevenita.Cu cit propunem si apoi vom face, vom atrage mai multi membrii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai si tu un off cu hartile alea :evil5:

:laughing7:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. Cumva şi în legătură cu ceea ce doreşte ValiU, o modalitate bună de promovare ar fi tipărirea de tricouri cu sigla/siglele forumului. Pentru asta puteţi lua legătura cu cei de la tu.ro care fac o treabă bună. Avantaje - sigla (modelul tricoului) este văzut de toţi vizitatorii site-ului tu.ro (şi nu-s puţini), tricourile sunt confecţionate doar la comandă, calitatea fiind foarte ok şi nu în ultimul rând, fiecare tricou vândut aduce 10 lei în contul celui care a încheiat convenţia (presupun un moderator al forumlui).

@ValiU - pentru concursuri ţi-aş recomanda totuşi să foloseşti tricouri specializate de ciclism. Nu cred că va produce cineva un singur tricou de ciclism (oricât mi-aş dori asta). Dacă ai un model anume şi vrei mai multe bucăţi îţi pot trimite detaliile unei firme (de prin Deva parcă) care face echipamente sportive, inclusiv pentru ciclism, sau poţi căuta pe forumul bicicliştilor după informaţie despre producătorii de echipamente specializate la o calitate acceptabilă. Nu în ultimul rând, poţi căuta pe ebay tricouri Volvo-Canondale (de prin 1999) echipă la care a debutat printre alţii şi Cadel Evans :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu ma gandeam sa imi imprim cate ceva pe un tricou deja existent, desigur, un tricou special pentru ciclism.

Recunosc, nu stiu daca se poate imprima pe orice tricou dar o sa ma informez si despre asta

Multumesc pentru info si site. tu.ro

Foarte util\

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca vreti sa facem cu flyer-e, eu pot sa pun si in orasul meu adica in Resita care am vazut destul de multe masini volvo si sunt sigur ca multi nu stiu de forum.eu sunt mai nou venit dar daca e sa pot ajuta cu ceva asi face tot ce pot, anul acesta am participat si la un rally sprint , un campionat regional cu volvo meu si puteam sa fac ceva cu niste flyer-e pe la concurs si ceva stickere pe masina :) la concurs or fost si benare cu opel club si stickere.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Interesanta ideea cu flayere ca si cele cu stickere si tricouri. Ma intereseaza. Cum pot deveni membru cotizant ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

contacteaza-l pe feraru3333

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are cineva o poza cu sigla volvo-club.ro si una cu asociatia?

Imi trebuie sa pun pe tricoul de bicla

Daca puteti cat mai repede. Trebuie sa ma ocup zilele astea

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gata-i si tricoul.

Din pacate nu arata nici pe departe asa cum imi doream.

Prima greseala: am alocat foarte putin timp acestui lucru si asta se vede;

a doua greseala: cei care l-au facut nu au depus nici cel mai mic efort sa faca ceva frumos.... din pacate...

Au aruncat acolo niste printuri si gata.

L-am facut la Unirea.... nu recomand.... si nici nu merita sa fie recomandati pentru "efortul depus" de ei.

Iata si tricoul:

post-135-0-47478400-1336758945_thumb.jpg post-135-0-88105100-1336758979_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei, nu-i chiar asa de rau. Important e ca maine, duminica 13 mai 2012, o sa porti cu mandrie acest tricou la Prima Evadare. Iti doresc spor la pedalat si te astept la finish cu cine mai doreste sa vina la Snagov. Chiar, cine mai doreste ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aveam si o hartiuta pentru accesul in parcare, pentru vizitatori dar nu am cum sa vi-l dau :(.

Sunt obosit acum... nu pot sa mai alerg cu masina. :(

Sunt sigur ca te descurci tu sa intri acolo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ehei, ce frumos a fost ! Prietenul nostru ValiU a purtat cale de peste 53 de km. tricoul cu Volvo-Club.

Asadar, prima promovare la un eveniment de mare anvergura, la un concurs cu mai bine de 2.100 de participanti. Impreuna cu insotitorii, estimez ca azi la Complexul Astoria din Snagov au fost mai bine de 4.000 de oameni.

Felicitari Vali ! Mai ales ca ai concurat pentru echipa Volvo-Club. Asta da promovare !

post-677-0-30633300-1336925049_thumb.jpg

post-677-0-14639700-1336925070_thumb.jpg

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

facebook, twitter, deobicei retelele de socializare. PS: din pacate pe tricou nu este prea vizibila logo-ul clubului si este pozitionata gresit. trebuia sa-l pui undeva in zona pieptului, sau pe spate.

ahhh, scuze, doar acuma am observat ca este pusa in marrrreeee pe spate. My fault :), si scuze de critica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu a putut fi pus mai sus pentru ca exista ceva pe acolo si s-ar fi "contopit" .... sau eventual topit.

Din pacate asta s-a putut face pe tricoul asta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites