Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Volvolino

Service foarte bun in Bucuresti!

43 posts in this topic

Va salut!

Cine are nevoie de un Service extrem de serios, oameni "omenosi", Mecanica, Electrica, Tinichigerie - Vopsitorie, ITP, piese originale Volvo sau aftermarket bun (la alegerea clientului), vi-l pot recomanda cu mare drag.

Am avut masina in acest service, raport pret/calitate f bun, si oameni foarte de treaba...ceea ce in Bucuresti gasesti din ce in ce mai rar!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unde mai exact? Cine sunt? Detalii despre lucrare?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda....asta se numeste reclama mascata :evil6:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, este reclama, nu am de ce sa ascund asta....atata timp cat sunt oameni de treaba si au servicii bune, ce e rau in asta?! :) Sunt sigur ca exista membrii care au nevoie de asa ceva...asa ca SHARE! Cine vrea detalii, poate sa-mi ceara detalii pe email, asta ca sa nu fac "reclama mascata" pe fata! Iar lucrarea a fost schimbat kit ambreiaj cu tot cu volanta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu de ce, da' imi cam miroase treaba asta... Omul mai recomanda si pe alt thread un "service super", dar nu da nume, nu da date de contact.

In alt thread vinde piese auto, dar fara site, fara date de contact, descriere, denumire, nimic...

Restul il decideti voi singurei :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Omul" vrea sa ajute, stiu ce inseamna Volvo si ce inseamna pasiunea pt Volvo. Asa cum spunea cineva "decizia va apartine"! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca vrei sa ajuti, ajuta cu date complete, locatie, nume, detalii, numere de telefon, eventual cateva preturi.

Daca privesti invers lucrurile, hai sa zic si eu ca "moama, am gasit rosii naturale, crescute doar cu balegar, la 3RON kilogramul, vi le recomand !!!"... pauza.

Sper sa intelegi ideea :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am inteles ideea foarte bine...dupa cum ai observat sunt NOU pe aici si nu prea stiu cum se procedeaza...iar detaliile nu stiu ce importanta ar avea...sau ma rog, normal ca au!!! Banuiesc ca daca ar aparea unul pe FORUM si ar incepe sa "turuie" cu nume, telefoane, preturi si alte chestii, ar fi lipsit de orice incredere si seriozitate. Pot sa ajut, in limitele fiecaruia (pt ca oricine are limite, chiar daca sunt unii care promit "luna de pe cer"), si imi place sa o fac treptat.

Si acum ca si gluma, daca tu ai gasit "rosiile" hai ca am gasit si eu "ceapa buna" si poate impreuna iese de o salata buna! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai ramine...uleiul de impacare si gata salata...si topicul.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Works for me ;))

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai ramine...uleiul de impacare si gata salata...si topicul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

de 850 sint ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si pana la urma cat a costat schimbatul kit-ului de ambreiaj si volanta? Cat a durat? Altceva ai mai facut la ei? Si cine sunt respectivii?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si pana la urma cat a costat schimbatul kit-ului de ambreiaj si volanta? Cat a durat? Altceva ai mai facut la ei? Si cine sunt respectivii?

Share this post


Link to post
Share on other sites

schimbul a durat de pe la ora 10 pana la 17.00, costurile au fost aprox. 4.500 ron cu tva (manopera+piese), am mai schimbat bateria, parca a fost aprox. 500 ron cu tva, si alte chestii..si ceva lucrari de tinichigerie pe asigurarea CASCO. Daca ai nevoie de pers de contact, locatie, iti dau pe email!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volvolino ... 4500 ti se pare un pret mic care merita recomandat ?! mie nu mi se pare deloc asa, fara suparare !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volvolino ... 4500 ti se pare un pret mic care merita recomandat ?! mie nu mi se pare deloc asa, fara suparare !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Factura e demult in Contabilitate! :) Chiar nu as pierde timpul s-o caut! Avand in vedere ca s-a schimbat si volanta nu cred ca e un pret rau...si eu nu-s adeptul service-urilor ieftine...ieftin dai, ieftin face! la Reprezentanta am sunat si mi-au facut deviz de 7.500 ron...eu zic ca e o mare mica diferenta! :) sunt curios daca cineva de pe aici a mai facut aceeasi operatie, si cat la costat?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai uitat sa specifici provenienta pieselor... OEM sau aftermarket... E diferenta de la simplu la dublu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kitul complet pt 1.6D este 3400 lei cu tot cu montaj iar pt 2.0D este 3700 lei cu tot cu montaj . Nu vad nici o afacere sa dau cu ~1000 lei mai mult .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kitul complet pt 1.6D este 3400 lei cu tot cu montaj iar pt 2.0D este 3700 lei cu tot cu montaj . Nu vad nici o afacere sa dau cu ~1000 lei mai mult .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evident ca aftermarket ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si totusi, unde e "piata" asta ? Ca mi-e o pofta de o salata de "rosii" cu "ceapa"...(uleiul am inteles ca-l da Matrixxx) !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai uitat sa specifici provenienta pieselor... OEM sau aftermarket... E diferenta de la simplu la dublu :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites