iulirx

REVELION 2013

18 posts in this topic

Idei, ceva ?

Amatori ?

Locatii?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daaaaa. Ai loc? Venim toti... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.ocaziitur...rasin-6254.html

Revelion Rucar - Cabana Frasin

Detalii oferta

Va asteptam pe data de 28 , dupa ora 16 sau pe 29 dec. Cabana va asigura micul dejun (tip bufet) si cina precum si ciorba zilei pe toata perioada sejurului . Pentru cei ce aleg sa mearga in traseu, vor avea pachet de drumetie .Pentru seara de revelion ca sa nu avem discutii in privinta muzicii, facem un playlist unde fiecare isi adauga piesele ce-i sunt dragi . Cabana isi rezerva dreptul de a nu include nici o manelarie si doar o singura data Let’s Twist Again ,in “programul muzical “. Pe dimineata , lautareasca veche isi va face prezenta. Daca muzica-i rezolvata, pentru masa de revelion va vom pregati ce stim mai bine, adica d-ale noastre bucate, bucate neaditivate facute de noi : carnati , toba, leber piftie, sunculuita, cas afumat, branza, sarmale, friptura, pastrama, legume, salata de vinete , salata beof, fructe . prajituri si nelipsitul vin de butuc, asezonat cu palinca, tuica de pruna si bere. Focul de tabara il vom aprinde inainte de ora 12 . La foc se sta cat se vrea iar petrecerea se va muta in salonul si terasa cabanei. Sigur la distractie o sa participe si ciorba de potroace cu rol de dezmorteala . Incercam sa continuam petrecerea si pe 1 ianuarie cu bataie pana pe 2 ianuarie, cand unii isi vor lua “la revedere” iar altii , daca vor sa mai ramana , o pot face pana pe 4 ianuarie platind camera la pretul standard al pensiunii. Deci sa rezumam:

Mic dejun pe 29, 30 , 31 dec , 1, 2 ianuarie

Cina pe 28 , 29 , 30 ianuarie

Ciorbita de pranz 29 , 30 , 31 dec , 1 ianuarie

Masa festiva pe 31 dec si 1 ianuarie

Bauturi : vin de butuc , palinca , tuica de pruna , bere , racoritoare– incluse in meniul meselor festivei.

351 euro / sejur / persoana

e ok oferta ? e prea scump ?

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doua persoane 700 euro? Normal ca-i scump, prea scump!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca si anul trecut , cine nu pleaca din Bucuresti este asteptat la petrecerea organizata de mine . Anul trecut am fost in jur de 50 , anul asta sper sa fim mai multi !!!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ati facut un calcul la propunerea lui iulirx?

- 5 nopti

- 3 mese pe zi / totul la discretie

- 2 cine festive + foc de tabara

- chef de revelion cu tot ce trebuie

Pret 70 EUR / noapte la toata asta. Asta daca nu rezervam toata cabana pe perioada si obtinem in mod normal un pret mai bun.

Acum sa vedem cat am cheltui in mod normal:

- cat va costa revelionul la un bar / restaurant / carciuma - 1 noapte? - 100 EUR / persoana?

- cat va costa 5 nopti la munte in perioada Revelionului? - 100 EUR / camera? si inca 2 mese pe zi?

Haideti sa fim realisti.

Deci care mai spune ca e scump e exact acela care oricum nu vine nicaieri, si asteapta sa mearga undeva gratis in Bucuresti - am vazut ca Brava s-a oferit din nou. Bravo Brava.

Sa se gandeasca fiecare inainte sa posteze de dragul de a posta.

Deci eu sunt in - si cred ca mai aduca cativa - iulirx cate camere sunt in total ca sa o rezervam repede si bine.

Edited by maverick

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si gata, s-a..fasait Reveliunea ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi-e mai greu sa organizez ceva d-aici de pe vas ...insa eu tot astept propuneri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu s-ar putea ca anul asta sa nu cant pentru altii - asa ca sariti cu "ofertele". Cine vrea, unde vrea, langa cine vrea, etc. :beertogether:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu o sa ma duc in Budapesta cu prietena mea si inca un cuplu. Noi mergem la un hotel pe un card de angajat. O sa fie 22 euro camera pe noapte. In noaptea de revelion nu stim unde o sa petrecem...dar cu ceva bani la noi sigur o sa gasim. Din pacate doar 4 pot merge pe cardul de angajat dar sunt multe oferte pe piata...iar Budapesta este un oras splendid care abia astept sa il vad iarna. Cine are drum in Budapesta de revelion sa ma anunte.

Edited by zack

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu s-ar putea ca anul asta sa nu cant pentru altii - asa ca sariti cu "ofertele". Cine vrea, unde vrea, langa cine vrea, etc. :beertogether:

Daca gasesti ceva, as veni si eu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

In loc sa astept (exceptie motive obiective), am preferat sa ma organizez. In concluzie am rezolvat.

Ca si hint - AVX a vorbit de cabana la Buzau - cea stiuta de ani de zile.Si testata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Care cabana - ca eu nu o stiu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

DAAAA, cabana, Buzau, avx, maverick, Matrixxx, ................interesant !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Care cabana - ca eu nu o stiu...

Remember old times ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now