icarus86

Intalnire Volvo Club Brasov, 9-10 februarie

133 posts in this topic

eu cred ca in proportie de 90 % vin de vineri dar voi sta cazat in busteni ca e partia de schi buna pentru incepatori ... dar ma voi deplasa unde veti fi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci, eu merg sigur, in conditiile in care avem cazare decenta, in Cheia. Sa zic, 99,99 %, restul de incertitudine fiind in functie de vreme. Daca ninge tocmai atunci cu toptanul, ca in 1973, atunci nu voi putea ajunge, se intelege asta.Ii rog si pe ceilalti care s-au inscris, sa confirme sau infirme, ca sa stim exact si sa putem face rezervarea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Greu frate cu Intilnirile astea...si doar o mina de Oameni. Abia ne urnim - daramite la o Nationala...sau Intermediara...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unul vreau de sambata pana duminica.Sigur se poate face rezervare pt mine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna seara ,prieteni! Cu mare drag m-as alatura si eu acestei intilniri insa nu mi-am rezolvat problema cu permisul , iar sotia mea care mi-a fost un sofer credincios pina acum ( si care m-a carat ca pe un sac de cartofi la ultimele intilniri Volvo -club de pina acum ) va naste in curind . Inviorat totusi de varianta lui Matrixxx ,voi incerca sa ma alatur -chiar si pentru cateva ore-unor prieteni buni. Cu conditia sa gasesc un sofer de duminica dispus sa ma insoteasca in aceasta mini-aventura de iarna . In rest.....visez si astept o Nationala .All the best !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe 9, 10 lucrez. Am facut tot posibilul sa-mi iau liber pe 9. Pe langa alte libere care mi-am luat pt examene, 'mi va fii imposibil si pe 10. Deci, eu unul nu pot ramane peste noapte. O zi buna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce se mai aude ? Daca mergem, eu mai vin cu prieteni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

si eu care credeam ca mai vi cu prietene

Cu prietene, vin draga Nicule, dar vad ca nu se misca nimic pe aici. Stiu ca ar fi fost frumos sa ma ocup si eu de organizare, dar chiar am enorm de lucru pana in martie. Dar un sfasit de saptamâna (ah ce frumos suna in loc de uichend), pot sa-mi permit.

Iar fetele deabia asteapta... ::)

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haideti ma baieti sa ne organizam ,sa vedem concret cine poate sa vina (cu fete)sau fara cat mai multe cu atat mai bine:)))).

Icarus 86 mergem cu cazarea la sigur sau mergem la receptie si vedem de camere?Haideti sa vedem inca o data cine poate venii si cine nu ,cate camere si cate nu ,cate fete si cate nu ,unde mergem ,ce facem ,ce mancam ,ce bem ,ce f...m s.a.m.d

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fara suparare, dar personal nu am reusit sa trag vreo concluzie in legatura cu cate camere ar trebui rezervate.

In principiu eu plec in aceasta dupa-masa spre Romania. In week-end as putea intreba de camere disponibile pentru week-end-ul viitor, dar de cate avem nevoie ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai fa o strigare pe forum sa vedem cati vor sa stam cazati sau ne vedem interactionam si dupa aia ne vedem de ale noastre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua ,

postez la sugestia sotului meu , mid , care va propune un loc de intalnire situat in Sacele , Poiana Angelescu . Restaurantul ''LA BENCIU '' este foarte cunoscut si apreciat de catre localnici si nu numai , pentru calitatea preparatelor si atmosfera placuta .

Fie sambata 9 febr. sau duminica 10 febr. se poate organiza o masa festiva fara multa bataie de cap . In parcare incap 20-25 masini , este partie de sanius pentru copii , vin fiert , voie buna .

Accesul facil , pe drum asfaltat , din DN1A venind prin orasul Sacele (nu pe centura ocolitoare) se urmareste indicator ''POIANA ANGELESCU -Vacation Land '' .Situat la 6 km de Carrefour BV sau 4 km de Hotel Ramada de pe DN1.

O zi placuta tuturor !

post-4718-0-94916200-1359631788_thumb.jp

post-4718-0-08838700-1359631845_thumb.jp

post-4718-0-73319000-1359631903_thumb.jp

post-4718-0-40299400-1359631945_thumb.jp

post-4718-0-21284100-1359631989_thumb.jp

post-4718-0-77972200-1359632056_thumb.jp

post-4718-0-79316800-1359632086_thumb.jp

post-4718-0-36849700-1359632116_thumb.jp

post-4718-0-98614000-1359632145_thumb.jp

post-4718-0-65200400-1359632178_thumb.jp

post-4718-0-58854600-1359632208_thumb.jp

post-4718-0-74209200-1359632241_thumb.jp

post-4718-0-82684000-1359632266_thumb.jp

post-4718-0-66207400-1359632292_thumb.jp

post-4718-0-25560100-1359632520_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie imi place foarte mult !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pare interesant si asa. Daca se va face sambata, atunci voi ajunge si eu acolo. Eu voi fi oricum la munte pentru doua zile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK atunci Poiana Angelescu sa fie .Deci in concluzie intalnirea va fi de o zi fie sambata fie duminica si minoritatea se va supune majoritatii .Deci ne vedem pe 9 sau pe 10 care cum puteti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teoretic, eu pot oricând, caci cel mai probabil voi sta de sambata pana duminica la munte. Doar ca duminica seara mi-ar cam fi peste mâna sa ma intorc in Bucuresti. Nu ma vad eu in traficul infernal de duminica seara spre Bucuresti. Ca sa fiu bine inteles, daca plec duminica de la munte, o fac pe la orele 13:00-14:00.

Dar nu trebuie sa va luati dupa un batran mofturos ca mine...

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare,

Am ajuns ieri dupa amiaza in Brasov. Ramane deci pentru sambata, ora 11 la Poiana Angelescu atunci? Si vedem de acolo mai departe ce si cum? As vrea sa incercam sa stabilim ceva concret ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punctul pe "i" ar fi sa se selecteze o locatie ok pentru cei care s-au anuntat ca vin sigur. Si ok pare a fi orice locatie intre Brasov si Cheia.

Multi zic ca vin si nu mai apar.

Ideal si musai ar fi ca locatia sa ofere (in afara de specificatia de mai sus) si posibilitatea de cazare, pentru cei care se decid in ultima clipa.

Raspunsul e simplu: pana maine seara sa avem o locatie (cu posibilitate de cazare, daca e extraurbana) si asta e. Cine vine bine, cine nu... oricum nu venea. Nu mai stati la indeplinit dorinte; aici vorbim pe lista de inscriere.

Icarus, i-a situatia in maini (nu ai nimic de pierdut din moment ce te-ai oferit sa ajuti), oricum nu ii poti impaca pe toti.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bucurestenii vor fi pe Valea Prahovei ( unii la Sinaia, altii la Busteni sau Predeal din cate am inteles). Avand in vedere faptul ca e dificil de ajuns de acolo pe ruta Cheia -Brasov, nu v-ar surade ( voua brasovenilor) sa facem o intalnire la un restaurant de pe Valea Prahovei ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana la urma vad ca nu este nimic hatarat - concret,zilele trec iar noi inca nu suntem hotarati ce vom face unde vom face ,si cu cine vom face.Pana la urma cum ramane? Ne vedem ori ba?

Icarus ce facem?.Daca tot ai propus o intalnire haide sa vedem cum o facem ,vorba lui Adi ' Ia situatia in maini ca nu ai nimic de pierdut.Daca vrei si crezi ca te pot ajuta cu ceva uite numarul meu de telefon 0740155345 si eventual discutam mai multe la telefon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Icarus, du-te la locatie, da avans pentru 4 camere si gata. Daca nu vin macar 3 in afara de tine ti-ai luat-o.

Fa lucrul asta , anunta-l si vor veni ! Lumea vrea siguranta, nu vrea sa riste. Risca tu ! Eu as risca daca as fi in locul tau !

Fa lucrul asta cit mai repede, altfel vor exista chestii de genul : nu eram sigur si....

Sintem romani si avem bun simt, bazeaza-te pe acest bun simt !!

PS. O sa am grija sa evidentiez pe cei care au spus ca vin si nu vor veni, precum si pe cei care au spus ca vin si au venit. Bunul simt si lipsa lui , asta am sa urmaresc !

Distractie placuta !

Salutare si La Multi Ani,

as dori sa propun o intalnire Volvo Club pentru week-end-ul 9/10 februarie 2013.

Ca si locatie putem alege fie Brasov, fie Cheia, fie Medias - in functie de preferinte.

Daca ne strangem destui, putem sa facem intalnirea de doua zile si sa inchiriem o locatie pentru seara de 9 februarie, daca nu atunci facem intalnirea de 1 zi (fie 9, fie 10 februarie).

Cine este interesat, va rog sa va inscrieti cat mai repede si sa veniti cu propuneri in privinta locatiei exacte.

Participanti:

1. icarus86

2.

3.

Salut

Buna initiativa, asa mai da! style=orphans: 2;text-align:start;widows: 2;-webkit-text-size-adjust: auto; -webkit-text-stroke-width: 0px;word-spacing:0px' alt=" :salut:" data-cke-saved-src="http://www.volvo-club.ro/public/style_emoticons/default/icon_salut.gif class="bbc_emoticon" v:shapes="_x0000_i1025">

Cheia sau Brasov, oricand.

Participanti:

1. icarus86

2. adi2727

3.

4.

P.S. Sper sa mai am masina pana atunci. :D

skipper2oo6' timestamp=1358107269' post='203886]

Salut baieti!

Desi nu sunt foarte activ pe aici, doresc sa vin si eu la intalnire.

Acum nu stiu exact cum se procedeaza, se poate venii si cu alti prieteni, care e treaba?

O seara buna!

Participanti:

1. icarus86

2. adi2727

3. popicu (?)

4. mariusdaniel (?)

5.Zack + prietena (Adina)

6.

7.

In numele colegului Zack,va anunt ca va fi si el prezent la aceasta intrunire.Eventual postati un numar de telefon,in felul acesta puteti comunica mai usor.

Distractie placuta va doresc!

musashi1973' timestamp=1359367963' post='205653]

eu cred ca in proportie de 90 % vin de vineri dar voi sta cazat in busteni ca e partia de schi buna pentru incepatori ... dar ma voi deplasa unde veti fi

blackhole' timestamp=1359398873' post='205724]

Eu unul vreau de sambata pana duminica.Sigur se poate face rezervare pt mine

Edited by iulirx
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai oameni buni. In afara de blackhole si mariusdaniel, nu vad pe cineva sa zica clar cum ca ar vrea cazare. Eu nu am nevoie, fiindca stau in Bv.

In fine.

Ramane pt. sambata la 11 la respectiva locatie de mai sus, eu voi intreba azi de camere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai oameni buni. In afara de blackhole si mariusdaniel, nu vad pe cineva sa zica clar cum ca ar vrea cazare. Eu nu am nevoie, fiindca stau in Bv.

In fine.

Ramane pt. sambata la 11 la respectiva locatie de mai sus, eu voi intreba azi de camere.

Locatia de mai sus fiind cea de langa Sacele?

Cred ca am sa apar si eu sa bem un cico impreuna si cred ca vor aparea mai multi care nu au scris pe forum.

Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Repere pentru a ajunge in Poiana Angelescu la Benciu !

1. Venind dinspre Brasov , se merge prin oras , nu pe centura , se trece de Primarie , Politie apoi dupa a doua curba imediat dupa o trecere de pietoni se face dreapta pe str .Timocului .

2. Venind dinspre Cheia , tot prin oras , dupa o benzinarie mica Rompetrol la vreo 200 metri apare indicator ''Poiana Angelescu'' , acolo faceti la stanga intrand pe str. Timocului .

Urcati pe str. Timocului care se bifurca de vreo doua ori si tineti dreapta mereu apoi trebuie sa faceti stanga in dreptul unui indicator ''Pensiunea IONU'' si imediat dreapta spre deal , treceti pe langa aceasta pensiune ,intrati in padurea de pini si dupa vreo 300 metri ati ajuns in ''Poiana Angelescu ''

Drum bun !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now