Chris

Salutare si bine v-am găsit.

26 posts in this topic

Salutare, ma numesc Cristi si de 4 luni sunt fericitul posesor al unui Volvo S40 T5 R Design.

Masina a apartinut altui membru de aici si ii multumesc incaodata pe aceasta cale... stie el pentru ce :).

Ca impresii de masinuta ce pot sa zic... trage si inca in ce fel... e destul de confortabila si faptul ca vin de pe o Skoda Octavia 2 Volvo este altceva desi si de Skoda am fost super multumit. In orice caz ma bucur sa ma alatut cu tot cu masinuta comunitatii Volvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari si bine ai venit ;)

Acum daca tot esti posesor de volvo , cred ca arata mai bine ca sub avatarul tau in loc de Skoda sa fie trecut "Volvo T5 R" , nu crezi ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun venit printre noi! Sa te bucuri din plin de T5-ul tau si sa te poarte in siguranță oriunde!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit in club!

P.S.Prezinta-ne si noua bijuteria.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc pentru primire, am sa ii fac niste poze sa o prezint asa cum trebuie si scuzati intarzierea de a-mi updata profilul. Deh am asteptat foarte mult ca pun acolo la "Auto" un Volvo :D

Edited by Chris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit printre noi !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, bun venit! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt curios si eu cum arata un T5 R Design din 2007 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit."Gaz" sa-i dai :smile: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa il stapanesti sanatos!

De curiozitate, daca se poate spune, la ce pret ai reusit sa il achizitionezi si la cate mile? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun venit si de la mine :hello: :hello: :hello: ! Misto masina :headbang: :headbang: :headbang: !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc tuturor pentru primire :)

Gaz vede, destul de des... nu ma pot abtine, mai ales ca pentru munca and stuff ma folosesc de o masinuta mai mica iar cand ma intorc pe Volvo o placere sa il "pisti" :)

@Agr: Ai PM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, frumoasa masina, sa o folosesti cu placere!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun venit ,sa o conduci cu placere si in siguranta!Frumoasa "bestia"!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update: Am mai bagat ceva km masina merge super. Singura neplacere a fost climatizarea care o luase razna. Imi baga caldura ca la balamuc pe partea soferului. Iarna a fost sa zicem suportabil insa acum cand s-a mai incalzit nu s-a putut si a trebuit sa o duc la doctor :). Evident problema a fost rezolvata de maestrul Bogdan G care desi a fost destula bataie de cap pana cand a identificat problema pana la urma s-a rezolvat si am si climatizare ca tot omul. :D Mai am de rezolvat o mica problema la aeroterma ca nu dirijeaza aerul perfect pe toate pozitiile insa oricum eu sunt super multumit. Merci Bogdan. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaaa, tu erai bre cu R-design :D

Deci vezi ca nu e nici un R-design masina ta, e T5 cu pachet DYNAMIC (cuprinde body kit-ul si jantele Scotia pe 17")

R-design a aparut o data cu faceliftul in 2008 si inseamna scaune diferite, ceasuri de bord albastre, volan sport, sasiu sport, etc.

Pacat de cutia automata, daca era manuala avea ceva potential masina, oricum si asa tot fuge bine .

Sa o stapanesti sanatos .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdane din cate stiu masina are alte suspensii fata de un S40 normal. Cel putin fata de un s40 2.0 d cu care m am mai plimbat T5 ul e mult mai rigid + strut bar ul din fabrica. Cu R design am gresit eu, deh Volvist nou :)

Cat despre cutia automata, eu sunt foarte multumit, masina trage frumos rau mai ales dupa 100 km\h cand cutia nu mai are limitare de cuplu.

Merci pentru urari.

Edited by Chris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normal ca este mai rigida masina daca are pachet Dynamic.

Oricum nu e extrem de rigida, adica e loc de mai rau :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdane din cate stiu masina are alte suspensii fata de un S40 normal. Cel putin fata de un s40 2.0 d cu care m am mai plimbat T5 ul e mult mai rigid + strut bar ul din fabrica. Cu R design am gresit eu, deh Volvist nou :smile:

Cat despre cutia automata, eu sunt foarte multumit, masina trage frumos rau mai ales dupa 100 km\h cand cutia nu mai are limitare de cuplu.

Merci pentru urari.

Sa vezi cu suspensie Sport cum e ! La orice denivelare ai impresia ca iti rupi coloana.

Lasa-mi mie avatarul cu R, de la seria S60R\V70R :smile:

Edited by Roberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

S60R e superb pe gropi in comparatie cu S40 T5 AWD cu arcuri sport in schimb 40-ul iti ofera mai bine senzatii tari avand un sasiu mai dinamic .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare colegi forumisti. Nu sunt un posesor de Volvo, am un peugeot 407 SW. M-am ,,inrolat'' pe acest forum din dorinta de a afla cat mai multe lucruri si pareri despre modelul XC 90, din fericire imi place din ce in ce mai mult aceasta masina. In viitorul apropiat sper sa pun mana pe una, momentan sunt alte planuri prioritare.

Sper sa aflu multe lucruri folositoare si sunt sigur ca voi gasi ajutor, si oameni de treaba pe acest forum. Vine si eu de pe un alt forum si cunosc avantajele unor astfel de comunitati. Va doresc numai bine.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun venit printre noi si sa apuci sa concretizezi cat mai repede dorinta!Sectiunea XC 90 iti sta la dispozitie.

Iti poti crea propriu topic in cadrul acestei sectiuni,ca sa nu ne bagam peste topicul lui Chris.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi cer scuze ca m-am bagat pe topicul cuiva. Dupa titlu am dedus ca e un topic general de salut pt noi veniti. Daca incurca se poate sterge sau muta. Multumesc pt intelelegere.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now