Salman

Volvo a luat foc pe A2 !

22 posts in this topic

Pe realitate s-a declarat ca un volvo a luat foc pe A2 , ,,masina sigura".Daca este un coleg de pe forum condoleante pt. autoturism :(

Se pare ca a luat foc din zona rotilor...

Edited by Salman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate nu este primul Volvo S40 care arde . Bine ca nu au fost victime .

Share this post


Link to post
Share on other sites

B 93 SJD - Este cineva de pe forum?

Edited by agr350r

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sper sa nu fie nimeni de pe forum!! Bine ca nu a fost nimeni ranit....si totusi oare de ce o fi luat foc?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca este sau nu ,de aici ,bine ca nu au fost probleme cu pasagerii.Depinde ce motor avea,ca este posibil de pe la firele ce vin la sondele catalitice ,pe dedesubt,fir de plus neizolat si care a avut corodata camasa izolatoare etc.Nimicuri din astea, nestrinse sau nepuse la locul lor duc la neplacerii majore.

In fine ,necazul cum este vorba,batrineasca

Edited by V50Saphir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Avea motor diesel, cred ca de 2L .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt foarte, dar FOARTE curios daca masina a fost achizitionata din reprezentanta Volvo Romania :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si ma rog, DE CE ai dumneata aceasta impresie?

Edited by agr350r

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru ca e o intrebare off-topic, menita sa puna foc pe un jar stins ( ca sa fiu on topic).

Mai important e de ce a luat foc masina si nu ce dealer a vandut-o acum "n" ani.

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daniel, vroiam sa ajung la ideea ca, daca ar fi fost cumparata din tara, eram foarte curios daca s-ar fi luat masuri in viitorul apropiat sau macar sa se intereseze despre presupusul incident pentru a evita pe viitor acest lucru neplacut! :smile:

Este in interesul marcii "Volvo", drept urmare din punctul meu de vedere, in acest moment este pusa la zid! Nu este prima masina ce arde pe un drum public, au ars si masini de peste 200k euro luate aproape de noi. De aceea zic eu ca trebuie investigata problema si vazuta cauza incidentului, ori a fost din vina proprietarului, ori din vina fabricantului, sau poate chiar a service-ului! :smile:

Crezi ca sunt off-topic? :smile:

Acum "n" ani? Pai ce, crezi ca este o masina atat veche? Eu m-am referit daca este luata de la noi, sau sh din tarile vecine!

Edited by agr350r

Share this post


Link to post
Share on other sites

Avea motor diesel, cred ca de 2L .

Nu o fi 'bomba'?

Edited by bartro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e "bomba", aia era mai noua.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce mi-ar place sa ia foc si a mea

ca dupa timbrul cretinului de ponta nu mai valoreaza nimic

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sunt patit. Am avut norocul sa ies in parcare dupa 10min de la oprirea motorului. Alternatorul a fost de vina si scotea fum foarte tare. Mai multe diode erau complet in scurt, fapt ce a pus bateria in scurt.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am auzit ca masina care a luat foc a mers cu motorina taras. Am inteles ca ii pierdea motorina pe la un injector...el a mers cu ea CONSTIENT.....motorina a ajuns pe galeria de evacuare....ea fiind incinsa....ghiciti ce?! A LUAT FOC!!! Desi nu m-am gandit niciodata la asta....eu cand si cand dau capacul jos de pe motor si ma uit daca imi pierde sau nu combustibil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

masina aia bate mai mult a BMW, decat a volvo,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adica? Incerci sa ne convingi ca este defapt un "bemveu"? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adica? Incerci sa ne convingi ca este defapt un "bemveu"? :smile:

Cred ca era de fapt un S40 cu faruri de "bemveu" :hello2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca omul facea referire la stirea vazuta pe stirile pro tv, unde au prezentat incidentul de pe A2 cu niste imagini in care pompierii stingeau un bmw seria 5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now