Gabigabi

Un nou membru...proaspat posesor xc70

13 posts in this topic

Salutare tuturor,

dupa cum am scris si in titlu sunt un nou posesor de volvo iar inscrierea pe acest forum mi-a fost recomandata de midnight..., prieten vechi cu care ma cunosc de pe un alt forum.

Dar pana voi ajunge la intalnirea clubului o sa incerc sa prezint masinuta... Volvo XC70 crosscountry, 2011, 2.0 diesel, 163 cp, FWD, 140.000km, achizitionata de subsemnatul din Belgia unde fostul proprietar o daduse la buyback pt a isi lua alta noua. Varianta de echipare este summum ce include navigatie, piele, scaune incalzite si comandate electric (cu memorie), dublu climatronic, cruise control, computer de bord, faruri xenon adaptive, senzori parcare fata-spate, haion electric, carlig, trapa electrica... si nu mai stiu daca am uitat sa mai adaug ceva :confused2: . Imediat ce am ajuns cu ea in tara, am fost la garaj la midnight unde i-am facut o revizie completa precum si o curatare a egr-ului. (Multumiri pe aceasta cale :hello2: pentru ajutor).

Cam atat pentru inceput, astept urmatoarea intalnirea pentru a va cunoaste si pentru a putea prezenta masinuta live.

Aaaa... mi-am mai adus aminte de ceva... exista posibilitatea de a obtine de undeva un dvd cu niste harti actualizate? Eu il am pe cel original cu care a venit masina dar nu e atat de precis...

Va multumesc, o zi buna tuturor!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Gabitzuuuuuuuuuu !!! Haida la noi la Penny Market Bucurestii Noi, Vinerea incepand cu ora 18:00 si ne :occasion14:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok. ne auzim la tel ca sa aflu locatia exacta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ultimele harti sunt 2014 daca nu gresesc, au si update de soft inclus.

Le am eu si ti le-as putea scrie pe DVD-DL -uri dar plec in concediu si n-am cum.

Daca nu te descurci, cand ma intorc cu placere.

S-o stapanesti cu placere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maurice..., multumesc de ajutor! Nu e graba, cand te intorci si ai timp... Pana atunci, concediu placut!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit!

Sa o stapanesti sanatos!

P.S.: ceva poze? ca la penny ajung mai greu

Edited by valiro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit printre noi, fericitule !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc pt urari! Deocamdata nu i-am facut poze dar imediat ce le voi face o sa le postez. Din pacate nu am putut ajunge vineri la intalnire, sper sa ajung vinerea asta.Pana atunci, va doresc o saptamana cat mai buna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

...bine ai venit in club Gabi, buna alegere si cati mai multi km :thumright:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutări Gabi de la un alt proaspăt posesor de XC70 (mă anunț și eu imediat în mod oficial :) ). Călătorii cât mai multe și mai plăcute, în siguranță, alături de cine ți-o fi ție mai drag(i). Să te bucuri de ea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna Bogdan ST! Felicitari pt achizitie, pot sa-ti confirm ca desi au trecut mai putin de 3 luni de cand am luat masina, am facut deja peste 10.000km fara probleme. Masina este extraordinara! 

In alta ordine de idei, eu fac foarte des traseul Bucuresti-Miercurea Ciuc, cu trecere prin Brasov, asa ca daca vei fi vreodata disponibil ne putem vedea la un cico si sa mai schimbam pareri. 

In rest, multi km fara probleme! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now