BogdanG

Intalnire saptamanala Bucuresti

3,174 posts in this topic

Iar ati facut vre-o escapada din bucuresti sau cum?

nu zice nimeni cum ne-am "plictisit" pe drum ?   :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

am "mers" 100 km pe autostrada, sa probam mincarea de la popasul Drajna - foarte ieftina de altfel.

Bine, "mers" e putin spus, am "zburat" e mai aproape de adevar - pentru unii doar  :P

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iar unii fost lasati si la dus si la intors... "de carutza"...

Multumesc din inima tuturor ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iar unii fost lasati si la dus si la intors... "de carutza"...

Multumesc din inima tuturor ;)

Pai,daca ai mers la consum :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu a mers Alex la consum. Ati mers voi blana pe transeele alea.

:machinegun: :machinegun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Senzatie majora la 200 la ora ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

   Incepand de aseara ma intreb daca la capitolul inconstienta in trafic ar mai trebui sa dau vina pe Logan-isti sau sa mai bag in aceeasi oala cateva persoane.

   Pe mine unul nu ma mai prindeti cu voi, si nici dupa voi. Prefer sa ajung acasa intreg, nu sa ma asambleze ca pe mobila de la IKEA.

   Sanatate si drumuri bune

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce inconstienti... ;D

Sa mearga cu 200-220 prin hartoapele alea...rusine  ;D

Si mai luati si minori nevinovati cu voi in masina (Vadim si Ramon)...rusinica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bucura raspunsu' asta fix de la cineva care are ca motto ce are...

Sa v-ajute D-zeu sa nu va dezlipeasca SMURD-u' cu shpaclu' de pe copaci

Amin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mai fi atat de suparat,fiecare a mers(sau a zburat)fara a face vreun gest de inconstienta.

A merge repede nu inseamna sa fii inconstient.

Important este ca am ajuns toti sanatosi acasa si fara incidente pe drum

Numai bine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

    A merge cu 160km/h pe un drum denivelat, cu DOUA benzi (una dus, una intors), NOAPTEA, cu copaci pe dreapta si pe stanga il numesc gest de inconstienta.

    A pleca impreuna ca grup si a lasa in urma pe cineva o numesc ignoranta.

    Multumesc mult Claudiu2525 ca te-ai oprit si m-ai sunat sa ma intrebi daca e totul in regula... E totul ok, semnalul nou e la locul lui azi.

    @vlpvlp06: incidente nu au fost intr-adevar, pentru voi poate. De-ale mele n-ati avut cum sa aflati pentru ca erati prea preocupati cu intrecerile.

    Adevarul e ca se pare ca nu putem merge ca grup, decat daca putem sa ne tinem dupa cei "smecheri" si cu experienta. Cei care merg "la consum" si "cu caramizi sub pedala" o sa ramanem mai in urma sa adunam faramiturile ;)

    Mult noroc la curbe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce dracu s-a intamplat?

Nu sa intamplat nimic,Alex exagereaza ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am ramas fara semnalul dreapta-fata... Puteam la fel de bine sa raman fara o roata, asa ca nu vad cu ce exagerez  ??? Diferenta e ca in al doilea caz eram peste parapet si nu ma mai vedeai cand treceai :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad ca l-ati suparat RAU pe Alex...Din cate il stiu nu prea se supara el asa de usor....

:argue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu suparat cat dezamagit. Pe de alta parte nu ma mira, nu e vorba de om, ci asta e mentalitatea Inca de la prima intrunire de la Predeal s-a destramat coloana dupa numai 10km de la plecarea din Bucuresti. La Sibiu s-a intamplat ce s-a intamplat, stiti si voi. La Vatra Dornei la fel. Restul e can-can.

Hai sa nu mai divagam pe tema, fiecare face ce vrea cu el, si cine vrea, il urmeaza.

Toate bune baieti, din punctul meu de vedere e subiect inchis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai, dar suparare mare a iesit aseara!

Cand am plecat toata lumea parea inghetata, dar se pare ca hotararea de a merge la masa nu prea a fost inspirata...

Pacat! Aici parea sa fie un spirit de echipa adevarat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alex dragule, eu unul am mers pina acolo DOAR pentru a merge tare, sint satul de plimbari linistite. Nu era nici draq pe soseaua aia (mai) denivelata, asa ca nu a fost nici o clipa vreun pericol. Eu asa merg atunci cind e drumul gol si liber, daca era zi si aveam ce peisaj sa admir, mergeam in coloana, linistit. Dar asa, de ce sa fac 100 km in 2 ore ? Sint bazat pe masina si pe stilul meu de condus si ma mihnesti cind vad ca tu consideri inconstienta felul meu de a conduce...

Pe drumul dus am incetinit de 4 ori pentru a va astepta pe cei ce mergeati mai incet - am si anuntat la restaurant ca la sosire voi merge tare. Iar semnalul ala ti-am spus ca il pierzi atunci cind ne-am oprit la intoarcere...

Mare pacat sa citesc asemenea randuri...ganduri. Chiar ca mi-ai dat de gandit. Serios vorbind - credeam ca ne cunoastem foarte bine...

Nici nu mai vin la Polivalenta daca asa tare te-ai suparat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca tot vorbesti de motto,tu Alex, pt. ce ai facut la masina ta,ce ai facut ???

Eu nu pricep de ce te-ai suparat ,cand la polivalenta sa vorbit destul de clar ca se va merge ,,blana'',si erai foarte incantat,incat eu, cu ai mei 116 hp de la V40,ma gandeam daca sa vin sau nu,ca nu stiam daca o sa ma tin dupa voi;ba mai mult,la intoarcere,si tu ai vrut sa mergi pe drumul ala, prost cei drept(fostul drum spre mare,de la drajna,spre buc).Ar fi trebuit sa sti la ce sa te astepti,pt. ca il cunosti bine pe Matrixxx,pe Tommitzza ,si tot la fel de bine stii ,ca au cu ce,trebuie sa recunoastem. ::)

Eu nu te judec,fiecare face ce vrea,cum ai spus si tu,dar cred ca esti mult prea vehement :-X

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu cine era primul, si nu asta era problema de fond, pt. ca grupul compact era in fata, nu TU in mod special. Nu stiu de ce o iei personal, mai ales ca ne stim de atata timp. De asemenea nu stiu cine a fost anuntat ca la sosire vei merge tare, pentru ca de la Tommytza aflasem ca viteza de intoarcere va fi 120-130. Special il rugasem sa NU mai mergem asa de tare la intoarcere, si mi s-a confirmat dorinta prin "pai acu' nu ne grabeste nimeni".

Poate am inceput eu sa aud voci, cine stie. Poate DIN NOU a fost o neintelegere. Dar la fel de tare am fost si eu de mahnit ca si tine cand am vazut ca degeaba ne autointitulam oameni, prieteni, you name it, ca tot cel care schiopateaza va fi lasat in urma.

Intrebarea era daca nu era mai bine cand lipseam EU de la polivalenta :)

Hai ca o dam in chestiuni personale si e pacat, e Vineri seara si ar trebui sa ne distram si sa ne simtim bine. Trecem peste, ca peste orice problema avuta, ca rezolvare oricum nu exista.

Va pup si aveti grija de voi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dati-mi si mie o reteta de ceva bun de facut la un gratar.

ceva mai deosebit , si sa poata fi facut la busteni cind ne-om intilni.

ia sa va vad ,pe voi fetelor, cum demonstrati ca barbatii sint buni numai la aprinsul focului !

Share this post


Link to post
Share on other sites

doamne,domnisoare, domnite,neveste,amante,mame,bunici,surori,sint fete,nu?

ce, n-avem ? sint usor de recunoscut: nu intra la toaleta barbatilor.

si pe forum sint usor de recunoscut : ma fac pe mine misogin, io , care am si avut pojar cind eram mic. ;D:D;)

Puterea unei  virgule

In cadrul unui experiment sociologic, unui grup de 50 de oameni in care erau in mod egal femei si barbati, i s-a dat un text si

insarcinarea sa aseze in cadrul acelui text o virgula.

Textul era:

"Daca barbatul ar sti realmente valoarea pe care o are femeia ar merge in patru labe."

Toti barbatii au asezat virgula dupa cuvantul "are".

Toate femeile au asezat virgula dupa cuvantul "femeia"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai Iuli, esti sigur ca nu ti-ai gresit vocatia ? Cred ca erai mai bun ca prof la facultatea se sociologie, ai multe sclipiri din astea, unele chiar geniale .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now