BogdanG

Intalnire saptamanala Bucuresti

3,174 posts in this topic

Am o intrebare pt. bucuresteni si cei din jurul bucurestiului: dublu flash = atentionare radar (stiati ?)

Am fost la mare in weekend. De la Bv (ca pe acolo am avut drum la dus) pana la mare am intalnit cam 4-5 radar dar nici o masina de pe contrasens care sa ma avertizeze. Si in plus nici o masina de pe contrasens care sa-si dea seama de ce dau blitz-uri. La intoarcere pana aprox. in Sibiu aceeasi treaba. De la Sibiu pana acasa lumea m-a avertizat si mi-a multumit cand i-am avertizat.

Deci eu am tras concluzia ca cei din aceea parte ori nu stiu ori le este indiferent ceea ce mi se pare nesimtire.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am o intrebare pt. bucuresteni si cei din jurul bucurestiului: dublu flash = atentionare radar (stiati ?)

Am fost la mare in weekend. De la Bv (ca pe acolo am avut drum la dus) pana la mare am intalnit cam 4-5 radar dar nici o masina de pe contrasens care sa ma avertizeze. Si in plus nici o masina de pe contrasens care sa-si dea seama de ce dau blitz-uri. La intoarcere pana aprox. in Sibiu aceeasi treaba. De la Sibiu pana acasa lumea m-a avertizat si mi-a multumit cand i-am avertizat.

Deci eu am tras concluzia ca cei din aceea parte ori nu stiu ori le este indiferent ceea ce mi se pare nesimtire.

DA ..asa se proceda de f.mult timp intre cunoscatori, de asemenea si in prezent.

Ca veni vba de flash-uri. Un flash lung si unul scurt, "salut " intre conducatorii  Volvo .Am procedat de multe ori inainte ca pe acest forum sa se decida ce forma de salut sa fie adoptata  ..Un 50 cu nr  de Hd a raspuns la salut in rest fara sens ,eventual fetze mirate , sictirite ,etc  :D.Astia mai batrini se inteleg mai bine  :D

 

  Scuze de off topic

Share this post


Link to post
Share on other sites

EU de cand am CB pe masina nu mai dau flashuri si nici nu mai reactionez la ele, poate pt unii e nesimtire pt mine e normalitate, ascult frumusel unde e radarul si nu mai stau sa dau din manete .

Semnat ....un nesimtit ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

EU de cand am CB pe masina nu mai dau flashuri si nici nu mai reactionez la ele, poate pt unii e nesimtire pt mine e normalitate, ascult frumusel unde e radarul si nu mai stau sa dau din manete .

Semnat ....un nesimtit ;D

Foarte rau faci >:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

EU de cand am CB pe masina nu mai dau flashuri si nici nu mai reactionez la ele, poate pt unii e nesimtire pt mine e normalitate, ascult frumusel unde e radarul si nu mai stau sa dau din manete .

Semnat ....un nesimtit ;D

Si uite asa, persoane "normale" ca tine, ne silesc pe noi ceilalti, mai putini "normali", dar...ups...cu buna-credinta, sa crestem bunastarea firmelor producatoare de CB, sa ne pierdem solidaritatea in trafic, sa protejam maneta de "solicitantele" flash-uri, si in final ne silesc a ne proteja lenea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bogdane, cita nesimtire  8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adevaru' ca frumos ar fi sa ne ajutam in trafic, indiferent ca suntem posesori de CB, detector sau... nimic. Asta ar trebui sa fie "normalul".

Si eu am remarcat ca a crescut indiferenta in trafic, zilele trecute am vazut un radar, l-am semnalizat celor de pe sens opus vreme de vreo 2 km si un singur daciot mi-a multumit! Deh, greu sa ridici doua degete de pe volan! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Semnat ....un nesimtit ;D

Bogdane, cand ai dreptate, ai.

Nu te mai contrazic.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Macar eu recunosc ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am si eu o rugaminte pentru colegii din Bucuresti,am si eu nevoie imprumut pentru cateva zile de urmatoarele:

-detector radar

-gps

-cort

-steag romania

Cele de mai sus imi trebuiesc pentru plecarea in Slovenia.

Numai bine! :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joia asta se merge la Polivalenta sau intr-un pub/bar ? tot de la 18 ? sau 20 ? Ms.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu vin !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se merge la Polivalenta dupa care se merge la bar, cam asa e cutuma .

Share this post


Link to post
Share on other sites

"bar-ul" lui bogdan e un loc unde se asteapta sa-ti ia comanda (chiar daca nu e aglomeratie) vreo juma` de ora, apoi vreo ora sa-ti vina o pizza...mai uita sa-ti aduca ce ai comandat dar apare in nota de plata, deci super, in general.

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lasa mai ca megem la bar-ul tau unde a ramas numai umbra, a stiu e mai ieftin acolo :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai mai Matrixxule nu fii rautacios ca stii ca s-a mai schimbat locatia la...penumbra

Share this post


Link to post
Share on other sites

"bar-ul" lui bogdan e un loc unde se asteapta sa-ti ia comanda (chiar daca nu e aglomeratie) vreo juma` de ora, apoi vreo ora sa-ti vina o pizza...mai uita sa-ti aduca ce ai comandat dar apare in nota de plata, deci super, in general.

Nu fi carcotas, nu zic ca nu se mai intampla uneori cate-o duda, dar in general sunt foarte ok baietii si amabili. Iar cu asteptatul, hai ca exagerezi nitel... un pic asa, recunoaste! :)

Altii au si reducere p-acolo, sa nu mai zic de masa rezervata joi de joi, da' nah, or sta mai prost cu fitzele :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa vezi ce bobarnac iti iei de la Matrix :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

NFS-ule, eu fuck ceva pe tot diamond-ul ala, figuri peste figuri si nu-i nimic de capul lor. Doar ca...recreere sportiva poate, ca sa nu fiu carcotas 100%. Punct. Mergem (uneori) acolo doar cind e ploaie - pentru ca e mai aproape si merge un ceai cald (chiar daca iti vine dupa jumatate de ora). Na.

Tocmai am venit din Slovenia - am intrat intr-o COMUNA (nu in capitala mioritica cu fitze gen diamond) - ce crezi: Imediat au venit cu meniurile, ne-a luat comanda in 2 minute si mincarea pentru 3 persoane a "aparut" in 10 minute.

Fa-ti un card de fidelitate la diamond, vad ca-ti place muuult acolo.

Ah...dar eu sint carcotas, nu-i asa ? Nu ma baga in seama, sint neinsemnat pentru cluburile fitzoase - din Bucale (cum zice adi de vito).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, ok, oi fi tu mai patit decat mine p-acolo. Sau e pur si simplu o chestie de gust care nah... nu se discuta.

Eu unul ma simt bine acolo. Iar timpii de asteptare nu mi se par chiar asa mari. O fi la mine minutul mai lung. :)

Anyway, ca fapt divers (a se citi cam offtopic), faptul ca mancarea pt 3 persoane a venit in 10 minute nu mi se pare chiar un etalon. Depinde si ce ati comandat, depinde daca era deja facuta sau nu... si oricum nu prea poti compara Bucurestiul cu nuÅŸ'-care comuna, oricata bunavointa ai avea. Sunt cu totul altele datele problemei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iar pizza instant nu s-a inventat inca, pana si aia congelata tot dureaza ceva pana se incalzeste :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now