BogdanG

Intalnire saptamanala Bucuresti

3,174 posts in this topic

laugh.pngtongue.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andule, ai zis cumva in public despre prietena ta ca ea conduce bine, chiar incetineste cind trece pe rosu ?

:smile:

Oricum ar fi, sa stii ca vitejia, onoarea si curajul sint semnele clare ale starii de betie !

Edited by iulirx
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andule, ai zis cumva in public despre prietena ta ca ea conduce bine, chiar incetineste cind trece pe rosu ?

:smile:

Oricum ar fi, sa stii ca vitejia, onoarea si curajul sint semnele clare ale starii de betie !

Vai, vai, vai! Unde dai si unde crapa :D :D :D

Cum spuneam mai sus, cine a fost la intalnire? Ce ati facut?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am fost destui, am depanat amintiri din Bulgaria, am vb despre planuri de concediu, am admirat un S60 "powerstift", Ramonelu s-a plans ca nu trage masina surioarei dar vorba aia nu conteaza pt ca nu este masina lui . :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mai fost si Vali cu bicicleta, in cadrul programului sau de antrenament pentru Prima Evadare de duminica. Pentru atunci,organizam un mic (dar entuziast) grup de sustinatori la finish-ul de la Snagov. Cine se (mai) înscrie ?

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca sa vezi ce face bautura din om : dupa ce am gustat o sticla de bere daia romaneasca,

mi-am adus aminte ca am lasat masina descuiata in parcare ... asa ca am tuli-to urgent,

da ce noroc, nu s-a prins nimeni ... daca era si cu alcool ... am uitat fiindca i-am inebunit

pe toti - sa schimb uleiul la cutia automata ori nu si fericit ca nu trebuie ... :laughing9: ; io i-am promis

lui Vali ca-i fur bicla, ca prea ne atata el cu fractiuniea lui de cal putere, fara benzina, nici

macar motorina ... :laughing5:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa stiti ca este un mod de deplasare foarte placut si cu mult mai mult spor in bucuresti decat o masina de 1600 kg. Cu masina as fi ajuns la intalnire in aproximativ o ora si inca o tona de draci, cu bicicleta fac o jumatate de ora, ma mentin si in forma si ma si relaxez....

E adevarat, mai iau cate o portiera in fata dar pana acum am scapat :smile:

Edited by ValiU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este frumos asa....2 mijloace de transport, aceeasi placere :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa stiti ca este un mod de deplasare foarte placut si cu mult mai mult spor in bucuresti decat o masina de 1600 kg. Cu masina as fi ajuns la intalnire in aproximativ o ora si inca o tona de draci, cu bicicleta fac o jumatate de ora, ma mentin si in forma si ma si relaxez....

E adevarat, mai iau cate o portiera in fata dar pana acum am scapat :smile:

Da bre, daaaa ..., n-ai cai putere Volvo ... daca am veni toti cu bicle ar mai fi vorba de VOLVO?

... desigur, glumesc, nu te supara, stiu ca e placut fara aer conditionat ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

........si fara hp :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm aici e un paradox. Volvica meu are 185 cp si ajunge la polivalenta intr-o ora, bicla mea are..... un .... b...om putere si ajunge la polivalenta in 30 de minute.

Si inca ceva... are "transmisie" pe lant pe cand volvica are pe curea. (desigur distributia)

Glumesc. aveti dreptate. E intalnirea volvo si nu a biciclistilor.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca bicicleta seamana cu aceasta sigur te califici .

052.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca o sa avem echipa Volvo, scriem si pe ele.

Momentan am tricoul... arata mai naspa dar exista :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Am fost destui, am depanat amintiri din Bulgaria, am vb despre planuri de concediu, am admirat un S60 "powerstift", Ramonelu s-a plans ca nu trage masina surioarei dar vorba aia nu conteaza pt ca nu este masina lui .

Pai si nu ne impartasiti si noua,ale voastre planuri de concediu :D

Ramon,sa o stapaneasca sanatoasa si fara evenimente neplacute!

Sent from Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momentan nu am stabilit nimic, cand stabilim o vama-veche te anuntam si pe tine .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine vine azi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar daca ieri nu a raspuns nimeni, am fost nesperat de multi, având in vedere ploaia. Dupa o ora de stat sub copaci si sub umbrela uriasa a lui Ramon, am indraznit sa ne mutam la Verdi ( fara Alexpopeyestar, si agr350r), unde mancarea si mai ales bautura (la cei cu sofer la scara :P) a curs in valuri, spre disperarea celor care aveau de manevrat covrigul la intoarcere...

Bunicu ne-a intretinut cu amintirile din tinerete, Mav si-a etalat cunostintele in domeniul combustibililor auto, Tomitza si Mav au servit o masa eco (pe baza de purcel autohton) Ramon si Gusti au fost in verva, beneficiind si de alaturarea incantatoare a Andreei. "Fratii Vali", inca nu s-au saturat sa depene povesti despre 850 T5, astfel incat a fost o seara foarte agreabila. Ca mai tarziu, in noapte, Steaua a castigat derbiul, nici nu a mai contat...

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inca 2 saptamani sa scap si eu de statutul de pieton si am sa ma alatur cu mare drag voua :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar daca ieri nu a raspuns nimeni, am fost nesperat de multi, având in vedere ploaia. Dupa o ora de stat sub copaci si sub umbrela uriasa a lui Ramon, am indraznit sa ne mutam la Verdi ( fara Alexpopeyestar, si agr350r), unde mancarea si mai ales bautura (la cei cu sofer la scara :P) a curs in valuri, spre disperarea celor care aveau de manevrat covrigul la intoarcere...

Bunicu ne-a intretinut cu amintirile din tinerete, Mav si-a etalat cunostintele in domeniul combustibililor auto, Tomitza si Mav au servit o masa eco (pe baza de purcel autohton) Ramon si Gusti au fost in verva, beneficiind si de alaturarea incantatoare a Andreei. "Fratii Vali", inca nu s-au saturat sa depene povesti despre 850 T5, astfel incat a fost o seara foarte agreabila. Ca mai tarziu, in noapte, Steaua a castigat derbiul, nici nu a mai contat...

Nu stiu cat martini ai baut dar Gusti nu a venit la Verdi.

Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar daca ieri nu a raspuns nimeni, am fost nesperat de multi, având in vedere ploaia. Dupa o ora de stat sub copaci si sub umbrela uriasa a lui Ramon, am indraznit sa ne mutam la Verdi ( fara Alexpopeyestar, si agr350r), unde mancarea si mai ales bautura (la cei cu sofer la scara :P) a curs in valuri, spre disperarea celor care aveau de manevrat covrigul la intoarcere...

Bunicu ne-a intretinut cu amintirile din tinerete, Mav si-a etalat cunostintele in domeniul combustibililor auto, Tomitza si Mav au servit o masa eco (pe baza de purcel autohton) Ramon si Gusti au fost in verva, beneficiind si de alaturarea incantatoare a Andreei. "Fratii Vali", inca nu s-au saturat sa depene povesti despre 850 T5, astfel incat a fost o seara foarte agreabila. Ca mai tarziu, in noapte, Steaua a castigat derbiul, nici nu a mai contat...

Marius, eu cred ca ti-ai gresit vocatia!!! Poet trebuia sa te faci, daca nu narator :D :D :D

Nu stiu cat martini ai baut dar Gusti nu a venit la Verdi.

E clar ca a baut ceva mai mult :beertogether: :beertogether: :beertogether: !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am plecat sa imi testez masina pe ploaie! Am obserat sa ii place apa laugh.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

A venit Tommytza ? Mai EXISTA Tommytza ?! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, dar se pare ca tu nu prea mai existi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Afla, Alex, ca Tomitza e bine sanatos. A venit de cel putin trei ori din ultimele cinci intalniri. Lucru pe care nu aveai cum sa-l observi, fiind pre(a)ocupat cu Smart-ul ... ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai ce sa facem nenea, mai mergem si la polivalenta, mai mergem si la Penny, unde desigur vin altii, la fel de sanatosi si voinici. Ce-mi place mie cand lume care e de 2 ani pe forum contorizeaza pe cei care au venit de 4 ani in fiecare saptamana ;D

Deh, romanul s-a nascut poet ! ;)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now